Sürekli internet kesintisinin nedeni ne olabilir?

Trolen

Hectopat
Daha fazla  
5 gündür sürekli internetim kesiliyordu bugün 20 saniyede bir internetim kesiliyor müşteri hizmetlerini aradım altyapıda bir sorun olmadığı söylendi. Sorun ne olabilir? Modemde veya kabloda bir sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 gündür sürekli internetim kesiliyordu bugün 20 saniyede bir internetim kesiliyor müşteri hizmetlerini aradım altyapıda bir sorun olmadığı söylendi. Sorun ne olabilir? Modemde veya kabloda bir sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Modemi yanındaki tuşla sıfırla.
Başka bir kablo dene.
Aygıt yöneticisinden Driver güncelle.
Modemin sürümü eski ise onu güncelle.
Videodakileri dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum modem hat değerlerini paylaşır mısın?

Gün içerisinde 10'dan fazla internette kopma varsa sorun sizden kaynaklı değildir. Müşteri hizmetlerini arayıp yardım isteyin.

Nedeni insandır.

Hocam modem hat değerlerini paylaşabilir misin?
1) Eğer SNR değeri 7'nin altında ise internet erişiminde kesim yaşarsın. Eğer altyapının elvermediği yüksek hızlarda interneti kullanmak istersen, SNR değeri o kadar düşer.
2) Her ISS müşteri temsilcisi, pek bir bilgi sahibi olamadığı ve genellikle işi bilmediği için basit cevaplar ile seni yönlendirir. Pek güvenme.
3) Reglet kutusundan modeme kadar uzanan kabloda sıkıntı olabilir, elektrikçi vasıtasıyla kontrolünü sağlayabilirsin.
4) Eğer Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız, kablolu olarak bağlanın, öyle test edin.
5) Modeminizin yazılımını güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim sanırım geçenlerde müşteri hizmetlerindeki şahıs beni başından attı sorun varmış bugün tekrar aradım şu an sorun yok teşekkür ederim ilginiz için.

Geri
Yukarı