Yonka Müzik Market Deneyimim (Superlux HD681)

Yakın zamanda halihazırda kullandığım kulaklığım olan Sony MDR-XB550AP modelli kulaklığım kırıldığı için yeni bir kulaklık arayışına girdim. Amacım uzun süreli kullanımda konforlu olan ve müzik düzenleme işlerinde bana yardımcı olacak bir kulaklık bulmaktı. Superlux HD681 modelinde karar kıldım ve bu modeli en uygun fiyata Yonka Müzik Market adlı websitesinde buldum.
Daha önce alışveriş yapmadığım için önce tedirgin oldum. Fakat kulaklıksızlığa dayanamayıp siparişi verdim.
Öncelikle aldığım ürün kutulu olarak satılmıyor. O yüzden siparişi oluştururken sipariş notuna "Uygun bir kutuya yerleştirebilir misiniz?" yazdım ve çok güzel güvenli bir şekilde paketlemişlerdi. Siparişi 8 Eylül 04.00'da verdim ve 8 Eylül 16.00'da kargoya verilmişti. 9 Eylül 12.00'da ise ürünü teslim aldım. Normalde evime bile gelmeyen Yurtiçi Kargo bu sefer çok kısa bir sürede teslimatı yaptı.
Bu yazıyı yazma sebebim Yonka Müzik Market hakkında pek fazla bilgi bulamamış olmam.
Sorusu olan arkadaşlar olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım.
Uygun fiyatları, hızlı çalışmaları ve müşterinin isteklerine önem vermeleri benim gönlümü kazanmaya yetti. 👍

Rtings sitesinden baktığınızda Sennheiser HD600s modelinden sonra neredeyse en iyi nötr sese sahip kulaklık. HD600S'in fiyatı da bu kulaklığın 20 katından daha fazla. Bence de gayet güzel bir kulaklık. Konfor olarak beni yoran pedleri değil de üstündeki iki parçalı kafa bandı olmuştu.

Yani günümüzde HD600'e sahip olmak lüksten ötesi artık. HD600 pahalıdan daha öte bir şey. Hatta bir kulaklık neden 10 bin TL olur onu da merak etmedim değil. Yani en fazla neden yapılabilir ki? Ama sahip olmak ayrıcalık tabii...

Yani günümüzde HD600'e sahip olmak lüksten ötesi artık. HD600 pahalıdan daha öte bir şey. Hatta bir kulaklık neden 10 bin TL olur onu da merak etmedim değil. Yani en fazla neden yapılabilir ki? Ama sahip olmak ayrıcalık tabii...

Bu soruyu çalışmaya başlayınca yanıtlayacağım. Aklımda Edition XS almak var çünkü.
@EQUARIA şu güzelliğe bakar mısın ya?! HiFiMan Edition XS Review

Son düzenleme:
Bunu kendime taksam yine besleyemem muhtemelen. Düzgün bir ses kartı şart ama müthiş kulaklık.
İşin garibi elimdeki HE400SE'den daha kolay beslenebiliyor. Douk Audio U3 Mini ye bir bakın hocam. 1000 lira falan fiyatı var 1400mW'a kadar güç sağlıyor. Almıştım yakında gelir.

İşin garibi elimdeki HE400SE'den daha kolay beslenebiliyor. Douk Audio U3 mini ye bir bakın hocam. 1000 lira falan fiyatı var 1400MW'a kadar güç sağlıyor. Almıştım yakında gelir.

HE400SE'ye de baktım da bayağı üst klasman duruyor. Umarım bir gün şu cihazların sesini duyma şerefine erişirim. Sakıncası yoksa bir şey soracağım. Farklı kulaklıklar almanız sebebi işiniz ile mi alakalı yoksa tamamen hobi mi?

