Şu anda miner cihazı almak mantıklı mı?

centrumboss

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mining alemini çok az biliyorum. Belli bir birikimim var. Sizce yatırım amaçlı düşünürsek miner almak mantıklı mı? Biraz araştırdım ve jasminer X16-P isimli ürün kendini 1 yılda amorti edebilecek düzeyde olarak görünüyor. Bu riske değer mi? Birikimim çöp olursa üzülmem dışında bir sorun olmaz açıkçası. Ürünün fiyatı 7000 dolar, vergilerle beraber 9000 dolara tedarik edebilirim diye hesapladım. Muhtemelen hesaba katmadığım çok şey vardır, aydınlatırsanız sevinirim.
Ürün linki: Jasminer X16-P

Cihaz 1 günde 12-13 dolar çıkartıyor, elektrik masrafı dahil değil. Elektrik ile beraber 1 günlük kâr sanırım 7 - 8 dolara düşüyor. Karar senin. Bu iki siteden bakabilirsin:

Mining alemini çok az biliyorum. Belli bir birikimim var. Sizce yatırım amaçlı düşünürsek miner almak mantıklı mı? Biraz araştırdım ve jasminer X16-P isimli ürün kendini 1 yılda amorti edebilecek düzeyde olarak görünüyor. Bu riske değer mi? Birikimim çöp olursa üzülmem dışında bir sorun olmaz açıkçası. Ürünün fiyatı 7000 dolar, vergilerle beraber 9000 dolara tedarik edebilirim diye hesapladım. Muhtemelen hesaba katmadığım çok şey vardır, aydınlatırsanız sevinirim.
Ürün linki: Jasminer X16-P
Kripto güzel ancak Fintech kısmı konusunda aynı fikirleri paylaşmıyorum.

1703020527954.png

1 yılda amorti edemezsin üretimle... Hash yarılama ve dalgalanmalar hariç hesaplanıyor bunlar tabi.

Cihaz 1 günde 12-13 dolar çıkartıyor, elektrik masrafı dahil değil. Elektrik ile beraber 1 günlük kâr sanırım 7 - 8 dolara düşüyor. Karar senin. Bu iki siteden bakabilirsin:
Cihaz şu anda günlük 25 dolar çıkarıyor gibi görünüyor. Ethereum kazmak zorunda değilim diye biliyorum.
1703020631493.png

Böyle bir cihazı yurt dışından nasıl getireceksiniz? Gümrük sınırını fazlasıyla aşıyor.
Hollanda'dan teslim alabilirim sıkıntı olursa.

Kripto güzel ancak Fintech kısmı konusunda aynı fikirleri paylaşmıyorum.

Eki Görüntüle 2058664
1 yılda amorti edemezsin üretimle... Hash yarılama ve dalgalanmalar hariç hesaplanıyor bunlar tabi.
Düzgün bir döneme denk gelirsek değil 1 yıl, 4 ayda bile amorti edebilir. Benim için 2 yıla kadar olur.

Cihaz şu anda günlük 25 dolar çıkarıyor gibi görünüyor. Ethereum kazmak zorunda değilim diye biliyorum.Eki Görüntüle 2058668
Paylaştığın CAU döngüsü şu an öyle görünüyor, döngü değişirse -20$ kazanma ihtimalin de var. O yüzden daha stabil üzerinden kâr hesabı yaptım.

Hollanda'dan teslim alabilirim sıkıntı olursa.

Düzgün bir döneme denk gelirsek değil 1 yıl, 4 ayda bile amorti edebilir. Benim için 2 yıla kadar olur.
Hollanda'dan teslim alırsan vergi mergi saçma kısımdan kurtulursun o mantıklı. Düzgün döneme girmesiyle para kazanmaksa konu ben yatırım aracı olarak bunu tercih etmem.

Hollanda'dan teslim alırsan vergi mergi saçma kısımdan kurtulursun o mantıklı. Düzgün döneme girmesiyle para kazanmaksa konu ben yatırım aracı olarak bunu tercih etmem.
Birikimimin %60'ı ile bu işe girebiliyorum. Uzun bir süre düşünüp kararımı vereceğim, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı