Çözüldü Steam hesap çalınma durumunda sorulan sorular

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tndf

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir Steam hesabım var ve şu ana kadar hiç çalınmadı(inşallah da çalınmaz).ama bir gün çalınırsa Steam desteğe başvuracağım ve hesabın benim olduğunu kanıtlamam için birkaç soru sorulacak diye tahmin ediyorum. Bu sorular neler?

Çözüm
1618836936837.png

1618836946258.png

@OMFG EPIC

Hesaptan hesaba degisir diyorum, fakat anlatamiyorum. Hesabimin calinmis olmasi veya herhangi bir islem talebinde bulunmam önem tasimiyor. Sifremi unuttugum zaman ilk etkinlestirdigim oyun anahtarini kutunun üzerine yazip destek ekibine görsel göndermem gerekti. Kim demis her zaman alisveris detayi ve kart soruluyor diye? Ben bilmiyor muyum bana ne sorduklarini?
Şifrenizi unutursanız mail adresinize kod gönderilir, telefon numarasına kod gönderilir, steam guard üzerinden yapılır vs vs. Cd key istenmez.

2007'den beridir steam hesabı al sat yapıyorum diyorum, elimden iki binden fazla steam hesabı geldi geçti ve hiçbir zaman cd key istenmedi.

Hesaptan hesaba değişmiyor yani. Eskiden bir ihtimal isteniyordu cd key artık istenmiyor. İlla girip mail atayım da buraya ekran görüntüsü mü yapıştırayım, niye inatlaşıyorsunuz ki?

Hesaptan hesaba değişen bir durum yok, direkt olarak alışveriş bilgileri yeterli.

Belli ki bilmiyorsun

Evet, ben bilmiyorum, ama siz biliyorsunuz.

Hesaptan hesaba değişen bir durum yok, direkt olarak alışveriş bilgileri yeterli.

Anlasilan o ki, okuma zahmetine de girmiyorsunuz.

Konu Eylül 2019'da acilmis. Hani oyun anahtarini istemiyorlardi? Bunun gibi yüzlerce örnek daha sunabilirim.

"I didn’t load up Steam for like 2 years after I bought HL2 and completely forgot the password and the e-mail account was a college account that was closed after graduation. They had me write my HL2 CD key and take a picture of it and send it to them from my new e-mail address. Didn’t actually take long… about 48 hours I think."

Bak bakalim burada ne demis? Aynisini benden de talep ediyorlar. Sanki benden ne talep ettiklerini bilmiyorum da, sürekli istemiyorlar diye israr ediyorsunuz.

Eskiden bir ihtimal isteniyordu

Eskiden dediginiz kac sene önce? Yukarida paylastigim 2019'a ait. Pek de eski sayilmayacagina göre böyle bir durum söz konusu degil.

Ayrica sizin hesap alim satimi yapmaniz böyle bir seyin oldugu gercegini degistirmiyor.

niye inatlaşıyorsunuz ki?

Niye inatlasmayayim? Benden ne istediklerini benden daha iyi mi bileceksiniz? Tutturmussunuz istemiyorlar diye. Yahu arkadasim, ben diyorum ki benden istiyorlar. Istedikleri durumlar oluyor. Internet elinizin altinda, acin arastirin. Konu tarihlerine bakin, ondan sonra israr etmeye devam edersiniz.

Son düzenleme:
Evet, ben bilmiyorum, ama siz biliyorsunuz.

Anlasilan o ki, okuma zahmetine de girmiyorsunuz.

Konu Eylül 2019'da acilmis. Hani oyun anahtarini istemiyorlardi? Bunun gibi yüzlerce örnek daha sunabilirim.
Gayet okudum, arkadaş da haklıymış, bilmeden yorum yapıyorsunuz.

Sonradan satın alınmış hesaplarda ortaya çıkan bir sorun bu.

Hatırlamıyorum dersen, ki bu çok normal, steam bu tür şeylere köstek olmuyor, sana ürünü nasıl edindiğini sorarlar.

Alışveriş bilgisi yani.

Konuya gelmiş cd key istiyorlar yazmış, ne ss var, ne bir şey var. Mesajı atmış kaçmış gitmiş. Ki siz de daha konu altında millete banlar attırıyormuşsunuz, hani okumuyorsun diyorsun ya, okuyorum onu anlayın diye yazıyorum bunu.

Uzun lafın kısası, bu konunun da ilk sayfasında bir arkadaşın paylaştığı gibi, steam kart bilgileri, banka transferleri gibi bilgileri ister. Bunlar yoksa cd key, hiçbiri yoksa steam cüzdan kodlarını sorar.

Çünkü güvenilirlik seviye sıralaması bu şekildedir. Ben bir kutulu oyunun kutusundaki cd key ile gidip, ya tutarsa diyerek, hesabım çalınmış uzun zamandır girmiyordum bilgilerimi hatırlamıyorum ama bakın bu oyunu aktif etmiştim hesabımı geri verin üğğğğ, yaparsam rasgele hesap çalarım, mis!

En güvenilir yöntem alışveriş bilgilerinin doğrulanmasıdır, Steam de kart bilgisi sorar.

Hesabin ilk sahibi benim, sonradan satin alinan hesaplarla direkt olarak bir alakasi yok. Ayrica neden görsel paylasmak zorunda? Böyle bir durum yoksa neden gelip konu acsin?

Alin baska bir örnek daha.

ilk sayfasında bir arkadaşın paylaştığı gibi, Steam kart bilgileri, banka transferleri gibi bilgileri ister.

Onu zaten ben ilk mesajda baglanti olarak paylastim. Görmemis olabilirsiniz.

rastgele hesap çalarım

Bu mantikla diger türlü de rastgele hesap calabilirsiniz. Basitse ve sansiniza güveniyorsaniz buyurun deneyin.

Konu yeterince dagildi. O yüzden daha fazla yorum yapmayacagim.

Hesabin ilk sahibi benim, sonradan satin alinan hesaplarla direkt olarak bir alakasi yok. Ayrica neden görsel paylasmak zorunda? Böyle bir durum yoksa neden gelip konu acsin?

Alin baska bir örnek daha.

Onu zaten ben ilk mesajda baglanti olarak paylastim. Görmemis olabilirsiniz.

Bu mantikla diger türlü de rastgele hesap calabilirsiniz. Basitse ve sansiniza güveniyorsaniz buyurun deneyin.

Konu yeterince dagildi. O yüzden daha fazla yorum yapmayacagim.
1618839606193.png

Al attığın konudan. Bir de bana "okumuyorsun" diyorsun.

Ki her şeyi geçtim, ben güvenlikten bahsediyorum sen diyorsun ki "e senin yöntemle de hesap çalınır"

Alışveriş bilgileri, alıcı - satıcı ve aracı arasındadır. Diğer şahıslara gitmez ki birinin eline geçsin de hesabı çalsın. Şaka falan yapıyorsun herhalde. Cidden 3 yaşındaki çocuğun bile açabileceği dandik oyun kutusunda yazan 10-12 haneli kodla, fatura numarası, onay numarası, kart numarası, fatura tarihi, kart sahibinin adı, fatura miktarı ve daha sayabileceğim onlarca değişkeni olan bir yöntemi bir mi tutuyorsun?

Gerçekten şaka falan olmalı.

Eki Görüntüle 982109

Al attığın konudan. Bir de bana "okumuyorsun" diyorsun.

Ki her şeyi geçtim, ben güvenlikten bahsediyorum sen diyorsun ki "e senin yöntemle de hesap çalınır"

Alışveriş bilgileri, alıcı - satıcı ve aracı arasındadır. Diğer şahıslara gitmez ki birinin eline geçsin de hesabı çalsın. Şaka falan yapıyorsun herhalde. Cidden 3 yaşındaki çocuğun bile açabileceği dandik oyun kutusunda yazan 10-12 haneli kodla, fatura numarası, onay numarası, kart numarası, fatura tarihi, kart sahibinin adı, fatura miktarı ve daha sayabileceğim onlarca değişkeni olan bir yöntemi bir mi tutuyorsun?

Gerçekten şaka falan olmalı.
yardımına ihtiyacım var...

benimde 19 yıllık bir hesabım var ancak hesap benim için çok önemli değil sadece içerisinde bana göre yüklü miktarda NFT yani skin mevcut ve şehir dışındayken hesaba telefonumdan giriş yaptığım anda hesap bildirimi geldi topluluk banıyla alakalı ve CD key istediler direkt daha önce başıma geldiğinde bir daha böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız not düştüm diye bildirmişlerdi. Araştırırken senin eski digit hesapları açabildiğini okudum bu yüzden yazmak istedim eğer çözebilirsen hocam bu durumu aramızda anlaşabiliriz.

Buyur dostum nedir durum?
yardımcı olabilecek misin kral?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı