SteelSeries Arctis Pro Wireless kötü ses veriyor

monster14

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Corsair virtuoso SE RGB model kulaklığımdan SteelSeries Arctis Pro Wireless modeline geçiş yaptım ve ses kalitesi bana çok ama çok kötü geldi, uygulama üzerinden ayarlarla oynamayı denedim fakat %5-6 arası bir değişiklik olduğu hissiyatındayım sadece ve Windows uzamsal ses ayarlarınıda denedim Dolby Atmos yükledim denedim, DTS yükledim denedim, ne yapsam yapayım düzeltemedim şu sesi müzik desen berbat geliyor oyuna girsen çok keskin bir ses veriyor sanki bir süzgeçten geçiriyor gibi sesleri kulaklık 7.1'i açıp kapadım bir değişiklik olmadı. Kullanan arkadaşlardan gerçekten nasıl memnun kaldıklarını öğrenmek istiyorum ben hiç memnun kalamadım nerede hata yapıyor olabilirim? Ek olarak EQ uygulaması kullanıyor musunuz? EQ ayarlarınızı da paylaşırsanız sevinirim.

Ses çipinin yazılımı bende yüklü değil, hiç uğraşmadım. SS Engine'de kulaklığın Audio menüsünde 7.1 Surround açık, profile studio, stereo default, bass enhancement high, dialogue enhancement none, EQ preset balanced, volume limiter kapalı. Mikrofon ayarı boş, hiç kullanmıyorum.

Windows ses ayarlarında çıkış cihazı "Kulaklıklar (2- Arctis Pro Wireless Game) olarak duruyor. Eskiden Arctis 7'yi ilk taktığımda "Game" değil "Chat" seçiliydi, dediğine benzer bir durum yaşamıştım. Belki ondan dolayı da olabilir, kontrol etmende fayda var.

Screenshot_23.png

Screenshot_24.png

Screenshot_25.png

Ses çipinin yazılımı bende yüklü değil, hiç uğraşmadım. SS Engine'de kulaklığın Audio menüsünde 7.1 Surround açık, profile Studio, stereo default, bass enhancement High, dialogue enhancement none, EQ preset balanced, volume limiter kapalı. Mikrofon ayarı boş, hiç kullanmıyorum.

Windows ses ayarlarında çıkış cihazı "kulaklıklar (2- Arctis Pro Wireless Game) olarak duruyor. Eskiden Arctis 7'yi ilk taktığımda "Game" değil "chat" seçiliydi, dediğine benzer bir durum yaşamıştım. Belki ondan dolayı da olabilir, kontrol etmende fayda var.

Eki Görüntüle 764740

Eki Görüntüle 764741

Eki Görüntüle 764743

Hocam dediğiniz ayarları yaptım ama mesela CoD Warzone giriyorum sesler berbat aşırı tiz geliyor başka ayar yapıyorum yine aynı sonra böyle kötünün iyisi bir ayar buluyorum idareten oynuyorum başka bir oyuna giriyorum bu sefer CoD için yaptığım ses ayarları bunda uymuyor sesler kötü geliyor anlayamadım neden böyle bu kulaklık 3.5k verip hiç memnun olmamak çok üzüyor sen bu ayarları yapıp her şeyde bunları mı kullanıyorsun?

Şu ana kadar hiçbir memnuniyetsiz durumla karşılaşmadım hatta benim şöyle bir alışkanlığım var; normalde 1 defa bir markayı kullandıysam sonra diğer rakip markaların hepsini kullanmadan geri dönmem. 2016-2018 arasında SteelSeries set kullanmıştım, Arctis 7 ilk çıktığı dönemde toplamıştım o seti. Sonrasında Corsair set kullandım, geçen Nisan ayında farklı bir marka sete geçecekken sırf bu kulaklıktan dolayı yine SteelSeries set topladım. Kendi adıma gerçekten çok memnunum, senin durumunda ya ses yongasının kendi yazılımıyla ilgili bir ayar her şeyi bozuyor ya da kulaklıkta bir sorun var.

Çok iyi bir kulaklıktan geçmişsiniz ondan olabilir neticede ses kalitesi kişiseldir. Neden Virtuoso'yu bırakıp geçtiniz bilmiyorum ama zaten iyi ses kalitesine sahip bir kulaklık olması gerek.

Şu ana kadar hiçbir memnuniyetsiz durumla karşılaşmadım hatta benim şöyle bir alışkanlığım var; normalde 1 defa bir markayı kullandıysam sonra diğer rakip markaların hepsini kullanmadan geri dönmem. 2016-2018 arasında SteelSeries set kullanmıştım, Arctis 7 ilk çıktığı dönemde toplamıştım o seti. Sonrasında Corsair set kullandım, geçen nisan ayında farklı bir marka sete geçecekken sırf bu kulaklıktan dolayı yine SteelSeries set topladım. Kendi adıma gerçekten çok memnunum, senin durumunda ya ses yongasının kendi yazılımıyla ilgili bir ayar her şeyi bozuyor ya da kulaklıkta bir sorun var.

Merhaba, kulaklığın çok iyi bir kulaklık olduğundan bende emindim almadan önce zaten kulaklık alırken öncelikle baktığım site RTINGS oluyor, bu sitede benim kullandığım Corsair virtuosodan da daha iyi değerler almış hâl böyle olunca insan daha iyi ses kalitesi bekliyor. Microsoft Store üzerinden"boom 3D" isimli EQ programı satın aldım, ve çeşitli EQ ayarları denedim, istediğim türde bir ayar buldum şu anlık aşağıdan ulaşabilir isteyen arkadaşlar. SteelSeries Engine programı üzerinde ayarlara hiç dokunmadım "balanced" modunda.

Özet olarak eski kulaklığıma yakın ayarları buldum fakat tam olarak olmuş diyemiyorum sanki orada bir yerde benim keşfetmediğim bir ayar varmış gibi hissediyorum o ayarıda bulursam bir gün tam olarak işte 3K'lık kulaklık buymuş diyebileceğim umarım. Desteklerin için teşekkür ederim :)
Çok iyi bir kulaklıktan geçmişsiniz ondan olabilir neticede ses kalitesi kişiseldir. Neden Virtuoso'yu bırakıp geçtiniz bilmiyorum ama zaten iyi ses kalitesine sahip bir kulaklık olması gerek.

Hocam öncelikle geçmemin sebebi Virtuoso'nun sol kulak pedinin olduğu taban çıktı yani resmen dişleri kırıldı durup dururken hem de. Kulaklık masadaydı ve elime alırken sadece elime kulak pedi geldi tek dişi duruyordu fakat yine de sallanıyordu kulak pedi benim de hoşuma gitmedi değiştirme kararı aldım, ses kalitesi gerçekten güzeldi fakat bass konusunda çok yetersiz olduğunu Arctis Pro Wireless'e geçtiğimde anladım.

Dosya Ekleri

• ddd.png
    ddd.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
Umarım doğru ayarı bulursunuz. Çoğu oyuncu kulaklığında bass eksiktir neden bilmiyorum ama sanırım ses kasmak için bası kısıyorlar. Bass seviyorsanız bu konuda Razer diğerlerine göre daha öndedir fakat o markanın da çoğu ses kalitesi nötr olmadığından pek tercih edilmiyor.
Ses şiddeti düşük mü şuan ki kullandığınız yazılım da ses seviyesi sonda gözüküyor ondan soruyorum.

Umarım doğru ayarı bulursunuz. Çoğu oyuncu kulaklığında bass eksiktir neden bilmiyorum ama sanırım ses kasmak için bası kısıyorlar. Bass seviyorsanız bu konuda Razer diğerlerine göre daha öndedir fakat o markanın da çoğu ses kalitesi nötr olmadığından pek tercih edilmiyor.
Ses şiddeti düşük mü şu anki kullandığınız yazılım da ses seviyesi sonda gözüküyor ondan soruyorum.

Corsair'e geçmeden önce Razer Kraken kullanıyordum 2015 yılında almıştım beni 4 sene götürdü ve gerçekten çok güzel kulaklık olduğunu değiştirdiğimde anladım, bass ı çok güzeldi ve ses seviyesi çok yüksek çıkıyordu bu da güzeldi. Ses şiddeti düşük değil Corsair'den çok daha fazla hatta, kulaklığın kendi ayarlarında ses sınırlama özelliği var o açık olduğu için son da tutuyorum ses seviyesini ama çok yüksek sesle bir şey dinlemek istersem yazılımdan açıyorum ses sınırını ve öyle kullanıyorum, kullanmayacağım zaman açarsam o ses sınırını eğer arkaplanda sistem dip sesi duyuluyor ve rahatsız ediyor. Ses sınırını falan kaldırıp sesleri fulleyince hoparlör niyetine bile denediğim oldu hatta :)

Arkadaşlar merhaba, Corsair virtuoso SE RGB model kulaklığımdan SteelSeries Arctis Pro Wireless modeline geçiş yaptım ve ses kalitesi bana çok ama çok kötü geldi, uygulama üzerinden ayarlarla oynamayı denedim fakat %5-6 arası bir değişiklik olduğu hissiyatındayım sadece ve Windows uzamsal ses ayarlarınıda denedim Dolby Atmos yükledim denedim, DTS yükledim denedim, ne yapsam yapayım düzeltemedim şu sesi müzik desen berbat geliyor oyuna girsen çok keskin bir ses veriyor sanki bir süzgeçten geçiriyor gibi sesleri kulaklık 7.1'i açıp kapadım bir değişiklik olmadı. Kullanan arkadaşlardan gerçekten nasıl memnun kaldıklarını öğrenmek istiyorum ben hiç memnun kalamadım nerede hata yapıyor olabilirim? Ek olarak EQ uygulaması kullanıyor musunuz? EQ ayarlarınızı da paylaşırsanız sevinirim.

Biraz konu dışı ama neden Corsair'dan vazgeçtiniz?
İkisini karşılaştırırsanız hangisi daha iyi?

Ben Arctis 7 2019 edition kullanıyorum. Hiç ayar yapmadan sesten çok memnunum. Ses seviyesi bazı insanlara düşük geliyor ama bende yüksek ses hiç sevmem %50 den yukarı kullanmıyorum. Kulaklıkla ilgili bir problem olabilir mi? Yeni aldınız herhalde? Düzeltmeye çalışmak yerine iade edip memnun kaldığınıza geri dönmeniz daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı