[Sürprizbozan] The Last of Us Part II Hikaye İncelemesi

İkinci oyunun henüz yarısını bitirebildim sanırsam. Hikayeden oldukça memnunum şu anlık. Çok farklı farklı duyguları tattırmayı başarıyor. Eşi benzeri olmayan bir yapım, orası belli.
En güzel olayı iki tarafı da çok iyi anlatması.
Klişeleşmiş şu olay olmuyor oyunda: "Onlar kötüler ve onları öldürmemiz lazım."

Bende sevdim ama oynayamadım bi tane kanal'dan yorumsuz izledim ikisinide gayet iyidi ama savaş sahnelerini felan yoktu(o yüzden 8 saat felandı,ağlamıştım hatta)ilk oyun'u oynamak için ps 3 olsun istedim ama artık istek geçti.Sonra savaş sahnelerine bakınca fizik,grafikler baya iyi 670 tl'ye Cold of war alcana 500 tl'ye bunu al daha iyi.

Okumaya üşeniyorum özetini çıkartabilecek var mı?
1. oyunda iyi duygular 2. de ise intikam varmış. Fakat göründüğü gibi değil olduğunu açıklıyor.
"Nefret hiçbir şeyin çözümü değil." diyor.

Kısaca oyun kayıp olan ya da olmayan duygularınızı ortaya çıkarıyor. En büyük örnek empati. Ve bence örtülü olarak önyargılı davranmanın zararları da geçiyor. Ben böyle anladım.
Eğer böyle değilse kusura bakma.

Ayrıca oyunun ucu da açık bırakıldı, oyun tam olarak bitmedi yani. Zaten Naughty Dog'un da 3. bölümü çıkarma planları var. Muhtemelen PS 5 neslinin sonlarına doğru görürüz.
Geç çıksın güzel olsun taraftarıyım. Aceleye gelmez ve neslin sonuna doğru çıkarsa çok güzel olur.

Ben LGBT'yi her yerde olduğu gibi bu oyunda da boğazımıza tıkadıkları için bu oyunun varlığını kabul etmiyorum.
Aslında boğazımıza kadar tıkamıyorlar ama sen bilirsin.
Ayrıca, Ellie'nin lezbiyen olduğu ilk oyundan belli bir şeydi. İkinci oyundaki gibi şeyler göreceğimiz kesindi zaten.

İkinci oyunun henüz yarısını bitirebildim sanırsam. Hikayeden oldukça memnunum şu anlık. Çok farklı farklı duyguları tattırmayı başarıyor. Eşi benzeri olmayan bir yapım, orası belli.
Öngöremeyeceğin sonuçlar doğacak. "Aman aman, neler oluyor?!" diyeceksin her bölümde. :D
Biraz heyecanlandırayım seni. :)

Aslında boğazımıza kadar tıkamıyorlar ama sen bilirsin.
Ayrıca, Ellie'nin lezbiyen olduğu ilk oyundan belli bir şeydi. İkinci oyundaki gibi şeyler göreceğimiz kesindi zaten.

Öngöremeyeceğin sonuçlar doğacak. "Aman aman, neler oluyor?!" diyeceksin her bölümde. :D
Biraz heyecanlandırayım seni. :)
Çok uzun bir ara Ellie ile oynamanın ardından Abby'e geçtik. TLOU1'de Abby'nin babasını öldürdüğümüzü öğrenince şok olmuştum diyebilirim. Zaten onun ölümünü görmenin hemen sonrasında yeniden Joel'in ölümünü hatırlattı oyun. Hem Abby'nin, hem Ellie'nin o anki üzüntü çığlıkları inanılmaz etkiledi diyebilirim. En son Owen ile Abby'nin bir tane dönme dolap gibi bir yerde flashback sahnesinde bırakmıştım oyunu. Bugün devam edeceğim.

Geri
Yukarı