SteelSeries Arctis 7+ mi, Nova 7 mi alınmalı?

Arctis 7+ Kullanıyorum. Konforu, ses kalitesi bir müzik sever ve oyuncu olarak tatmin edici seviyede. Yazılımını da seviyorum, özellikle sonar ile özelleştirebilmek gerçekten başarılı sonuçlar veriyor. Nova 7 için çoğu güzel yorumlar gördüm, kullanan arkadaşlarım da var pişman değiller. İyice araştırıp ona göre seçim yapmak lazım.

Arctis Nova 7 kullanıyorum başta bende sizin gibi ikisi arasında kalmıştım sonradan tercihimi Nova 7'den yana kullandım. 15 dakikalık şarjda 3 değil 6 saatlik kullanım sağlaması ve çok kullanıldığını düşünmediğim aynı anda hem Wireless ile bilgisayarınıza hem de bluetooth ile telefonunuza bağlayabiliyor olmanız gibi ekstra özellikleri var. Bunun artısı ise oyun oynarken aynı zamanda telefona gelen çağrıları kulaklıktan cevaplayabiliyor olmanız. En bariz farkları bunlar bence. Bu saydıklarım dışında ahım şahım bir farkları yok diye biliyorum. Ses konusunda ise Arctis 7+ modelini hiç deneyimlemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Eğer aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz.

Arctis Nova 7 kullanıyorum başta bende sizin gibi ikisi arasında kalmıştım sonradan tercihimi nova 7'den yana kullandım. 15 dakikalık şarjda 3 değil 6 saatlik kullanım sağlaması ve çok kullanıldığını düşünmediğim aynı anda hem Wireless ile bilgisayarınıza hem de Bluetooth ile telefonunuza bağlayabiliyor olmanız gibi ekstra özellikleri var. Bunun artısı ise oyun oynarken aynı zamanda telefona gelen çağrıları kulaklıktan cevaplayabiliyor olmanız. En bariz farkları bunlar bence. Bu saydıklarım dışında ahım şahım bir farkları yok diye biliyorum. Ses konusunda ise Arctis 7+ modelini hiç deneyimlemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Eğer aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz.

Bluetooth ses performansı nasıl? Yazılım olmadan PS5 üzerinden kullanılır mı?

Arctis Nova 7 kullanıyorum başta bende sizin gibi ikisi arasında kalmıştım sonradan tercihimi nova 7'den yana kullandım. 15 dakikalık şarjda 3 değil 6 saatlik kullanım sağlaması ve çok kullanıldığını düşünmediğim aynı anda hem Wireless ile bilgisayarınıza hem de Bluetooth ile telefonunuza bağlayabiliyor olmanız gibi ekstra özellikleri var. Bunun artısı ise oyun oynarken aynı zamanda telefona gelen çağrıları kulaklıktan cevaplayabiliyor olmanız. En bariz farkları bunlar bence. Bu saydıklarım dışında ahım şahım bir farkları yok diye biliyorum. Ses konusunda ise Arctis 7+ modelini hiç deneyimlemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Eğer aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz.

Uzun süre kullanımda ağrı yapıyor mu? Konforu nasıl? Şarjda iken kullanılabiliyor mu?

Bluetooth ses performansı nasıl? Yazılım olmadan PS5 üzerinden kullanılır mı?
Bluetooth özelliğini çok aktif olarak kullanmadım fakat bir sıkıntı da yaşamadım. Sese özellikle dikkat etmediğim için Wireless ile arasında bir fark yokmuş gibi geldi fakat zaman zaman bazı videolarda sesin cızırtılı veya boğuk geldiği oldu sebebini bilmiyorum. Zaten nadiren denk geldiğim bir sorun oldu ve sorunun kulaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. Yazılım olmadan da kullanılabilir bence zaten kulaklığı ilk taktığım haliyle kullanıyorum herhangi bir ayar yapmadım.

Uzun süre kullanımda ağrı yapıyor mu? Konforu nasıl? Şarjda iken kullanılabiliyor mu?
Uzun süre kullanımda herhangi bir ağrı yapmıyor. Şahsen ben konforlu olduğunu düşünüyorum bundan önce Arctis 5 kullanıyordum o da konforluydu daha sonrasında Wireless bir kulaklığa geçmek istedim ve aldığım tavsiyeler doğrultusunda Razer Barracuda Pro almıştım fakat hem gözlüğüme çok baskı yapıyordu bu da 1 saat bile geçmeden kafamın ciddi olarak acımasına sebep oluyordu hem de boom mic'i olmadığı için sesim karşıya çok kötü gidiyordu. Sonrasında iade edip bildiğin markadan şaşmayacaksın düşüncesiyle Nova 7 aldım konfor konusunda bir problemim yok sadece ciddi uzun kullanımlarda gözlükten kaynaklı yine o kısımlarda acı hissettiğim oluyor ara ara çıkartıp dinlendirince kafamı bir problem olmuyor tabii. Son olarak şarjda Wireless olarak kullanmaya devam edebilirsiniz eğer kablolu kullanmak isterseniz içinden çıkan analog kabloyla yapabiliyorsunuz.

Arctis Nova 7 kullanıyorum başta bende sizin gibi ikisi arasında kalmıştım sonradan tercihimi Nova 7'den yana kullandım. 15 dakikalık şarjda 3 değil 6 saatlik kullanım sağlaması ve çok kullanıldığını düşünmediğim aynı anda hem Wireless ile bilgisayarınıza hem de bluetooth ile telefonunuza bağlayabiliyor olmanız gibi ekstra özellikleri var. Bunun artısı ise oyun oynarken aynı zamanda telefona gelen çağrıları kulaklıktan cevaplayabiliyor olmanız. En bariz farkları bunlar bence. Bu saydıklarım dışında ahım şahım bir farkları yok diye biliyorum. Ses konusunda ise Arctis 7+ modelini hiç deneyimlemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Eğer aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz.
Hocam merhaba, mikrofon kısmındaki plastiği kablosunu sabit tutarak aşşağı yukarı yaptığınızda plastiği oynuyor mu sizinkininde?

Yeni konular

Geri
Yukarı