Superbox yalnızca kayıtlı adreste mi çalışır?

ysup

Picopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Superbox bağladıktan sonra başka bir yere götürüp fişe takarsak internet paylaşımı devam eder mi? Yoksa sadece kayıtlı olduğu adreste mi çalışır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm. Superbox bağladıktan sonra başka bir yere götürüp fişe takarsak internet paylaşımı devam eder mi? Yoksa sadece kayıtlı olduğu adreste mi çalışır?

Zamanın da super Box'un reklamını yapan kişiler açık bir şekilde "telefonun çektiği ve fişin olduğu her yerde çalışır" diye bir cümle kuruyorlardı.

Sözleşmende ilgili bilgi vardır.
Türk Telekom Magnet internet sadece sabit bir noktada çalışır mesela.

Sözleşmende ilgili bilgi vardır.
Türk Telekom Magnet internet sadece sabit bir noktada çalışır mesela.
Şu sebepten soruyorum hocam. Şimdi Superbox'u bağlayacağım bağ evinde kapı numarası yok diye bağlamıyorlar. Bende başka bir tanıdığımın evine bağlatıp sonra bizim bağ evine getireceğim. Bu şekilde olur mu?

Şu sebepten soruyorum hocam. Şimdi Superbox'u bağlayacağım bağ evinde kapı numarası yok diye bağlamıyorlar. Bende başka bir tanıdığımın evine bağlatıp sonra bizim bağ evine getireceğim. Bu şekilde olur mu?
Sormak lazım.

Superbox şu mantık ile çalışır Evin konumu belirlenir ve sisteme girilir Superbox kısaca bir telefondur ama modemdirde üzerine taktığınız Turkcell hattı veya başka bir hat oluyormu bilmiyorum Baz istasyonunu pingler ve konumunuzu bulur bu şekilde adres doğrular. Ancak yakınımın başına gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum. Superbox kullanan bir yakınım çok yaz ayında aracıyla yazlık kesime gidip il değişirken çok fazla baz istasyonu değiştiriyor ve Superbox'u iptal ediliyor bu nedenle.

Geri
Yukarı