Steam Steam hesabım çalındı

E postama gelen faturayı gönderdim ama kabul etmediler 2 faktörlü doğrulama açıktı ama e postama girdiler büyük ihtimal tayca bir doğrulama kodu gelmiş.

Dün Steam hesabım çalındı Steam desteğe mesaj attım ama geri dönüş işime yaramadı ve Steam cüzdanınızı doldurmak için kullandığınız aktivasyon kodlarına ihtiyacımız var dediler ve ben buna nasıl ulaşıcağımı bilmiyorum.

Benim de hesabım çalındı ve oyunlarım iade edildiğini gördüm hatta 2,6 saatlik oynadığım bir oyun da iade edilmiş.

Bir şey sormak istiyorum. 2 faktörlü korumanız etkin değil miydi? Nasıl çalındı acaba.

Bende hem e-posta ile hem telefon ile korunuyordu ama başka bir cihaz erişmiş ne e-posta geldi ne bir onay kodu...

Benim de hesabım çalındı ve oyunlarım iade edildiğini gördüm hatta 2,6 saatlik oynadığım bir oyun da iade edilmiş.
Reis attığım linkten ilerle hesabına ulaşma imkanın var ben bu şekilde gmaili bile değişmiş hesabıma ulaştım

Bende hem e-posta ile hem telefon ile korunuyordu ama başka bir cihaz erişmiş ne e-posta geldi ne bir onay kodu...

Hesabınız çalındığı zman panik yapmadan sakin bir şekilde Steam destek açıp satın alımı yaptıysanız kartınızın son 2-4 hanesini yazın Gmail'ini ve eski şifreleriniz dahil aklınızdaki şifreyi veya şifreleri yazın en kısa sürede size yanıt vereceklerdir.

Son düzenleme:
Kayıtlı kart bilgilerini vermeyi dene. Kartın kuruluşu ve son 4 hanesi lazım. Mesela:

Visa 1234

Mastercard 1234 gibi.

Umarım hesaba zarar vermemişlerdir. Benim de çalınmıştı VAC ban yemişti çalan kişi. Steam destekten geri almıştım.

Geri
Yukarı