[Sürprizbozan] The Last of Us Part II Hikaye İncelemesi

Aynı şekilde. Ellie'yi o halde görmek çok üzmüştü beni.
Umarım 3. oyunda bir şeyleri düzeltmeyi başarır.
Abby'e kızgınım. Parmakları koparma olayı çok korkunç. Niye böyle yaptığını da anlayabilmiş değilim. Seni hiç kurtarmayabilirdi de. @Ellie Williams

TLOU 2'nin hikayesi gayet güzeldi. Daha iyi olabilir miydi? Tabii ki olabilirdi, ilk oyuna göre zayıf bir konusu var.

Abby, babasını öldürdüğü için Joel'u öldürdü. Ellie intikam almak için Abby'nin peşine düştü. Bütün yaşananların sonucunda, Abby bütün arkadaşlarını, Ellie'de iki parmağını kaybetti.

Abby, Ellie Lev'i öldürmesin diye ölümü göze alarak Ellie ile dövüştü. Eğer Ellie son sahnede Abby'i öldürseydi muhtemelen Lev büyüdüğünde intikam almak için Ellie'nin peşine düşecekti. Biz Abby Joel'u öldürdüğü için ondan nefret ediyorken aslında Abby'nin de Joel'u öldürmek için gayet geçerli bir sebebi olduğunu öğrendik. Bazı yerlerde Ellie'ye, bazı yerlerde Abby'ye hak verdik.

Bir oyun, nefret duygusunun nelere yol açtığını, nefretin sadece nefreti doğurduğunu anca bu kadar iyi anlatabilirdi. Benim için dünyanın en iyi oyunudur.

Ellie'yi canavar gibi göstermediler.
Ellie intikam peşindeydi. Gençliğin verdiği hışımla öfkesine yenik düştü, gerçekleri gördüğü ve elindeki her şeyi kaybettiği zaman artık çok geçti.
Ana fikir buydu zaten, Abby'ye empati kurmak değil.
Dinaya bi anda hayvanlarla arasının pek iyi olmadığını söylemesi bu direkt Abby'e karşı yazılmış bir cümle. Abby köpek seviyor Ellie köpeği öldürüyor bide üstüne aptal köpek diyor son kalan kişi Ellieye yalvarıyor bırakırsan silah çekip saldırıyor Abby'de son kalan kişiyi bırakırsan komik bir şekilde bayılıyor.

Ellie'de iki parmağını kaybetti.
2 parmağından fazlasını kaybetti.
Jesse öldü, Tommy ile arası bozuk, Dina J.J.'yi alıp gitti, Joel'dan kalan her şeyini kaybetti. Jackson'a da dönebileceğini sanmıyorum ama onu 3. oyunda göreceğiz.
Daha iyi olabilir miydi?
Bence olamazdı.
ilk oyuna göre zayıf bir konusu var.
Zayıf değil, 1. oyunda daha doluydu sadece. Sonuçta ülkenin bir ucundan diğer ucuna gidiyorlar, istediğin kadar doldurursun onu. Konudan konuya atlayabilirsin.
2. oyunda her şey Joel'un ölümü üzerine dönüyor. Tek konu üzerine bir çalışma var sonuçta, yine beklenenden iyi bir hikaye.

2 parmağından fazlasını kaybetti.
Jesse öldü, Tommy ile arası bozuk, Dina J.J.'yi alıp gitti, Joel'dan kalan her şeyini kaybetti. Jackson'a da dönebileceğini sanmıyorum ama onu 3. oyunda göreceğiz.

Bence olamazdı.

Zayıf değil, 1. oyunda daha doluydu sadece. Sonuçta ülkenin bir ucundan diğer ucuna gidiyorlar, istediğin kadar doldurursun onu. Konudan konuya atlayabilirsin.
2. oyunda her şey Joel'un ölümü üzerine dönüyor. Tek konu üzerine bir çalışma var sonuçta, yine beklenenden iyi bir hikaye.
Amaaan, uğraşmaya gerek yok. TLOU2 2020'nin en iyi oyunu işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı