Steam'den indirilen GTA V Epic Games'te çalışır mı?

unclast

Kilopat
Daha fazla  
Başlık pek açıklayıcı olmadı farkındayım, bu yüzden olayı kısaca özetleyeyim. Steam üzerinden parayla aldığım GTA V hesabım Social Club üzerinden ban yedi. ancak herhangi bir Steam banı yok. Epic Games'in ücretsiz GTA V verdiği sıralar ben de almıştım. Şimdi sorum şu. Steam'den GTA V indirip Epic Games'e bağladığım Social Club hesabıyla giriş yaparsam oyunu oynayabilir miyim?

Desteğe mail atmıştım ve cevap geldi. Oyun sadece hangi platformdan alındıysa o platformdan oynanabilirmiş. İki platformu birbirine bağlamanın mümkün olmadığını söylediler.

Önce Epic'den indirmeyi başlat sonra durdur. Steam'den inmiş oyunu Epic'in oluşturduğu klasör e kopyala. Daha sonra Epic'den çıkıp tekrar gir ve oyunun indirmesini devam ettir. Normalden az bir boyut da indirme yapacaktır. 80GB yerine 20GB indirmiştim ben cracklı oyunu orijinal oyuna çevirirken.

Desteğe mail atmıştım ve cevap geldi. Oyun sadece hangi platformdan alındıysa o platformdan oynanabilirmiş. İki platformu birbirine bağlamanın mümkün olmadığını söylediler.

Yeni bir Rockstar hesabı ile giriş yapman gerekir.

Önce Epic'den indirmeyi başlat sonra durdur. Steam'den inmiş oyunu Epic'in oluşturduğu klasör e kopyala. Daha sonra Epic'den çıkıp tekrar gir ve oyunun indirmesini devam ettir. Normalden az bir boyut da indirme yapacaktır. 80GB yerine 20GB indirmiştim ben cracklı oyunu orijinal oyuna çevirirken.

Yeni bir Rockstar hesabı ile giriş yapman gerekir.
Destek mümkün olmadığını söylemişti ama ben yine de bir deneyeyim.

Yapman gereken şöyle olmalı öncelikle Epic Games'ten GTA V indir ve %1 de durdur. Bunu yapıyoruz ki Epic Games sana klasör oluştursun. Steam GTA V'i kopyala ve oluşan klasöre yapıştır. Kopyalama yapıştırma işlemi bittiğinde Epic'ten tekrar oyunu indirmeye tıkla ve Epic dosya doğrulamasını yapar. Senin tekrardan oyunu indirmene gerek kalmaz. Varsa güncellemeleri indirir bu kadar.

Destek ekibi olayı yanlış anlamış olmalı aynı Rockstar hesabına bağlanacağını düşünmüşlerdir ama merak etme farklı bir Rockstar hesabı ile giriş yapabilirsin.
Yapman gereken şöyle olmalı öncelikle Epic Games'ten GTA V indir ve %1 de durdur. Bunu yapıyoruz ki Epic Games sana klasör oluştursun. Steam GTA V'i kopyala ve oluşan klasöre yapıştır. Kopyalama yapıştırma işlemi bittiğinde Epic'ten tekrar oyunu indirmeye tıkla ve Epic dosya doğrulamasını yapar. Senin tekrardan oyunu indirmene gerek kalmaz. Varsa güncellemeleri indirir bu kadar.
Hocam sizin dediğiniz Epic Games üzerinden oynamak olmuyor mu? Ben Steam üzerinden oynamak istiyorum.

Hocam sizin dediğiniz Epic Games üzerinden oynamak olmuyor mu? Ben Steam üzerinden oynamak istiyorum.

Sanırım bu durumda Rocktar Games ile senin Steam hesabın bağlanmış olduğu için ve sen önce Rockstar'dan hesap oluşturup Epic Games'den hesabı bağlayacağın için Steam'e geçmeye kalktığında bu hesap başka bir hesap ile ilişkilendirilmiştir diye uyarı alacaksın.
Epic üzerinden oynamak daha mantıklı ama zaten Ultimate versiyonu.

Yeni konular

Geri
Yukarı