Steam'e dijital cüzdandan para yatırma

Zaur Ali

Centipat
Selam. Ben Azerbaycan'da kalıyorum ve burada Steam fiyatları o kadar pahalı ki, kardeşlerimde bir oyun bizimlara ile 1.4azn olarken bizde 46.39azn. Bu DLC'siz hali. DLC'li halini siz düşünün. Onun için düşündüm ki Türkiye mağazasına bağlanıyım sadece Steam'in yeni getirdiği özellik ile sadece VPN yetmiyor. Türkiye'ye ait ödeme yontemi olmalıdır. Sorum şu, ben nasıl Steam'e Türkiye'ye ait ödeme yöntemi ile oyun alabilirim? Mesela Rusya'da arkadaşım VPN+qıwı kullanıyor ama Türkiye için bulamadım. Yardım etseniz sevinirim. Biliyorum yasal değil ama bizim askeri ücretimiz 300 azn onun 46 azn'ini oyuna vermek hiç anlamlı değil. Şimdiden herkese teşekkürler😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye sunucusuna bağlandıktan sonra hesabınıza cüzdan kodu alarak yapabilirsiniz belki, Türkiye sunucusuna nasıl geçebileceğiniz hakkında bir fikrim yok. Burada bir konu var benzer bakabilirsiniz

Ekonomiden değil hocam bizim gibi yerel fiyatlandırma yok yukarıda attığım konudada yazılmış.

He anladım hocam.
Ben nasıl yapıldığını bilmiyorum ama Steam üzerinden kuru değiştirenler var bir araştır derim.
Steam'de kur değiştirme.

Steam ülkelere farklı fiyat politikaları sunuyor ve ekonomisi kötü ülkelerde(Türkiye) doğal olarak kur farkı çok bariz oluyor. Bu yöntemin önüne geçebilmek için de elinden geleni ardına koymuyordur eminim. Aldığınız oyunlar ülkenize kayıtlı olur, öyle VPN ile falan önüne kolay kolay geçemeyebilirsiniz. Eğer bu dediğin çalışıyor olsaydı resmi para birimi dolar olan ülkelerin hepsi Türkiyeden alırdı oyunları. Onlarda 5 dolar olan oyun biz 7.5₺ ama 7.5₺ 1 dolar bile etmiyor.

Böyle bir uğraşa girmenizi tavsiye etmem. Ucuza bulabiliyorsanız oyunun key'ini bulun ülkenizde aktif edilebilen. Ben Steam yerinde olsam VPN sağlayıcılarının IP bloklarını engellerdim. Steamde bu tarz önlemler var mı bilmiyorum ama kolay olmayacağı kesin. Başardığınızı varsaysak sürekli VPN açık kullanmanız gerekebilir steami. Böyle şeyler yaptığınız falan tespit edilirse hesabınız kapatılabilir? Çok zahmetli geldi gözüme.

Bu kadar uğraşa korsan oynayın daha iyi. Asgari ücretinizin 300 birim olduğu yerde oyun 50 birimse 6/1 yapıyor. Türkiyede de asgari ücret 4250 olduğundan altıda biri 700₺ yapıyor ve 700 liraya da satılan oyunlar var. Şahsen ben almayı tercih etmezdim.

Ya da buradan bir arkadaş ediniceksiniz oyunu hediye edecek size, sizde karşılığı parayı vereceksiniz.

Ya da buradan bir arkadaş ediniceksiniz oyunu hediye edecek size, sizde karşılığı parayı vereceksiniz.
Arkadaşın söylediği mantıklı geldi. Eğer arkadaşlar başka ülkedeki hesaplara da aktarım yapabiliyorsa öyle yapmanız çok mantıklı olur.

Steam ülkelere farklı fiyat politikaları sunuyor ve ekonomisi kötü ülkelerde(Türkiye) doğal olarak kur farkı çok bariz oluyor. Bu yöntemin önüne geçebilmek için de elinden geleni ardına koymuyordur eminim. Aldığınız oyunlar ülkenize kayıtlı olur, öyle VPN ile falan önüne kolay kolay geçemeyebilirsiniz. Eğer bu dediğin çalışıyor olsaydı resmi para birimi dolar olan ülkelerin hepsi Türkiyeden alırdı oyunları. Onlarda 5 dolar olan oyun biz 7.5₺ ama 7.5₺ 1 dolar bile etmiyor.

Böyle bir uğraşa girmenizi tavsiye etmem. Ucuza bulabiliyorsanız oyunun key'ini bulun ülkenizde aktif edilebilen. Ben Steam yerinde olsam VPN sağlayıcılarının IP bloklarını engellerdim. Steamde bu tarz önlemler var mı bilmiyorum ama kolay olmayacağı kesin. Başardığınızı varsaysak sürekli VPN açık kullanmanız gerekebilir steami. Böyle şeyler yaptığınız falan tespit edilirse hesabınız kapatılabilir? Çok zahmetli geldi gözüme.

Bu kadar uğraşa korsan oynayın daha iyi. Asgari ücretinizin 300 birim olduğu yerde oyun 50 birimse 6/1 yapıyor. Türkiyede de asgari ücret 4250 olduğundan altıda biri 700₺ yapıyor ve 700 liraya da satılan oyunlar var. Şahsen ben almayı tercih etmezdim.
Sizde 700TL olan oyin bizdə 70$ o da bizkm askeri ücretin yarısı demek.

Mesela benim bir arkadaşım Türkiyede kalıyor, eğer hesabımı verirsem kemdi bamk kaetı ile oyun alırsa sonradan Azerbaycamda hesaba girince VPN gerekli olurmu ?
Arkadaşın söylediği mantıklı geldi. Eğer arkadaşlar başka ülkedeki hesaplara da aktarım yapabiliyorsa öyle yapmanız çok mantıklı olur.
Fark para birimi olunca hediyye edilmiyor
Fark para birimi olunca hediyye verilmiyor
He anladım hocam.
Ben nasıl yapıldığını bilmiyorum ama Steam üzerinden kuru değiştirenler var bir araştır derim.
Steam'de kur değiştirme.
O eskidendi, amerikalılar Türkiye sunucusuna çökünce yasaklar geldi

Selam. Ben Azerbaycan'da kalıyorum ve burada Steam fiyatları o kadar pahalı ki, kardeşlerimde bir oyun bizimlara ile 1.4azn olarken bizde 46.39azn. Bu DLC'siz hali. DLC'li halini siz düşünün. Onun için düşündüm ki Türkiye mağazasına bağlanıyım sadece Steam'in yeni getirdiği özellik ile sadece VPN yetmiyor. Türkiye'ye ait ödeme yontemi olmalıdır. Sorum şu, ben nasıl Steam'e Türkiye'ye ait ödeme yöntemi ile oyun alabilirim? Mesela Rusya'da arkadaşım VPN+qıwı kullanıyor ama Türkiye için bulamadım. Yardım etseniz sevinirim. Biliyorum yasal değil ama bizim askeri ücretimiz 300 azn onun 46 Azn'ini oyuna vermek hiç anlamlı değil. Şimdiden herkese teşekkürler😊

Merhabalar Azerbaycan'a selamlar. VPN ile olmuyor hesabın bölgesini değiştirmen gerek o da sadece Steam destek ile oluyor ve IP bakacağı için değiştirmeyeceklerdir. Degiştirseler bile Türkiye kartı bulman lazım almak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı