Steam Oyunlarının Kütüphaneden Kalkması

saY

Hectopat
Steam profilime en son dün bakmıştım. Baktığımda 1100 küsür tane oyunum vardı. Fakat şimdi baktığımda 842 tane gözüküyor. Bu oyunlara ne olmuş olabilir?

1574885394456.png

1574885502488.png

1000+ oyun rozetim vardı.
1574885570335.png

Kütüphanem de böyle gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arada bir başıma geliyor Steam ya da başka şeyden oluşan bir problem, bir zaman sonra düzeliyor.

Bazı oyunlar artık oyun sayılmıyor olabilir. Belki DLC'ler sayılıyordu, artık sayılmıyor. Farkındaysanız 500+ oyun sahibi rozetiniz 1092 XP veriyor. Normalde 1092 oyununuz varken yapar bunu.
Bazı oyunlarıma baktım mağazadan kaldırılmışlar, bu yüzden olabilir üstelik hala yükleniyor galiba daha önce olanlar girebiliyor.

Ayrıca Steam son arayüz güncellemesi ile birlikte, kütüphaneye ücretsiz oyunları da ekledi. Yani önceden oynadığınız bir ücretsiz oyun, kütüphaneniz de gözüküyor olması lazım. Bazı ücretsiz oyunlar sunucularını kapatıyor. Ama halen Steam mağazasa ve kütüphane sayfasında gözüküyordu. Bu oyunları temizlemiş olabilirler.

Bazı bağımsız yapımlar Steam platformundan kalkıyor. Oyuna destek sunulmama gibi sebeplerden.
Haberi okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bazı oyunlar artık oyun sayılmıyor olabilir. Belki DLC'ler sayılıyordu, artık sayılmıyor. Farkındaysanız 500+ oyun sahibi rozetiniz 1092 XP veriyor. Normalde 1092 oyununuz varken yapar bunu.
Dün 60 seviye olmama 200xp falan vardı şimdi 503 e çıkmış.
Ayrıca Steam son arayüz güncellemesi ile birlikte, kütüphaneye ücretsiz oyunları da ekledi. Yani önceden oynadığınız bir ücretsiz oyun, kütüphaneniz de gözüküyor olması lazım. Bazı ücretsiz oyunlar sunucularını kapatıyor. Ama halen Steam mağazasa ve kütüphane sayfasında gözüküyordu. Bu oyunları temizlemiş olabilirler.
Ücrestiz oyunlar profilde oyun sayısını arttırmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı