Elektronik Steelseries Arctics 7X+ XBOX Kablosuz Kulaklık 2.598TL

Oyunda ki performansı ve müzik performansı nasıl acaba? Alınır mı sizce? Benim de dikkatimi çekti kulaklık. Gerçekten fark yok mu acaba 7+ ile aralarında.

Ben memnun kaldım, ayarları biraz can sıkıcı ama çok fazla detaya inmeden istediğimi elde ettim.
Buradan bir arkadaşa da aldırdım bakalım o ne düşünecek.
Benim elde etmek istediğim kablosuz, şarjı uzun giden, yan sanayi markalar gibi dandik olmayan bir kulaklıktı.
Bu kulaklık benim beklentilerime cevap verdi.

7+nın Xbox versiyonu bu, tepe plastik rengi yeşil, kutusunun üzerinde Xbox logosu var.
İşlevsel olarak PlayStation ile bağlantısında bir fark varmış sanırım ama tam detayı zaten PC de kullanacağım için çok da bakmadım.
anladığım kadarıyla 7+, 7p+, 7X+nın PC de kullanımda bir farkı yok.

Ben memnun kaldım, ayarları biraz can sıkıcı ama çok fazla detaya inmeden istediğimi elde ettim.
Buradan bir arkadaşa da aldırdım bakalım o ne düşünecek.
Benim elde etmek istediğim kablosuz, şarjı uzun giden, yan sanayi markalar gibi dandik olmayan bir kulaklıktı.
Bu kulaklık benim beklentilerime cevap verdi.

7+nın Xbox versiyonu bu, tepe plastik rengi yeşil, kutusunun üzerinde Xbox logosu var.
İşlevsel olarak PlayStation ile bağlantısında bir fark varmış sanırım ama tam detayı zaten PC de kullanacağım için çok da bakmadım.
anladığım kadarıyla 7+, 7p+, 7X+nın PC de kullanımda bir farkı yok.

Ürün yorumlarında görmüştüm birisi Xbox için üretildiği için PC'de normal sürüm kadar performans vermediğini söylemişti. Yani biraz da olsa fark olabilir.

Ürün yorumlarında görmüştüm birisi Xbox için üretildiği için PC'de normal sürüm kadar performans vermediğini söylemişti. Yani biraz da olsa fark olabilir.
O yorumu bende gördüm.
Ses yorum yapan kişiye kısık gibi geldiği için tahmini bir şey söylemiş belli ki. İkisini de deneyip bir yorum yaptığını sanmıyorum.
Bana düşük gelmedi açıkcası ses seviyesi.
Ses performansı açısından bir fark olduğunu sanmıyorum modeller arasında.
Tek fark Xbox versiyonu ile Playstation versiyonu arasında olan bağlanabilirlik farkı muhtemelen.

Hatta youtube da nova versiyonların incelemesinde şöyle bir detay var,
7 ve 7P PS ve PC de çalışıyor ama Xbox da çalışmıyor.
7X hepsinde çalışıyor
7 ve 7X chatmix whell mevcut, 7P de yok.

1679919303454.png

Kablosuz alanı aşırı kısıtlı ya odamdan balkona çıkıncı seste bozulmalar oluyor. Sırf bu muhabbet için almıştım 😁

Genel inceleme:

Ürün bugün elime ulaştı. Birkaç şekilde denemelerimi yaptım. Valorant CS vs. tarzı oyunlar oynayanlara kesinlikle tavsiye etmem. 8 senelik Cloud 2 hala bundan daha kaliteli. Aşırı boğuk bir sesi var. Tüm SteelSeries Sonar ayarlarını denedim gerek hazır gerek Custom hiçbir şekilde kurtarmıyor. Mikrofonu Cloud 2'den daha iyi orası tartışılmaz fakat genel olarak çok kötü hiç beğenmedim. Kablosuz alanı denildiği gibi 12 metre değil 6 metrelik alanda robotlaşıyor ses. Duvarlardan kaynaklı belki de ama yine de kesilmesi normal değil. Genel ses seviyesi gerek müzik gerek oyun için aşırı yetersiz. Kablosuz kullanımda ms, delay sorunu mevcut. Eğer Valorant, CS tarzı oyunlar ile fazla aşinaysanız demek istediğimi denedikten sonra anlayacaksınız. Kulaklık üzerindeki oyun-chat kısmı da çalışmıyor PC'de tüm atamaları yaptım. Belki de ben aktif edemedim bilmiyorum. Çok da önemli bir şey değil zaten benim için.

Genel olarak yorumum tavsiye etmem başka modelleri araştırmanızı öneririm. Ben iade talebi oluşturdum. 8 yıllık aşırı yıpranmış Cloud 2'den devam etmek daha mantıklı geldi bana.

Son düzenleme:
Merhaba evet yeni teslim aldım ama sıfır şarj olduğu için henüz test edemedim şimdi şarja taktım. Hangi platform da denediniz?

Bu arada merak eden arkadaşlar için.
Kulaklık yeni çıkan Artics 7+ Plus'in Xbox müşteri kitlesi hedef alınarak kafa bandı yeşile boyanmış şekli. Kutuyu acana kadar eski sürüm olan 7x çıkacak diye düşündüm

7+, 7p+, 7X+
Hepsi eski Artics 7'nin güncellenmiş Plus hali kısaca. Usb C li ve şarjı daha fazla giden hali
Bilgisayarda kullanıyorsanız sağ taraftaki chatmix kontrolleri işe yarıyor mu ?

Merhaba evet yeni teslim aldım ama sıfır şarj olduğu için henüz test edemedim şimdi şarja taktım. Hangi platform da denediniz?

Bu arada merak eden arkadaşlar için.
Kulaklık yeni çıkan Artics 7+ Plus'in Xbox müşteri kitlesi hedef alınarak kafa bandı yeşile boyanmış şekli. Kutuyu acana kadar eski sürüm olan 7x çıkacak diye düşündüm

7+, 7p+, 7X+
Hepsi eski Artics 7'nin güncellenmiş Plus hali kısaca. Usb C li ve şarjı daha fazla giden hali
Bilgisayarda kullanıyorsanız sağ taraftaki chatmix kontrolleri işe yarıyor mu ?

Dün ve bugün bende bayağı araştırdım, hatta bugün araştırmalara devam ederken sizin açtığınız bu konu Google'a düşmüş ama Arctis'i arctiCs olarak yazdığınız için gerilerde çıkıyor biraz :)

Ürün sanırım çok yeni, piyasada kullanıcılarla yeni yeni buluşuyor, hakkında Reddit de açılmış bir başlık haricinde hiçbir şey yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim araştırmalarım sonucunda çıkardığım sonuç şu şekilde;
Bu eski Arctis 7'nin yeni çıkan versiyonu olan 7+ versiyonunun Xbox için renklendirilmiş türü "anladığım kadarıyla" renk haricinde normal 7+dan hiçbir farkı yok gibi gözüküyor.

Arctis 7 - 2019 Edition üstüne eklenen özellikler, USB Type-C ile şarj olma, daha uzun şarj süresi gibi birkaç ekleme var.

Mesela SteelSeries Arctis 7p+ olan da PlayStation versiyonu olarak geçiyor ama, kullanıcı kitapçığına baktığımda bütün değerleri tamamen aynı, fiyatı 4755 TL Amazon'da.

SteelSeries Arctis 7X+ ise şu anda Trendyol'da 2598 TL.
Hem yeşilli falan daha güzel bence rengi :)

Aldık bakalım, 4-5k vermekten iyidir.
Eki Görüntüle 1711470

Soracağım sorulara tek tek cevap verebilirseniz sevinirim
1- telefon ile dener misiniz müzik sesi nasıl
2- çok iyi oynamıyorum ama Valorant için güzel mi zekine oynuyorum sadece
3- ETS 2 oynuyorum genellikle konuşurken nasıl biri ile ( Discord için de )
4- PC veya telefondan Spotify ile sorun yaşıyor mu
5- parasını hak ediyor mu
6- başka hem telefon hem de PC için kulaklık tavsiye eder misniz
7- Xbox değil de normal modeli alsam sizce değer mi
Bütün alan arkadaşlara bu sorularım
Cevaplayan herkese teşekkürler dolar kuru daha fazla artmadan almak istiyorum.

Soracağım sorulara tek tek cevap verebilirseniz sevinirim.
1- telefon ile dener misiniz müzik sesi nasıl.
2- çok iyi oynamıyorum ama Valorant için güzel mi zekine oynuyorum sadece.
4- PC veya telefondan Spotify ile sorun yaşıyor mu?
5- parasını hak ediyor mu?
6- başka hem telefon hem de PC için kulaklık tavsiye eder misniz.
7- Xbox değil de normal modeli alsam sizce değer mi?
Bütün alan arkadaşlara bu sorularım.

@rodkey @samtual @Unprocurabl3 cevap verebilirseniz mutlu olurum almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Soracağım sorulara tek tek cevap verebilirseniz sevinirim
1- telefon ile dener misiniz müzik sesi nasıl
2- çok iyi oynamıyorum ama Valorant için güzel mi zekine oynuyorum sadece
4- PC veya telefondan Spotify ile sorun yaşıyor mu
5- parasını hak ediyor mu
6- başka hem telefon hem de PC için kulaklık tavsiye eder misniz
7- Xbox değil de normal modeli alsam sizce değer mi
Bütün alan arkadaşlara bu sorularım

@rodkey @samtual @Unprocurabl3 cevap verebilirseniz mutlu olurum almayı düşünüyorum.
Ben kullanmıyorum dostum kulaklıgı. geldiği gibi sattım. Sebebini belirtmiştim. Senheiser gsp 300 ile daha mutluyum.

Ben kullanmıyorum dostum kulaklıgı. Geldiği gibi sattım. Sebebini belirtmiştim. Senheiser gsp 300 ile daha mutluyum.

Teşekkürler peki deneyimlerinin yerde kötü özelliği ne vardı da sattın merak sadece.

Teşekkürler peki deneyimlerinin yerde kötü özelliği ne vardı da sattın merak sadece.
Ekolayzır vb ayarlarla ujgrasmak yordu benı. İstediğim kaliteli sese de ulaşamadım muhtem elen tam ayarını yapamadık. GSP300 ile tak calıstır daha ıyı ses aldıgımı dusunuyorum. Belki alışkanlıktandır :D ama rahattı kulaklık.

Yeni konular

Geri
Yukarı