HE400SE'ye de baktım da bayağı üst klasman duruyor. Umarım bir gün şu cihazların sesini duyma şerefine erişirim. Sakıncası yoksa bir şey soracağım. Farklı kulaklıklar almanız sebebi işiniz ile mi alakalı yoksa tamamen hobi mi?
Hobi hocam tamamen. İnşaat mühendisiyim ben. İşle yakından uzaktan alakası yok valla. Oldukça güzel alet ya. İnşallah en güzeli sizin olur.

Hobi hocam tamamen. İnşaat mühendisiyim ben. İşle yakından uzaktan alakası yok vallahi. Oldukça güzel alet ya. İnşallah en güzeli sizin olur.

Sağ olasın hocam inşallah. İşte HD681 başlangıç olsun da ilerisine bakarız. Yanına ses kartı çekmeyeceğim halihazırda sistemimde bulunan Creative marka ses kartına takacağım. Umarım besler.

Sağ olasın hocam inşallah. İşte HD681 başlangıç olsun da ilerisine bakarız. Yanına ses kartı çekmeyeceğim halihazırda sistemimde bulunan Creative marka ses kartına takacağım. Umarım besler.

Dibine kadar besler. 681'in ses performansı HE400SE'ye yakın açıkçası. (Yer yer daha iyi) HiFiMan'lerin açıklığı çok üst diğer markalara göre. Bir de planar bası hoş oluyor. Ondan ötürü geçtim ben. Yoksa, uzun süre severek kullanırsınız hiç şüphem yok.

Dibine kadar besler. 681'in ses performansı HE400SE'ye yakın açıkçası. (yer yer daha iyi) Hifiman'lerin açıklığı çok üst diğer markaları göre. Bir de planar bası hoş oluyor. Ondan ötürü geçtim ben. Yoksa, uzun süre severek kullanırsınız hiç şüphem yok.

Anladım. Bende öyle düşünüyorum bakalım. YouTube'da kulaklıkları binbir türlü cihaza bağlayıp kullandıklarında bir heves ediyoruz imreniyoruz tabii. Ancak ses anlamında hiçbir fark yaratmayacaksa bu kulaklıkta almanın bir mantığı yok diye düşünüyorum "şu anlık" sağ olun hocam ayrıyeten. Telefon içinde kullanmak istiyorum. Eğer beslememe gibi bir durum olursa telefon için de bir cihaz almayı düşünüyorum. Genelde bilgisayar üzerinde aranjeyi bitirdikten sonra rahat kafayla telefonda dinlemek parçadaki hataları daha iyi duymamı sağlıyor. Uzun süreler bilgisayar başında çalışınca belli bir süre sonra hataları duymamaya başlıyorum. Yoruluyor yani kafa...

Anladım. Bende öyle düşünüyorum bakalım. YouTube'da kulaklıkları binbir türlü cihaza bağlayıp kullandıklarında bir heves ediyoruz imreniyoruz tabii. Ancak ses anlamında hiçbir fark yaratmayacaksa bu kulaklıkta almanın bir mantığı yok diye düşünüyorum "şu anlık" sağ olun hocam ayrıyeten. Telefon içinde kullanmak istiyorum. Eğer beslememe gibi bir durum olursa telefon için de bir cihaz almayı düşünüyorum. Genelde bilgisayar üzerinde aranjeyi bitirdikten sonra rahat kafayla telefonda dinlemek parçadaki hataları daha iyi duymamı sağlıyor. Uzun süreler bilgisayar başında çalışınca belli bir süre sonra hataları duymamaya başlıyorum. Yoruluyor yani kafa...

Telefonda sorun olmuyor. Ben Xiaomi Note 11 Pro+ 5G kullanmaktayım. Son seste rahatsız edecek kadar veriyordu. %99 sizin telefonunuz da rahatlıkla besler. İlla almak durumunda kalırsanız da Creative Sound Blaster Play 4 düşünebilirsiniz. 350 lira civarında fiyatı var. Ucu USB-C. Telefonlarla sorunsuz çalışıyor ve rahatsız edici derecede yüksek ses verebiliyor.

Geri
Yukarı