Su orucu işe yarar mı?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
120 kiloyum. 1 hafta sonra spora başlayacağım. Onun öncesinde 1 haftalık su orucu yapmak sıkıntı olur mu?

Yani 1 hafta boyunca sadece suyla besleniliyor.

Olmaz, 2. Hafta 130 kilo olursun. Beslenmeni düzene sok, günlük kalorini 1800 civarında tut, hareket et, ve en önemlisi, bu düzeni sürdür. 1 hafta yapacağın diyetten fayda görmezsin, hayat tarzın haline getireceksin.

120 kiloyum. 1 hafta sonra spora başlayacağım. Onun öncesinde 1 haftalık su orucu yapmak sıkıntı olur mu?

Sıkıntı olmaz aynı şeyi ben de yaptım 10 kilo verdim 1 haftada sonra spor salonuna başlayınca orada da ilk hafta 8 kilo verdim ve öyle devam etti. 120 kilo iken su orucu yapıp sonraki hafta 130 kilo olmak gibi bir saçmalık olamaz yani ama su orucu bittikten sonra ne yediğine dikkat etmen lazım. Fazla yersen verdiğin kiloyu geri alırsın.

Sıkıntı olmaz aynı şeyi ben de yaptım 10 kilo verdim 1 haftada sonra spor salonuna başlayınca orada da ilk hafta 8 kilo verdim ve öyle devam etti. 120 kilo iken su orucu yapıp sonraki hafta 130 kilo olmak gibi bir saçmalık olamaz yani ama su orucu bittikten sonra ne yediğine dikkat etmen lazım. Fazla yersen verdiğin kiloyu geri alırsın.

Yazdığımı anlamamışsın ki, aynı şeyden bahsediyorum. Bir hafta bir şey yemeyip kilo versen bile ikinci hafta daha fazla kilo alabilirsin. Bu işler devamlılık gerektiriyor.

Su orucu falan saçma sapan şeylerle uğraşıp sağlığınızla oynamayın. Gün içinde aldığımız besinler sadece enerji vermiyor. Koca bir hafta yemek yemezseniz kaybettiğiniz tek şey kilo olmaz.

Günde bir kutu ton balığı içeren diyetler bile şok diyet olarak adlandırılıp yılda 3 kereden fazla yapılması önerilmiyorken yapmaya çalıştığınız şeye bakın.

Birden bire su orucu yaparsan vücudun düzenin bozarsın. Doktor kontrolünde yapılması gereken bir şey bu. Kaldı ki yapsan vücudun ani kaybı telafi etmek için bir daha böyle bir şey yaşarım diye depolama yapıyor. Bu yüzden düzenli beslenmen yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı