Çözüldü Steam hesabım çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erenztrk007

Hectopat
Hepinize selam arkadaşlar. Bundan 2 saat önce hesabım çalındı. Hesabı çaldıktan sonra e-posta, Steam Guard falan değiştirdi. Sonra hesabı kitledi. Şu an hesap kilitli gözüküyor. Ben Steam desteğe yazdım, faturaların resimlerini yolladım. Sonra Discord'dan bir mesaj geldi. Ben Steam destekte görevliyim. Hesabınız geçici olarak kapatılmıştır, hesabınıza 50 dolar yatırıldığında hesap aktifleşecektir, yoksa hesabınız silinecektir diye fakat ben buna pek inanmadım. Öncelikle arkadaşlar hesap kilitlenince açılmasında bir sorun olur mu? Hesabı istediklerinde silebilirler mi? E-posta, Steam Guard değiştirildiği için bekleme süresi gibi bir şey var mı? Bir de Steam destek ne zamana geri dönüş yapar? Steam desteğe İngilizce bir destek talebi oluşturdum.

Çözüm
Ne zaman geleceğini bilemeyiz ama. Çalınması çok zor. Öncelikle hesabınızın şifresi e-postası bilinmesi lazım. E-postaya geliyor ise E-posta ya giren biri olması lazım. Steam Mobile Guard kullanıyorsanız telefonunuza erişebilen biri olması lazım. Ya da bunları yanlışlıkla birine verdiniz. Steam çok fazla güvenlik sistemi uyguluyor bu durumların önüne geçebilmek için. Steam destek geri dönmesse muhtemelen hesabınızı alamayacaksınız. Discord'dan gelen mesajda gerçek değil bu arada. Gerçek mesajlar e-posta nız üzerinden gönderilir. Umarım geri alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı