Süleyman Soylu: "LGBT’yi çocuklarımızı ahlaksızlığa sevk etmesin diye engelledik, biz Müslüman bir devletiz"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "Biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?

Başkasının adına cevap vermen pek akıllıca değil yalnız. Muhtemelen sen LGBT sin doğru muyum?
Heteroseksüel bir bireyim. Sen de muhtemelen insanların inançlarına ve cinsel yönelimlerine göre yargılayan bir Muz Cumhuriyeti vatandaşısın, doğru muyum?

Sırf iki beğeni uğruna gaza gelip saçmalıyorsun. Seni gaza getiren 13 yaşındaki çocuk. Dün boyum uzar mı o da benden hoşlanmış mıdır diye konu açan çocuk biliyorsun değil mi?

Senin ailenden birinin LGBT olması seni rahatsız etmez mi? Buna cevap ver.
Beğeni bildirimim kapalı bile, görmüyorum kim ne atmış. Sen yazınca gördüm, fikirlerimi destekledikleri için teşekkür ediyorum onlara.
Kimsenin de gazına geldiğim yok, fikirlerimi kendi başıma savunabilen bir insanım.

Ailemden biri LGBT çıksa, "tamam bunun için mi aradın beni?" derim. Çocuğum çıksa ve savaşmak istemediğini söylese, ona yeterince şey öğretemediğim için kendimde eksiklik ararım. Öneride bulunurum ama müdahale etmem.

Benim dini kabul etmem uzun zaman aldı, 13'ümden 18'ime kadar ergenliğim türlü mücadelelerle geçti. Çevremde kimseye anlatmadım, kendim sorguladım, araştırdım ve doğruyu Müslüman olmakta buldum. Eğer aileme söyleseydim ateist olduğumu o zaman, kim bilir beni nasıl soğuturlardı dinden.

İnsan varsa yüreği kendi içinde savaşmalı. İstemiyorsa savaşmak veya doğruyu dinsizlik sanıyorsa, bu onun bileceği iş. Ne yapılabilir ki? Senden buna cevap istiyorum. Zorlamalı mı bir insanı dine?

Arkadaşlar tam olarak hatırlamıyorum ama gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü vardı din siyasete karıştırılmayacak kadar hassas ve temiz bir konudur diye araştırıp öğrenin bende bu fikre katılıyorum din ve siyaset karıştırılmamalı bence.

Beğeni bildirimim kapalı bile, görmüyorum kim ne atmış. Sen yazınca gördüm, fikirlerimi destekledikleri için teşekkür ediyorum onlara.
Kimsenin de gazına geldiğim yok, fikirlerimi kendi başıma savunabilen bir insanım.

Ailemden biri LGBT çıksa, "tamam bunun için mi aradın beni?" derim. Çocuğum çıksa ve savaşmak istemediğini söylese, ona yeterince şey öğretemediğim için kendimde eksiklik ararım. Öneride bulunurum ama müdahale etmem.

Benim dini kabul etmem uzun zaman aldı, 13'ümden 18'ime kadar ergenliğim türlü mücadelelerle geçti. Çevremde kimseye anlatmadım, kendim sorguladım, araştırdım ve doğruyu Müslüman olmakta buldum. Eğer aileme söyleseydim ateist olduğumu o zaman, kim bilir beni nasıl soğuturlardı dinden.

İnsan varsa yüreği kendi içinde savaşmalı. İstemiyorsa savaşmak veya doğruyu dinsizlik sanıyorsa, bu onun bileceği iş. Ne yapılabilir ki? Senden buna cevap istiyorum. Zorlamalı mı bir insanı dine?

Asla. Zaten dinin temelinde bu var dinde zorlama yok. Ben ateist olmama rağmen buradaki çoğu Müslüman'dan fazla bilgiliyimdir. Bunu övünmek için söylemiyorum. Ateist olduğumu dile getirmek zorunda kaldım. Buradaki küçük yaşlı kardeşlerimizi yanlış yönlendirebileceğim gerekçesiyle çekiniyordum.

Sen benim söylemek istediklerimi anladın değil mi? İktidarın karşısında olacağım diye bazen doğru sözleride yanlış gibi lanse ediyorlar.
İslam'ı temsil edenler bu insanlar değil. Tecavüzcü insanların ben Müslüman'ım demesi Müslüman olduğu anlamına gelmez.

Soruma net bir şekilde cevap verdiğin için doğrusu ayrıca şaşkınım. Senin normalde beni rahatsız etmez diyeceğini düşünmüştüm.

Konuyu mu çevirme? Ya kafayı yiyeceğim. Adamın bu konu hakkında birden fazla cümlesi var. Sana da kaynak atmak zorunda değilim. Burada boş bir tartışma başlatacağına git araştır. Laiklik ilkesini de mi bilmiyorsun? Sence bu, Atatürk'ün yönetimde İslam'i istememesinin en büyük kaynağı değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LGBT konusu hakkında yorumum yok fakat "biz Müslüman bir devletiz" kısmına katılmıyorum.
Türkiye laik bir ülke değil miydi?

Laik bir ülkeyiz. LGBT kararı yerinde.

Neyse hocam konuyu uzatmadan şöyle söyleyim Mustafa Kemal Atatürk din düşmanı değildi herkesin inançlarına fikirlerine saygı duyan biriydi o yüzden Müslüman veya başka dine inanan herkes Atatürk, ü sevebilir.
Ben zaten bunu inkâr etmedim. Tabii ki de din düşmanı değil idi. Benim anlatmaya çalıştığım konu, Atatürk'ün "İslam ile ülke yönetilmez" demesine rağmen bu ülkeyi İslam ile yönetenlere oy atmamız.

Asla. Zaten dinin temelinde bu var dinde zorlama yok. Ben ateist olmama rağmen buradaki çoğu Müslüman'dan fazla bilgiliyimdir. Bunu övünmek için söylemiyorum. Ateist olduğumu dile getirmek zorunda kaldım. Buradaki küçük yaşlı kardeşlerimizi yanlış yönlendirebileceğim gerekçesiyle çekiniyordum.

Sen benim söylemek istediklerimi anladın değil mi? İktidarın karşısında olacağım diye bazen doğru sözleride yanlış gibi lanse ediyorlar.
İslam'ı temsil edenler bu insanlar değil. Tecavüzcü insanların ben Müslüman'ım demesi Müslüman olduğu anlamına gelmez.

Soruma net bir şekilde cevap verdiğin için doğrusu ayrıca şaşkınım. Senin normalde beni rahatsız etmez diyeceğini düşünmüştüm.
Evet daha önce söylediğim gibi takım tutar gibi tuttukları için partileri.
Doğruyu yanlış biri söyledi diye yanlış kabul etmek, aynı yanlışa kendinin düştüğünün en net kanıtıdır.
İlk cümlenden anlamıştım halbuki, farklı yerlere gitti tartışma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı