Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Merhabalar. Benim bilgisayarıma bulaşan Ransomware dosyaların uzantısını .maql yaptı. Bunun bir çözümü var mıdır acaba? İlk sayfayı okudum ama tam anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim
Çevrimdışı ise ileride çözümü olabilir O ne demek rehberi okursanız görürsünüz.

Bende kendi sorunlarımı söyleyeyim. 5 ay önce crack dosyası ile programı kırıyordum. Exe dosyaını çalıştırdığımda öneleri farkında olmadım. Ama arka planda virus dosyası bütün dizinlere .txt eklemiş. Ve bütün dosyalara .piiq uzantıları eklemiş. Bilgisayarı kapadım. Ama uzantıları eklediği dosyaları kurtaramadım. Bilgisayarı virus programı ile ESET ile taradım. Virusu temizledim. Ama dosya uzantıları .piiq temizleyemedim. Uzantıları el ile silsem bile dosya çalışmıyor. Bunun gibi çok dosyalarım var. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ama dosya uzantıları .piiq temizleyemedim.
Şifreleme ile zarrlıyı ayırt edin ilk önce. Uzantı temizlenecek bir şey değil. Dosyalarınız şifreli. Çözmek için saldıranın size belirlediği anahtarı bulmanız lazım.
Rehberi okursanız anlarsınız. Dosyalarınız çevrimiçi ise şansınız yok şu an. Çevrimdış ise ilerleyen zamanlarda çözümü münkün olabilir.
Dosyalarınız çok önemli değilse de format atıp sistemi kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar.
Benim USB'me ve harici disk e godes bulasti, PC'yi bastan kurdum ama ne yazik ki USB ve harici dike godes bulastigi için acamiyorum dosyalarimi, acaba bu dosyalari nasıl eski durumuna getirebilirim?

Simdiden teşekkür ederim.
Saygilar.

Arkadaşlar.
Benim USB'me ve harici disk e godes bulasti, PC'yi bastan kurdum ama ne yazik ki USB ve harici dike godes bulastigi için acamiyorum dosyalarimi, acaba bu dosyalari nasıl eski durumuna getirebilirim?

Simdiden teşekkür ederim.
Saygilar.
Godes varyantı ilk çıkanlardan. Eğer çevrimdışı ise sizin araç rehberde ilk olan araçla çözülebilir. Zararlı temizlediniz umarım.

Godes varyantı ilk çıkanlardan. Eğer çevrimdışı ise sizin araç rehberde ilk olan araçla çözülebilir. Zararlı temizlediniz umarım.
Hocam, cevapicin cok sagolun,
ben 1. Araç - Bu araç için çözümü olan dosya uzantıları: denedim ne yazik ki duzeltmedi,
bana bu mesaji veriyor
File: Z:\images\kedi.jpg.godes
Error: Unable to decrypt Old Variant ID: mTDxAuoBvCLuNDw6AnFLxeTsFrZirzlwO0W6A4AP
First 5 bytes: FFD8FFE000
bu olay 1 sene once oldu ve bende Windows u silip tekrar kurdum, USB dokunmadim cunku cok onemli dosyalarim var, ozaman cok ugrastim ve profesonel kisilere goturdum ancak cozemediler, bana biraz aciklarmisin , hangi programi kullanmam gerekir ki dosyalar original formatina donsun boylece acabilirim,

Son düzenleme:
Error: Unable to decrypt Old Variant ID: mTDxAuoBvCLuNDw6AnFLxeTsFrZirzlwO0W6A4AP
Burada yazıyor zaten çözülemeyeceği. Rehberi okursanız çevrimdışı diyorum. Sizin çevrimiçi şifreli. Eski varyant olduğu için ileride bir ihtimal çözülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı