[Sürprizbozan] The Last of Us Part II Hikaye İncelemesi

Şöyle olasım geldi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama asla yapmam.
Bunlar overrage tepki verenler, oyunu anlamayanlar.

Oyunları, yapımcıların böyle yapmasını istediği için değil de karakterlerin verdiği kararlar sonucunda böyle olduğunu düşünerek, yani karakterler ve yaşananlar gerçekmiş gibi oynarsanız; hem oyunu anlamanız çok daha kolay olur, hem de hikaye size çok daha mantıklı ve anlamlı gelir. Her oyun için söylüyorum bunu.

Keşke bakmasaydınız. :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şurada ağlaması hepimizi mahvetti zaten.
1 hafta boyunca rüyamda görmüştüm bu sahneyi.

Bunlar overrage tepki verenler, oyunu anlamayanlar.

Oyunları, yapımcıların böyle yapmasını istediği için değil de karakterlerin verdiği kararlar sonucunda böyle olduğunu düşünerek, yani karakterler ve yaşananlar gerçekmiş gibi oynarsanız; hem oyunu anlamanız çok daha kolay olur, hem de hikaye size çok daha mantıklı ve anlamlı gelir. Her oyun için söylüyorum bunu.
5 dk. ağladım Joel'in ölümüne.

Ben fazla kinciyim yoksa düşününce çok iyi bir final oldu.
Ben de öyleyim, ölmesini "ben" isterdim ama asıl olay şu: Biz kendi hikayemizi yaratmıyoruz, Ellie'nin hikayesini oynuyoruz veya izliyoruz. Oyunun sonunu beğenmeyenlerin genelde beğenmeme sebebi bu zaten.
Yanlış anlamayın size anlamadınız vb. bir şey demiyorum, sadece eklemek istedim.

Gerçekten oyunu anlayamamış düz insanlar oyuna laf atıyor, hikayesine çöp diyor. Bilmiyorlar ki bu oyun çok derin bir hikayeye sahip. Anlatmak istedikleri çok farklı. Yapımcılarda biliyordu oyunu Full düz bir şekilde ilerletip oyunun sonunda Abby'i öldürtmeyi. Böyle olsa herkes tatmin olurdu lakin oyunun anlatmak istediğinden çok uzak olurdu. Ben oyunun böyle gitmesinden çok memnun oldum, sadece bir oyun olarak kalmamış aynı zamanda insana gerçekten kendi hayatından da bir şeyler düşündürtebilen nadir şaheserlerden birisi olmuş.

Gerçekten oyunu anlayamamış düz insanlar oyuna laf atıyor, hikayesine çöp diyor. Bilmiyorlar ki bu oyun çok derin bir hikayeye sahip. Anlatmak istedikleri çok farklı. Yapımcılarda biliyordu oyunu Full düz bir şekilde ilerletip oyunun sonunda Abby'i öldürtmeyi. Böyle olsa herkes tatmin olurdu lakin oyunun anlatmak istediğinden çok uzak olurdu. Ben oyunun böyle gitmesinden çok memnun oldum, sadece bir oyun olarak kalmamış aynı zamanda insana gerçekten kendi hayatından da bir şeyler düşündürtebilen nadir şaheserlerden birisi olmuş.
Oyun derinden etkileyen bir hikayeye sahip. Şimdi 1. oyunu oynayamam ben.

Oyun cidden şu skoru hak etmiyor:
1606729729115.png

Çıktığı zamanlarda şöyle olması zaten çok daha vahim bir durum:
1606729754717.png

En azından az buçuk düzeldi.

Bu da bir başarı olarak görülebilir. Oyun nefret duygusunu öyle bir aşıladı ki oyunun dışına taştı. :D

Oyun cidden şu skoru hak etmiyor:
Eki Görüntüle 757158

Çıktığı zamanlarda şöyle olması zaten çok daha vahim bir durum:
Eki Görüntüle 757160
En azından az buçuk düzeldi.

Bu da bir başarı olarak görülebilir. Oyun nefret duygusunu öyle bir aşıladı ki oyunun dışına taştı. :D
- Joel reis öldü.
- Biliyorum.
- O zaman gidip Metacritic'ten bir puan verelim.
- Tamam ama neden?
- Şşş, öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı