Steam ortak hesap satışı yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Polemik yaratmaya yönelik agresif cevaplar veriyorsunuz, sizi bu kadar geren ne anlamadım? İsteyen alır isteyen almaz. Diğer arkadaşlarında dediği gibi alan memnun, satan memnun. Korsana girdiğini düşünüyorsan veya beğenmiyorsan bu satış uygulamasını almazsın bu kadar basit.
Ben diyorum ki o iş legalse satış izni varsa sitede, korsan desteğinin de olması gerek ikisi aynı şey çünkü.

İnternet kafe de yasaklanmalı o zaman 🤣. Sonuçta internet kafeci bilgisayarı bir kere alıyor ve üzerinden bir sürü para kazanıyor hemen yasaklanmalı ülkece...

Misal hocam çok doğru bir yere parmak bastınız. En basitinden internet kafeler? O zaman internet kafeye de gitme ne de olsa saatliği 3 TL'den istediğin oyunu oynuyorsun.

Hocam bir durumun etik olması için alanın ve satanın memnun mu olması gerekiyor? Olaya biraz sığ baktığınızı düşünüyorum.
Etiklik kime göre değişen bir şey? Etikliği belirleyen şey dijital oyun platformlarının kuralları veya Gabe Newell'ın ticari zekası mı? Bunlar etikliği belirlemez.

Oyunun sahibi istediği kimseyle oyunu paylaşabilir, oynayabilir. Sen elindeki kitabı arkadaşına verirken veya satarken yayınevi "izin vermiyorum ulan, satamazsın" nasıl diyemiyorsa dijital oyun platformlarının da para verip satın aldığın oyuna bunu deme hakkı yoktur.

Hocam 200 TL'de sınırlı kalsa keşke, bugün 400 TL bandında oyunlar görüyoruz. Kura uysalar,indirim yapmasalar veya bölgesel fiyatlandırma yapan firmalar olmasa türkiyenin yarısından fazlası 5-6 oyunda takılı kalırdı herhalde.
Haklısınız hocam, Mass Effect'e göz koymuştum; bir çıktı ki 419 lira. BF2042 de gereksiz pahalı mesela.

1624724684283.png

Steam hesabı yalnızca bir kişiye ait olabilir. Birden çok kişinin kullanması legal değildir.

Evet arkadaşlar, sorum şu: İçinde Cyberpunk vs. bulunan hesaplar 3 TL'ye satılıyor. Mantıken bakıldığında Steam'den alındığı için orijinal sayılıyor. Fakat bakıldığı zaman korsan indirmek ile hiçbir farkı kalmıyor. Çünkü hesabı 15 kişi kullanıyor, parayı hesabın sahibi alıyor. Bence illegal sayılan bir olay, forumda yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla.
Birkaç gün önce Days Gone hesabı aldım. Aslında haklısınız. Fakat bu fiyatları ödemek her zaman mümkün olmuyor. O zaman oynama diyebilirsin. Buna da cevabım şu olur: Sanane kardeşim. Sana soran mı oldu? Bir gün güzel bir indirime girerse kendi hesabıma da alırım zaten. Sadece bir kez ortak hesap aldım ve şu anlık mutluyum.

Saygılarımla.

Forumda 4 ay öncesine kadar böyle bir şey yoktu. 4 ay önce ben açana kadar tabii ki. Şuan o gördüğünüz 3-4 TL'lik hesapların çoğu benden alınma. :D Akıllı arkadaşlar benden 10'na alıp 4-5'e satıyorlardı. Konulara bakabilirsiniz zaten ilk kimin çıkardığına konuya gelirsek yasaklanıp yasaklanmaması gram uğrumda değil. Buradan almayan adam gider başka siteden alır.

Evet arkadaşlar, sorum şu: İçinde Cyberpunk vs. bulunan hesaplar 3 TL'ye satılıyor. Mantıken bakıldığında Steam'den alındığı için orijinal sayılıyor. Fakat bakıldığı zaman korsan indirmek ile hiçbir farkı kalmıyor. Çünkü hesabı 15 kişi kullanıyor, parayı hesabın sahibi alıyor. Bence illegal sayılan bir olay, forumda yasaklanması gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla.
ben korsana virus riski var diye katılmıyorum. bunda işe virus yok tertemiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı