Steam hesabım komple çalındı

Size bir tüyo vereyim. Bir siteye giriş yapmadan önce tarayıcı üzerinden Steam hesabınıza giriş yapın. Bu işlemden sonra giriş yapmak istediğiniz siteye girin ve oturum açın. Eğer site direkt otomatik olarak hesabınıza bağlanırsa bilin ki güvenilir bir site.

Sizden ekstra giriş yapmanızı ve mobil kimlik doğrulayıcısını talep ederse arkanıza bakmadan kaçın.

Bu tür sitelerin %99,9'u sahte. Giriş yaparken iki kere düşünün.
şimdilik steam den yanıt gelmesini bekliyorum. bu arada steam hesabının kilitlenmesi ne demek?

Hesabınız çalındığında kilitleyebilmeniz için size bir bağlantı gönderiyorlar. Bu bağlantı üzerinden hesabınızı kilitleyebilirsiniz.

hesap kilitleme bağlantısına tıkladığımda gerekli yerlere tıklıyorum ve şöyle bir yazı çıkıyor : hesabınız zaten kilitlenmiş. bu ne anlama geliyor? kötü bir şey mi? daha önce de hesabım çalınmıştı ancak sadece şifresi değiştirildiği için rahatça geri alabildim. acaba o zaman kilitlemiş olabilir miyim ? anlamadım.

hesap kilitleme bağlantısına tıkladığımda gerekli yerlere tıklıyorum ve şöyle bir yazı çıkıyor : hesabınız zaten kilitlenmiş. bu ne anlama geliyor? kötü bir şey mi? daha önce de hesabım çalınmıştı ancak sadece şifresi değiştirildiği için rahatça geri alabildim. acaba o zaman kilitlemiş olabilir miyim ? anlamadım.
Hesabınız dondurulmuş, yani çalan kişi envanterinizi boşaltamaz, hesapta hiçbir işlem yapamaz.

Gelen Mail'de Fake Steam sitesine bürünüp hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini mi yazdınız? Steam destek ile iletişime geçin yardımda bulunacaklardır.

Sadece buna dikkat etmeniz yeter, Bilgilerinizi girdiğiniz yerin sertifiasının Valve Corp olduğundan emin olun ondan sonra istediğiniz tüm bilgileri girebilirsiniz, sıkıntı çıkmaz.

1599654671210.png

Hesabınız çalındığında kilitleyebilmeniz için size bir bağlantı gönderiyorlar. Bu bağlantı üzerinden hesabınızı kilitleyebilirsiniz.

çok sağolun hesabı geri aldım steam destek hesabıma 182 tl ateşlemiş bundan 2 yıl önce yine çalınmıştı hesabım o zaman da 112 tl yollamışlardı hesabı geri verip. 25 dolar falan veriyorlar demek ki. steam destek adamdır

Kusura bakma ama kendi hesabını elinle teslim etmişin bu kadar da saf olmayın bir zahmet gidip desteğe gereken bilgileri ver sana verirler hesabı bidahada boş sitelere hesap kaptırmayın bir zahmet burada boşuna söylemiyoruz bilmediğiniz sitelerden uzak durun diye diyecek başka bir şey yok gerekenleri destek çözer.

Geri
Yukarı