Sürekli kaygı içindeyim ve bu depresyona sebep oluyor

jj.r6x

Centipat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle buraya bu tarz şeyleri yazmamın sebebi bunları anlatacak kimsem olmadığı için yazıyorum. Neyse konumuz kaygı gerçekten sinir bozucu ve rahatsız edici bir şey, bir şeye çok fazla kafayı takarım o şeyi saatlerce düşünürüm unutuncaya kadar belki ve hayatımda beni rahatsız eden mutsuzluğa sebep olan her şey beni kaygılandırıyor. Ona, buna, şuna kafayı takarım ve bir süre sonra en kötüsü depresyona sebep oluyor. Hatta bazen öyle bir depresyona sokuyor ki neredeyse tüm haftam berbat oluyor bunu atlatamadım artık beynimin içini bir çöplük gibi hissetmekteyim.

İlgilendiğim şeylerin bana zararı olduğunu düşünmüyorum.
İnsan doğumdan ölüme kadar her saniye gelişim halindedir. Gelişim psikolojisi bunu söyler. Bugün yaşadığın her şey geçmişte ilgilendiğin veya maruz kaldığın olaylar silsilesinin bir sonucudur. Çünkü seninle birlikte gelişirler. Örneğin çok depresif bir hayat stili olan insanlar metal müziğe eğilimlidirler. Barışçıl bir hayatı olan sessiz, sakin ve huzurlu olan, hayatı seven insanlarsa hareketli ve sakin müziklere eğilimlidirler. Bunun birçok örneği mevcut. Tabii ki bunların birer örnek olduğunu ve her kişiden kişiye göre değişebileceğini unutmamak gerek.

Geri
Yukarı