Su orucu

Nalburadan ince IP alın. Gidin 300 TL'lik IP alın demiyoruzya.
Hocam gittik aldık nerede atlayacağız evde atlasam evde hasta annem var, dışarıda atlasam saçma sapan parklarda afganların arasında içip içip bayılan tinercilerin arasında evin önünde atlayayım desem evin önü boş arazi sabaha kadar ot içenler oluyor bayılıp millete saldırıyolar.

İlk olarak kesinlikle bu tür şeyleri kendi araştırmalarınla ya da kendi düzeninle yapmamalısın. Profesyonel bir diyetisyen tarafından verilen programları uygulaman lazım hem fiziksel hem zihinsel gelişiminin devam etmesi için. Senin dediğin su orucu sistemi sağlıklı bir yöntem değil çünkü orucu kestiğin zaman vücudun gıda depolamaya devam eder ve daha da sağlıksız bir hale dönersin. Intermittent fasting/aralıklı oruç) denilen metot kilo vermek için gayet verimli bir metot, kısaca sabah 8'de uyandığınızı düşünürsek akşam 6-7 civarına kadar hiçbir şey yemeyip tek öğün beslenerek o öğünler arasında ise sadece su, kahve gibi şeyler tüketerek açlığı giderme üstüne bir yöntem. Ama dediğim gibi gelişme çağında bunları kesinlikle yapmamalısın yapman gereken şey sağlıksız gıdaları yani beyaz ekmek, şeker gibi maddeleri hayatından çıkarmak olmalı bu hem gelişimine zarar vermez hem de sağlıklı ve kalıcı kilo vermeni sağlar.

Maltepe gençlik ceza infaz kurumunda kaldığım süre zarfı boyunca bunu 3 hafta uyguladık en son aramızdan birinin bayılıp uyanmamasından dolayı bırakmıştık. 3 hafta boyunca 21 kilo verdim 1.5 hafta boyunca 15 kilo verirken metobolizma yavaşladığından dolayı bir süre sonra azalıyor.

İlk olarak kesinlikle bu tür şeyleri kendi araştırmalarınla ya da kendi düzeninle yapmamalısın. Profesyonel bir diyetisyen tarafından verilen programları uygulaman lazım hem fiziksel hem zihinsel gelişiminin devam etmesi için. Senin dediğin su orucu sistemi sağlıklı bir yöntem değil çünkü orucu kestiğin zaman vücudun gıda depolamaya devam eder ve daha da sağlıksız bir hale dönersin. Intermittent fasting/aralıklı oruç) denilen metot kilo vermek için gayet verimli bir metot, kısaca sabah 8'de uyandığınızı düşünürsek akşam 6-7 civarına kadar hiçbir şey yemeyip tek öğün beslenerek o öğünler arasında ise sadece su, kahve gibi şeyler tüketerek açlığı giderme üstüne bir yöntem. Ama dediğim gibi gelişme çağında bunları kesinlikle yapmamalısın yapman gereken şey sağlıksız gıdaları yani beyaz ekmek, şeker gibi maddeleri hayatından çıkarmak olmalı bu hem gelişimine zarar vermez hem de sağlıklı ve kalıcı kilo vermeni sağlar.
Et yiyemiyoruz ki mecbur doymak için ekmek yemek zorunda kalıyorum. Başka yapabileceğim bi şey yok

Evin orası hakkında yazmıştım.

Maltepe gençlik ceza infaz kurumunda kaldığım süre zarfı boyunca bunu 3 hafta uyguladık en son aramızdan birinin bayılıp uyanmamasından dolayı bırakmıştık. 3 hafta boyunca 21 kilo verdim 1.5 hafta boyunca 15 kilo verirken metobolizma yavaşladığından dolayı bir süre sonra azalıyor.

Et yiyemiyoruz ki mecbur doymak için ekmek yemek zorunda kalıyorum. Başka yapabileceğim bi şey yok

Evin orası hakkında yazmıştım.
Nohut, yeşil mercimek, fasulye, ıspanak gibi gıdalar hem ucuz hem sağlıklı hem gayet besleyicidir. Ekmek illa yiyeceğim diyorsan ise az miktarda tam tahıllı ekmekler yemelisin. Ekmeği kesmeden, şekeri kesmeden sağlıklı bir şekilde kilo veremezsin. Ekmek yemezsen 1. gün aç hissedersin 2. gün aç hissedersin 3. gün adapte olursun.

Babam yapmıştı baya uzun yıllar ara vererek. En son yaptığı tam 25 gündü. ( 0 yemek sadece su ) 180 Kilodan 120 kiloya düştü vücudunda ki izler kayboldu. ( Tek seferde değil ara vererek sürekli yapıyordu ) Kendimde denedim 3. günden sonra açlık gidiyor ve enerjik hissetmeye başlıyorsunuz.
Ama 3 haftadan fazla bir süre yemek yemedikten sonra direkt yemeye başlayamazsınız. Sıvı sebze , çorba vs ile alıştırmak lazım vücudu 2 hafta kırmızı et yok.

Evde bulunan B12 bir tabiriyle fısfıslardan ve çinko takviyesi alsam. Kafein ve düzenli uykuyla bir süre de olsa götüremezmiyim.
Hocam, ellilerinize merdiven dayayınca da vücudunuz umarım bu kadar sağlam olur diyip yorumu bırakıyorum. Düzgün bir diyetisyene gidin, bozacaksınız bütün dengenizi.

Geri
Yukarı