Şu an yeni rig kurmak mantıklı mı?

Şu anki durumda en verimli kart RX6600 -9000 TL civarı piyasası.
RTX3060 LHR2 -> 10500 tek fanlı olanları mining de çok iyi soğuk çalışıyor arada 1500 TL fark var ama RTX3060 diğer coinlerde kazabiliyor çok başarılı yani 6600'ün iki katı gücü var sadece ETH da 6600 29 verirken RTX 37 mh veriyor.

O yüzden ben ikisinden de.
Yani kısaca ben sadece ETH kazacağım derseniz RX6600 XT en fiyat / performanslı kart yaklaşık 42 -45 watt ile 29 mh kazıyor.
Diğer coinler ise RTX3060.

Anladım hocam tek fanlı olsa da problem olmaz diyorsun yani 3060a RX 580'in yanına kasama taksam peki nasıl olur? Bir tane ek alsam şu an için zamanla parça parça alıp rig kursam?

Bakın ben en başta dediğim gibi coinden filan anlamam dedim yazdım söyledim.
Benim anlatmaya çalıştığım elektrik zamları bu kadar artmışken nasıl olacak da kaar yapılacak.
Amortisini çıkartabilir mi? Kartlar çıkartır da elektrik faturası kimbilir kaç para gelir.
Arkadaş 2 3 kart yazmıştır ben bakmadım salladım 5 kart diye kartlar coinler umurumda değil bu zamlarla nasıl kaar elde edeceksiniz onu merak ediyorum.
Uzun uzun yazmışsınız hesap filan yapmışsınız bakmadım onlara.
Eğer kaçak elektrik bulabilirsen 10 numara kazarsın kazanırsın.
1645099464335.png

Tek Kelime ile RX6600 Başkan Fiyat Performans kartı ETH için
Diğer coinler için RTX3060 LHRV2 V2 olmalı muhakkak

Bu kart misal 9100 indirimini bekleyip kapayım bunlardan?
Aynı anda hem ETH hem Ton nasıl oluyor kâr arttığı gibi giderde artıyor sanırım.

Bu kart misal 9100 indirimini bekleyip kapayım bunlardan?

Aynı anda hem ETH hem Ton nasıl oluyor kâr arttığı gibi giderde artıyor sanırım.
Ben buradan aldım şimdi kargoda 6 taksit

Lolminer a ekstra ayarlara aşağıdakı kodu giriyorsun
--dualmode TONDUAL --dualpool https://next.ton-pool.com --dualuser EQBuEZevWjrWU8VEVj92riVszOerbNZr_r07kC-HKS9JJG_0
1645099880262.png

Ben buradan aldım şimdi kargoda 6 taksit.

Hmm iyi hocam sıfır ürünse güzel fiyat. Ben de olmadı RX 580'i de satıp bir tane daha bundan alayım 2'sini aynı kasada kullansam ısınma problemi yaşar mıyım sizce ana kartım uyumlu çift ekran kartı için ama tam bilgim yok.

Hmm iyi hocam sıfır ürünse güzel fiyat. Ben de olmadı RX 580'i de satıp bir tane daha bundan alayım 2'sini aynı kasada kullansam ısınma problemi yaşar mıyım sizce ana kartım uyumlu çift ekran kartı için ama tam bilgim yok.
Mining yapılacaksa mutlaka iyi havalanmalı iyi havalanmaz ise tüm kartlar ısınıyor maalesef pervanelerin olduğu taraftan taze hava girmeli

Mining yapılacaksa mutlaka iyi havalanmalı iyi havalanmaz ise tüm kartlar ısınıyor maalesef pervanelerin olduğu taraftan taze hava girmeli

Kasa içinde sıkıntı olur diyorsun yani hocam.

Kasa modelim bu aslında iyi havalanıyor RX 580 Max 60 dereceleri görüyor.

Ben Ortaya Karışık yaptım Çünkü ETH bitme veya ETH ın artık kar bırakmama ihtimaline karşı iki adet RTX3060 1 Adet RX580 1 Adet RX6600 aldım. toplamda prizden 630 Watt çekiyor. 900 TL civarı elektrik gideri var güncel.
133 Mh ETH + 3,28 GH Ton coin kazıyor

hepsine 3 ay önce anakart işlemci power falan komple hazır rig aldım. 40 bin TL verdim. Ortalama en az getirisi elektrik çıkınca 2500 TL aylık (ETH yükselince 4000 TL leri gördü) ve en geç 16 ayda amorti ediyor. Bu para ile bu kadar kısa sürede amorti eden başka bir yatırım aracı ben görmedim. Çünkü en kötü ihtimal 15 ay sonra aldığım fiyata satsam yine yüzde 100 kar. Ayrıca seneye dolar bu fiyatlarda durmayacak kesin.
Tm parçalar sıfır ve 3 yıl garantili Asus Kartlar
Ben buradan aldım şimdi kargoda 6 taksit

Lolminer a ekstra ayarlara aşağıdakı kodu giriyorsun
--dualmode TONDUAL --dualpool https://next.ton-pool.com --dualuser EQBuEZevWjrWU8VEVj92riVszOerbNZr_r07kC-HKS9JJG_0
Eki Görüntüle 1307563
Yanlış anlamadıysam aynı anda hem etherium+ton coin kazılabiliniyor yani doğru mudur? Bir de birbirlerinin kazancını etkilemiyor değil mi? Yani hız felan düşmüyor anlamında.

Yeni konular

Geri
Yukarı