Steam_api.dll dosyalarına zararlı yazılım gömülebilir mi?

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Crackli olarak kullanılan oyunlarda Steam_api.dll dosyasının bulunduğunu fark etmişsinizdir, bu DLL dosyası Steam'in oyunu kontrol etmesini engelliyor ve bu sayede oyun açılıyor. Fakat bu DLL dosyasına zararlı yazılım gömülme ihtimali nedir? Bu DLL dosyasının yaptığı işlemleri Antivirusler bile yakalayamabilir mi?

@Murat5038
@24099

Korsana destek verilmiyor diye biliyorum.

Korsana destek verilmiyor.

Korsan yazılımın her türlüsü zararlıdır , en ufak korsana bile destek verilmiyor forumda bilginize.
1-) Ben korsan yazılım kullanmıyorum sadece korsan yazılım kullanan kişilerin AV kullansalar bile korunup korunamadıklarını araştırıyorum çünkü bu yöntem DLL dosyası üzerinden gerçekleşiyor.
2-) Korsan yazılımın her türlüsü zararlı değildir.

Korsan için herhangi bir destek istememiş. İndirirsem sorun olur mu diye de sormamış. Yazmış olmak için yazmayın.

@Mithrandir59 Korsan yazılımın her türlüsü zararlıdır genellemesi yanlış. Reverse engineering hakkında bilgisi olan birisi basit ama ücretli yazılımların güvenliğini aşabilir. Bunu kendisi için yaptığında yine "korsan" olur ancak kendisi için herhangi bir zararı olmaz öyle değil mi?

Bildiğim kadarıyla, evet zararlı enjekte edilebilir. Antivirüslerin kesin olarak tespit edebileceğini de söyleyemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı