Steam Oyun Dosyalarını Taşıma

Fantastik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni HDD aldım ve C'deki steam oyunlarını D'ye taşımak istiyorum. Nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz lütfen ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Steam'in oyun dosyalarını taşıma özelliği bulunmakta. Kütüphane > Oyun > Özellikler > Yerel Dosyalar > Yükleme Klasörünü Taşı:

steam oyun taşıma.jpg
Benimde bir sorum olacak. Bilgisayara format attığımda acf yedeklerim yoksa. Bütün kütüphanedeki oyunları baştan indirmek zorunda kalıyorum. Oyunları orjinal klasörleri elimde olsa bile steam oyunu en baştan indiriyor. Originde dosya tanıma sistemi var oyun klasörü gösterildiğinde dosyaları tarayıp ekliyor ama steam bunu yapmıyor her hangi bir gelişme varmı bu konuda bir şey yapabilir miyim ?

Bende de görseldeki 'taşıma' seçeneği yoktu, şöyle bir yöntem uyguladım: Oyunu ilk önce dosyalarını backup ile yedekleyip silin. Daha sonra restore seçeneği ile yedeklediğiniz oyunun dosyasını seçtikten sonra oyunu tekrar kuracağınız konumu seçin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar o seçeneğin olmamasının nedeni ikincil bir klasör seçmedinizden dolayı yeni bir steam kütüphane klosörü oluşturmak için Steam > Ayarlar > İndirmeler > Kütüphane Klasörlerine tıklayın ve istediğiniz diskte boş bir klasör seçin . Bu işlemi yaptıktan sonra taşıma seçeneği gelicektir . Şimdiden İyi Oyunlar...

Bende de görseldeki 'taşıma' seçeneği yoktu, şöyle bir yöntem uyguladım: Oyunu ilk önce dosyalarını backup ile yedekleyip silin. Daha sonra restore seçeneği ile yedeklediğiniz oyunun dosyasını seçtikten sonra oyunu tekrar kuracağınız konumu seçin.

Arkadaşlar şöyle bir sorun var, kendi Launcher'ı olan oyunlarda dosyaları taşı seçeneği yok ve dosyayı manuel olarak taşırsak oyun açılmıyor.Yardımcı olacak var mı ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10 KB · Görüntüleme: 2.371
Bugün bana da bu konu lazım oldu. Google amcaya sorunca ilk bu konu çıkıyor. Çözüm bulduğum için ekleyeyim.
Evet oyunu kopyalayıp kısayol verdiğimizde oyun açılıyor gibi oluyor ama açılmıyor. Steam klasörünü top yekün kopyalayın. Ve Steam'ı oradan çalıştırın. Denedim çalışıyor.

Alternatif olarak SteamApps klasörünü de taşıyabilirsiniz. Common klasörünü taşırsanız olmaz. Zira oyunlar, AppManifest.acf dosyaları olmadan Steam tarafından tespit edilmez.

Steam'in oyun dosyalarını taşıma özelliği bulunmakta. Kütüphane > Oyun > Özellikler > Yerel Dosyalar > Yükleme Klasörünü Taşı:

Eki Görüntüle 212400

Eğer bu seçenek çıkmıyorsa yapmanız gereken yeni bir Steam Kütüphanesi oluşturmaktır.
Bunu yapmak için Steam Ayarları altında İndirmeler sekmesindeki Kütüphane Klasörleri seçeneğinden taşımak istediğiniz konuma bir Kütüphane Klasörü oluşturuyorsunuz. Daha sonra bu seçenek çıkmış oluyor.

Geri
Yukarı