Steam Idle Daddy ban sebebi midir?

Yaklaşık 2 yıl önce, TF2 oynuyordum. Arkadan bir arkadaşlık daveti geldi. Kabul edincede bir link yolladı. Linkte; "Tebrikler! M4A4-HOWL Kazandınız! (Csgo nun pahalı skinlerinden ve o zamanlar csgo da oynardım) Bende çok masum ve bu konularda tecrübesiz biri olduğum için direk atladım sazan gibi. Hesabımı girdim. Ve girdiğim gibi parolamı ve e-postamı 2 saniyede değiştirdiler. Sonrasında ben baya bi üzüldüm "abooo elden gitti hesappp" gibisinden. Sonrasında saolsun Steam Destek sayesinde hesabı geri aldım. Ancak hesap banlı olarak geri geldi. Çünkü adam CSGO girip hile açmış(çalan adam) ve böylece ilk banımı böyle yedim. Ve o hesaba, onca harcadığım paraya veda ettim. Not: Hala giriyorum GMOD oynuyorum. 2.not : Şuan ki hesabım Altta linkini verdiğim yeni göz bebeğim

Linke tıklayıp dolandırılanları daha önce Technopat Sosyal'de görmüştüm. Fakat belirtmeliyim ki bu konuyla bu örnek farklı. Sizin örneğinizde VAC sistemine sahip bir oyunda hile kullanılıyor. Ben ise Steam'da kullanılan bir şeyden bahsediyorum.

Ve böyle bir durum yaşadığınız için hileler ile aranızın olmaması gayet mantıklı.
@Shaycrom

İyi de sizin anlattığınızın konuda geçen programla bir alakası yok. Siz hesabınızı çaldırmışsınız, çalan kişi hile kullanmış hepsi bu.

Bu tür programlara Valve herhangi bir yaptırım uygulamamakta. Yasaklama alma ihtimaliniz yok.

Bende bunu alakasızlığı anlattım. Ve cevabınız için teşekkürler.

Bu arada Valve'ın bu konuyla alakalı bir açıklaması veya duyurusu var mı?

Steam hesabı için ban sebepleri nelerdir? Biliyor musunuz?

1) VAC yasaklaması
2) Oyun yasaklaması
3)Topluluk yasaklaması
4)Takas yasağı
5)Askıya alınan hesaplar -tıkla-

1. ve 2. maddenin asıl sebepleri belli.

-VAC yasağı hile ve yasak olan 3. parti yazılımlardan dolayı veriliyor. Skin Changer, oyunun çekirdek dosyalarına (özellikle exe. ve DLL) müdahale etmek, aile paylaşımı veya telefon numarası paylaşımı da yasaklama almana sebep olabilecek etkenlerden biridir.

Özellikle Call of Duty oyunlarında hiçbir şekilde modifiye yapamazsın. Direkt VAC ban yiyorsun. Fare imlecini değiştirmen bile yasak.

-Oyun yasaklaması CS: GO'da iki çeşit türe sahip. 1) Az hatalı, yani oyun bozanlıktan belirli bir süreliğine geçici olarak yasaklanırsın. İkinci bir oyun bozanlık yaptığın zaman süresiz ve kalıcı olur. 2) Oldukça hatalı yasaklaması ise, overwatch tarafından düpedüz hile yaptığına karar verilen kişilere verilir. Eğer hile ayrıyeten VAC sistemine yakalanırsa bu yasaklama VAC yasağına dönüştürülür.

Diğer oyunlarda verilen oyun yasaklamaları ise VAC yasağından farksızdır, kalıcıdır. Kalkıp kalkamayacağı geliştiricilerinin insafına kalmış. PUBG geliştiricileri hesap çalındığı zaman bir kereliğine mahsus yasağı kaldırıyorlar genelde. Kendi kurallarıyla çelişiyorlar ama neyse :)

-Topluluk yasaklaması

Technopatta aldığın uyarı gibidir. Genelde büyük kusur işlemediğin sürece geçicidir. Topluluk forumlarına erişimini (yazmanı) engeller. Tabii genelinden yasaklanmadıysan. Bunun yanı sıra oyunun kendi forumundan da yasaklama alabilirsin. Bu tür yasaklamalar sadece o oyunun kendi forumu için geçerli oluyor.

-Takas yasağı

Bu da genelde Steam'de sahtekarlık yaparak milleti dolandıranlara veriliyor. Kalıcı olup olmadığını anca Valve bilir. Ne sebepten dolayı banlandığına bağlı.

Onun dışında bilindik yasaklama sebepleri yok sanırım.

Yok.

Ama yasaklama almazsın, çünkü herhangi bir oyunun dosyalarına müdahale etmiyorsun. Başarım programı bile VAC yasağına sebep olmuyor. Bundan 5 sene önce bug'da kalan 2 başarımı SAM sayesinde açmıştım :)

Son düzenleme:
1) VAC yasaklaması
2) Oyun yasaklaması
3)Topluluk yasaklaması
4)Takas yasağı
5)Askıya alınan hesaplar -tıkla-

1. ve 2. maddenin asıl sebepleri belli.

-VAC yasağı hile ve yasak olan 3. parti yazılımlardan dolayı veriliyor. Skin Changer, oyunun çekirdek dosyalarına (özellikle exe. ve DLL) müdahale etmek, aile paylaşımı veya telefon numarası paylaşımı da yasaklama almana sebep olabilecek etkenlerden biridir.

Özellikle Call of Duty oyunlarında hiçbir şekilde modifiye yapamazsın. Direkt VAC ban yiyorsun. Fare imlecini değiştirmen bile yasak.

-Oyun yasaklaması CS: GO'da iki çeşit türe sahip. 1) Az hatalı, yani oyun bozanlıktan belirli bir süreliğine geçici olarak yasaklanırsın. İkinci bir oyun bozanlık yaptığın zaman süresiz ve kalıcı olur. 2) Oldukça hatalı yasaklaması ise, overwatch tarafından düpedüz hile yaptığına karar verilen kişilere verilir. Eğer hile ayrıyeten VAC sistemine yakalanırsa bu yasaklama VAC yasağına dönüştürülür.

Diğer oyunlarda verilen oyun yasaklamaları ise VAC yasağından farksızdır, kalıcıdır. Kalkıp kalkamayacağı geliştiricilerinin insafına kalmış. PUBG geliştiricileri hesap çalındığı zaman bir kereliğine mahsus yasağı kaldırıyorlar genelde. Kendi kurallarıyla çelişiyorlar ama neyse :)

-Topluluk yasaklaması

Technopatta aldığın uyarı gibidir. Genelde büyük kusur işlemediğin sürece geçicidir. Topluluk forumlarına erişimini (yazmanı) engeller. Tabii genelinden yasaklanmadıysan. Bunun yanı sıra oyunun kendi forumundan da yasaklama alabilirsin. Bu tür yasaklamalar sadece o oyunun kendi forumu için geçerli oluyor.

-Takas yasağı

Bu da genelde Steam'de sahtekarlık yaparak milleti dolandıranlara veriliyor. Kalıcı olup olmadığını anca Valve bilir. Ne sebepten dolayı bağlandığına bağlı.

Onun dışında bilindik yasaklama sebepleri yok sanırım.

Yok.

Ama yasaklama almazsın, çünkü herhangi bir oyunun dosyalarına müdahale etmiyorsun. Başarım programı bile VAC yasağına sebep olmuyor. Bundan 5 sene önce bug'da kalan 2 başarımı SAM sayesinde açmıştım :)

Bu kadar açıklayıcı bir yazı için gerçekten teşekkür ederim :).

Düzeltme: Çoğu oyunun hile savunma sistemi vardır. Ama VAC şak diye yakalar. Fark budur :).

Linke tıklayıp dolandırılanları daha önce Technopat Sosyal'de görmüştüm. Fakat belirtmeliyim ki bu konuyla bu örnek farklı. Sizin örneğinizde VAC sistemine sahip bir oyunda hile kullanılıyor. Ben ise Steam'da kullanılan bir şeyden bahsediyorum.

Ve böyle bir durum yaşadığınız için hileler ile aranızın olmaması gayet mantıklı.

Bende bunu alakasızlığı anlattım. Ve cevabınız için teşekkürler.

Arkadaşlar ben bunları kullandığım için ban yedim demedim ki? Ben sadece Ban yiyince çok üzüldüğüm anımı paylaştım.

Arkadaşlar ben bunları kullandığım için ban yedim demedim ki? Ben sadece Ban yiyince çok üzüldüğüm anımı paylaştım.

Bizde bu konu başlığına pek uymad-..... Neyse. Ben anlatmanızı istemiştim. Haklısınız ama konuyla alakalı olur sanmıştım :/.

Keşke "şak" diye yakalasa. Güncel hileleri şak diye yakalayamıyor maalesef. Bir de yasaklamaları gecikmeli verince hileciler cirit atıyor.

Hiç yoktan iyidir yine :D
Hayatta korkman gerekenler:

Allah bir
Matematik iki
VAC üç
Johnny Sins dört

xD

Benimde TF2 itemlerimi(garip olanları) çarptılar geçen 8 ay içinde.Ama hiç üzülmedim yeniden alırım diye. Trade işiyle çok uğraşıyorum TF2 de.

Geri
Yukarı