Çözüldü Steam hesap çalınma durumunda sorulan sorular

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tndf

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir Steam hesabım var ve şu ana kadar hiç çalınmadı(inşallah da çalınmaz).ama bir gün çalınırsa Steam desteğe başvuracağım ve hesabın benim olduğunu kanıtlamam için birkaç soru sorulacak diye tahmin ediyorum. Bu sorular neler?

Çözüm
1618836936837.png

1618836946258.png

Bilgisayarıma virüs girmişti geçen çaldılar benimkini. E postasını, şifresini değiştirmişlerdi. Kart bilgisi, ilk e posta bilgimi girdim, açıklama falan yaptım son aldığım oyunu yazdım verdiler. Çok zor değil geri almak.

Çoğu zaman bu kadar bilgiye ihtiyaç olmuyor.
Arkadaşımın hesabı çalındığında sadece hesapta kullanılan ilk e-posta, hesapta kullanılan telefon numarası, kart türü, kart numarası, kart üzerindeki ismi girmiştim ve hesabı geri vermişlerdi.

Dedigim gibi, hesaptan hesaba degisir. Eskide kaldi gibi bir durum söz konusu degil. Ben herhangi bir islem yapmak istedigim zaman hala oyun anahtarini istiyorlar. Kart ile yüzlerce alisveris yapmama ragmen.
Herhangi bir işlemle çalınmış/bilgileri duman olmuş bir hesabı geri almaya çalışmak aynı şey değil.

Çalındı/hesabın hiçbir bilgisini hatırlamıyorum durumlarında her zaman alış veriş detayı, yani kart soruluyor.

Hesaptan hesaba degisir.

Eski hesaplarda oyun anahtarini istiyorlar genelde. Bende de oldugu gibi.
Steam hesabımı 06.05.2017 tarihinde açtım.Çokta eski sayılmıyor galiba.
2007'den bu yana steam hesabı al sat yapıyorum. Onlarca kez steam support ile bu tür şeylerden yana yazıştım. Bir kere bile cd key istenmedi.

Şu satın alımımın bilgileri şu şu şekildedir

Tarih: xxxx
kart numarası:yyyyy
kart sahibi:ccccc
son kullanım şeysi: dsagawegaw

bunlar yeterli oluyor.
Teşekkürler

@OMFG EPIC

Hesaptan hesaba degisir diyorum, fakat anlatamiyorum. Hesabimin calinmis olmasi veya herhangi bir islem talebinde bulunmam önem tasimiyor. Sifremi unuttugum zaman ilk etkinlestirdigim oyun anahtarini kutunun üzerine yazip destek ekibine görsel göndermem gerekti. Kim demis her zaman alisveris detayi ve kart soruluyor diye? Ben bilmiyor muyum bana ne sorduklarini?

@OMFG EPIC

Hesaptan hesaba degisir diyorum, fakat anlatamiyorum. Hesabimin calinmis olmasi veya herhangi bir islem talebinde bulunmam önem tasimiyor. Sifremi unuttugum zaman ilk etkinlestirdigim oyun anahtarini kutunun üzerine yazip destek ekibine görsel göndermem gerekti. Kim demis her zaman alisveris detayi ve kart soruluyor diye? Ben bilmiyor muyum bana ne sorduklarini?
Belli ki bilmiyorsun halen hesaptan hesaba değişir diyorsun.

@OMFG EPIC

Etkinleştirdiğim ilk oyun anahtarını hatırlamıyorum.Görebileceğim bir yer varmı?

Geri
Yukarı