Çözüldü Sürekli ölüp bankta yeniden doğan birisini anlatan filmin adı neydi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TaTaruSS_58

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Lise son öğrencisi.
Merhaba, aradığım filmi bulamıyorum. Eskiden izlemiştim. Film söyle; bir adam var bankta uyanıyor ve hiçbir şey hatırlamıyor. Bu adamı 4 kişi kovalıyor, adam bunlardan kaçmaya çalışıyor. Sürekli farklı yollar deniyor ama sürekli ölüyor. Her öldüğünde ise ilk başta uyandığı bankta yeniden uyanıyor. Filmin sonunda adam kaçmak yerine bankta hiçbir şey yapmadan oturmaya karar veriyor. Sonra bu adamı kovalayan adamlar geliyor ve tam bu adamı vuracakken içlerinden biri; " bekle, geldiğimizi biliyor" gibisinden bir şey söylüyor ve adamı da alıp gidiyorlar. Bu kadar hatırlıyorum ne olur bulmama yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Merhaba, aradığım filmi bulamıyorum. Eskiden izlemiştim. Film söyle; bir adam var bankta uyanıyor ve hiçbir şey hatırlamıyor. Bu adamı 4 kişi kovalıyor, adam bunlardan kaçmaya çalışıyor. Sürekli farklı yollar deniyor ama sürekli ölüyor. Her öldüğünde ise ilk başta uyandığı bankta yeniden uyanıyor. Filmin sonunda adam kaçmak yerine bankta hiçbir şey yapmadan oturmaya karar veriyor. Sonra bu adamı kovalayan adamlar geliyor ve tam bu adamı vuracakken içlerinden biri; " bekle, geldiğimizi biliyor" gibisinden bir şey söylüyor ve adamı da alıp gidiyorlar. Bu kadar hatırlıyorum ne olur bulmama yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.
Muhtemelen aradığınız film Inkarnacija (Incarnation).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer bu tarz filmlere ilginiz varsa The Death of Ian Stone isimli filmi de izlemenizi öneririm, sürükleyici ve güzeldir.
Arq değildir yine aynı tema döngüye giriliyor da daha fazla detay verebilir misin? Mesela ne zaman izledin Amerikan sineması mı ünlü oyuncular var mıydı vs?

Arq değil baktım şimdi. Ünlü bir oyuncu var mıydı hatırlamıyorum, izleyeli 2 3 yıl olmuştur. Hatırladığım detay şey var. Bu adamın uyandığı bankın altında bir taş vardı, adam bu taşı kaldırımda bir yere koyuyordu. Bir de şu var, adamı kovalayan adamlar bu adamın ilk uyandığı banka geliyorlar ya, hepsi ayrı bir yerden geliyor. Adam bir sahneden kanalizasyon gibi bir yere giriyordu, oradan yolunu bulmaya çalışıyordu bu adamlar kovalarken onu.
Dandik film kanallarından birinde izlemiştim sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer bu tarz filmlere ilginiz varsa The Death of Ian Stone isimli filmi de izlemenizi öneririm, sürükleyici ve güzeldir.

Çözüm

Çok sağ olasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sağ olasın. The Death of lan stone benzeri film önerebilir misin?
Tam olarak ölüp dirilme olayına bağlı bir film olmasa da çoklu kişilik gibi olaylara ilginiz varsa Minor Premise önerebilirim. Çok bilindik veya büyük bir yapım değildir ama bence sürükleyiciydi, eğlenmiştim izlerken.

ARQ keza yine önerebileceklerimden biri. Bu The Death of Ian Stone'a bir tık daha benzer tiptedir.

Source Code da aklıma gelen bir başka yapım.

Bu tarz ölüm-yaşam döngüsü tekrarı, kişilik bozuklukları vb konulardan hoşlanıyorsanız, Ken Grimwood'un çok başarılı 2 eseri olan Sil Baştan ve Kayboluş kitaplarını da okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Ken Grimwood'un oldukça akıcı bir yazım dili var bence. Kitapların çevirisini yapan ekip de harika iş çıkarmış. Kitaplar su gibi akıyor resmen. Sayfaları çevirdikçe daha da meraklanıyor insan, bırakamıyor bir türlü. Ben Kayboluş'u bir gecede bitirmiştim mesela.

Son olarak bir de oyun önereyim. Eğer oyunlarla aranız iyiyse 12 Minutes adlı oyuna da göz atabilirsiniz. Karınızla romantik bir akşam geçirmeyi düşünürken, cinayetle suçlandığınız ve 12 dakikalık bir döngüye hapsolduğunuz bir oyundur. Olayları çözmeye çalışırken her türlü ipucu ve işareti kullanmanız gerekiyor. Hoş sürükleyici bir oyundur bu da.

Son düzenleme:
Triangle veya Reset filmleri olabilir.

Muhtemelen aradığınız film ınkarnacija (ıncarnation).

Eğer bu tarz filmlere ilginiz varsa the death of ıan stone isimli filmi de izlemenizi öneririm, sürükleyici ve güzeldir.

Evet bu film. Gerçekten çok teşekkür ederim:]

Yeni konular

Geri
Yukarı