Superlux HD681 Referans Kulaklık İncelemesi

Creative SoundBlasterX Ae-5 Plus (yurtdışı)
Creative SoundBlasterX G1 7.1 gibi ses kartları hakkında bilginiz var mı acaba?

USB modeli için DT990 PRO 250 ohm'luk bir kulaklığıda rahat rahat besleyebildiği belirtiliyor bir inceleme videosunda.

Her kulaklık her ses kartını kabul etmiyor sanırım.
HD681 siparişini verdim bugün.
İleriye dönük birşey olursa daha iyi olur benim için.

@Ahmet Burak

Bahsettiğiniz kartlar hakkında bilgim yok fakat HD681 sürmesi zor bir kulaklık değil merak etmeyin, herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

Sonuç olarak anladığım kadarıyla bu HD681 fiyatının cok ustunde bir performans sergiliyor. Yakında elime geçecek. Deneyimlerimi aktarırım.

Şöyle ki muhteşem ötesi bir kulaklık değil ama fiyatına göre evet güzel ses veriyor. Fakat 32 ohm olduğu için bazı hibrit gibi müziklerde son seste sesin azıcık da olsa patladığını duyabilirsiniz. Ayrıca pedleri sert bir kulaklık. Rahatlık konusunda sıkıntılar yaşatabilir.

Pad konusunda güzel diyende kötü diyende var, kişiden kişiye göreceli bir durum sanırım?

DT990 üzerinden giriyordum normalde, ama ekstradan mikrofonda alındığı zaman fiyatı yükseliyor.

Aradığım konforlu ve ses konusunda kaliteli veren bir kulaklikti, HD681 sipariş verdim, iade mi etsem bilemedim.

Kötü değil ama Logitech padleriyle kıyasladığımda Logitech yumuşacık, Superlux sert oluyor ve kulaktaki boşlukları kapatmıyor, yarı açık kulaklık olduğu için sorun olmuyor ama sert olduğu için uzun kullanımda rahatsız ediyor.

Bu kulaklığa benzer ses kalitesinde ama daha rahat kulaklık arayışındayım. Kullanmış arkadaşlar tavsiye verirse çok makbule geçer.

Son düzenleme:

Sanırım bu fiyat bandında hiç yok. Zaten HD681'in ses kalitesi kendi fiyatının çok üstünde. (Öğrendiğim kadarıyla.) Bu bakımdan bence ses dışında birçok şeyin kötü olmasını olağan karşılıyorum. Eğer pad konusunda uyumlu bir şey önerilirse çok iyi olur.

Arkadaşıma da aldırtmıştım kötü diyince şok oldum. Meğer ses ayarlarını yapmamış. Varsayılan olarak kullanıyor. Ayarları yapınca kulaklık kendine geldi.

Benim anakartım Asus Tuf B550 Plus ve üzerindeki ses kartı Realtek ALC S1200A. 24-Bit/192kHz'e kadar ses destekliyor.

Bu kulaklığı Microsoft Store'de olan Dolby Access ve DTS Unbound gibi uygulamayla kullanırsanız sesini beğenmeyebilirsiniz, bu şekilde ses sanallaşıyor ve boğuklaşıyor.

Aşağıdaki ayarları yapınca kulaklık kendine geliyor. Özellikle Stereo olarak değil de Dört Kanallı, 5.1 Hoparlör veya 7.1 Hoparlör seçince ses kalitesi artıyor.

Hocam ben uzamsal seslerin olduğu seçeneğe giremiyorum normalde, siz nasıl girebiliyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…