Süleyman Soylu: 1 milyon Suriyeliye ev yapacağız

erasepat

Decapat
Makaleler
2
İç savaştan etkilenen Suriyeliler adına inşa edilen 60 bin briket ev için anahtar teslim töreni düzenlendi.

Soylu, ''İdlib’de 57 bin briket evi tamamladık, yıl sonuna kadar 100 bin evi bitireceğiz. 73 okul, 50 cami, 23 sağlık tesisi, 18 sosyal tesis, 25 park, 34 fırın, 40 su kuyusu yapıyoruz'' sözlerini kullandı.

YENİ BİR ADIM ATIYORUZ: SURİYELİ 1 MİLYON KİŞİYE EV YAPILACAK'

Bakan Soylu, yeni bir adıma daha başlayacaklarını kaydederken, "Cumhurbaşkanımız bir müjde daha verdi. Nasıl İdlib'de milyon insana ev yapılıyorsa, şimdi yeni bir adıma daha başlıyoruz. Celabrus, Azez, El-Bab, Resulayn, Tel Abyad'da Türkiye'de yerleşik bulunan Suriyeli 1 milyon kişiye evler yapılacak.
Kaynak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vay be kendi insanlarımız kiralayacak ev bulamazken Suriyelilere 1 milyon kişilik konutlar yapıyoruz. Diyecek kelimem yok.

briket_9505.jpg
idlib_de_insa_edilen_briket_evlerin_anahtar_teslim_toreni_yapildi_85763.jpg
idlibde-insa-edilen-briket-evlerin-anahtar-teslim-toreni-yapildi_9246_dhaphoto1.jpg

idlib_de_insa_edilen_briket_evlerin_anahtar_teslim_toreni_yapildi_39121.jpg

Son düzenleme:
Günlük hayattımda zaten stresliyim. Vizeler, finaller ve bütler derken oturdum kaldım.
Böyle şeyleri görünce daha da üzülmüyor değilim.
Vatanıma, milletime ve dahi bayrağıma hizmet etme isteğimi günden güne düşüyorlar.

Geri
Yukarı