Süt sağlıklı mı?

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Biliyosunuz süt üzerinde çok fazla fikir farklılığı var. Spor yapanlar kullanmayın midenizi bozar bağırsak yorar vb. şeyler derken doktorlar içerdiği yüksek kalsium B12 gibi besinler yüzünden öneriyorlar sporcuların dediği mantıken laktossuz içersek bir sorun kalmaz diye biliyorum sindirim ile alakalı daha rahat sindirilir sizce zararlı mı faydalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyosunuz süt üzerinde çok fazla fikir farklılığı var. Spor yapanlar kullanmayın midenizi bozar bağırsak yorar vb. şeyler derken doktorlar içerdiği yüksek kalsium B12 gibi besinler yüzünden öneriyorlar sporcuların dediği mantıken laktossuz içersek bir sorun kalmaz diye biliyorum sindirim ile alakalı daha rahat sindirilir sizce zararlı mı faydalı mı?
Fazlası zarar.

Yani bir çok fitness kanalı süt ile besleniyor. Hangi sporcular önermiyor ki?

O sizin güzel görüşünüzdür değerli hocam. 🤌🏼

Esasında süt herkeste gaz/şişkinlik yapmaz. Her insan farklı olduğu için bu bireysel tercihtir üstadım. 🙌🏼

Mesela normal süt içebilirken süt çorbası ne zaman içsem karnım ağrır. 🥵
Süt çorbası nedir? İlk kez duydum :D

Laktoz intoleransı yoksa gayet yararlı.
Çünkü doğal olarak süt kadar protein, mineral, vitamin veren çok az içecek var.
Kefir, proteinli süt vs. içtiğinizde içerisinde fazladan şeker, katkı maddesi vs. bulunuyor. Sütte ise bu mineralleri, proteini, vitaminleri katkısız doğal bir şekilde alıyorsunuz.

Sindirimde sorun yaşayan biri değilseniz laktozsuz yerine işlem görmemiş süt tercih etmek daha iyi olur bence.

Son olarak doz her şeydir. Suyu bile fazla içerseniz ölürsünüz.

Geri
Yukarı