Superlux HD681 Referans Kulaklık İncelemesi

Kulaklığı yeni teslim aldım. Bu kadar iyi bir fiyat performans kulaklık için açıklayıcı Türkçe video yok bizimkiler sponsor Online'ye devam etsinler. DTX yazılımını satın aldım. Amacım müzik dinlerken keyif almak mümkünse 7.1 hikayeli oyunları da tatmak isterim.
Harici bir yazılım kurmam gerekiyor mu?
Tiz sesler için başka kullanıcılarda EQ indirdim bunu bir programa girmem gerekiyor ama hangisi?

DTS:X hakkında bir bilgim yok. Eğer ücretsiz EQ uygulamasından bahsediyorsanız adı EqualizerAPO. Ben EQ kullanarak sesi düze yakın ve hoşuma gidecek şekilde ayarlayıp üstüne Dolby Atmos kullanıyorum. Bu kulaklık gibi stereo kulaklıklarda sanal 7.1 kullanmak EQ ayarı yapmak gibi bir şey oluyor, oyunlarda yön açısından fazladan katkısı olmaz.

Ben EqAPO uygulama ayarları için alttaki alıntıdan faydalandım.

Bu da benim kullandığım EQ ayarı. Bulabildiğim farklı yerlerden bu kulaklık için yapılmış ayarları test ettim. Sanırım yukarıdaki alıntıdakilerden birisi hoşuma gitti, tiz ses beni çok rahatsız etmediği için hazır ayarın oranını kendime göre değiştirdim.

Son düzenleme:
Birkaç gün önce Superlux HD668B Kulaklık aldım. Tamam fiyat çok değil ama beklentim. Rampage RMS-G8 Antares 2+1 25W hoparlörden daha iyi ses alabilmekti.
(Yaş ilerledikçe kaliteli müzikle kendime geldiğimi ve daha iyi sesler duymak istediğimi keşfediyorum.)
Belki de ben yanıldım. Tizlerle ilgili ayarlama yapılması gerektiğine dair bilgileri aldım. Yalnız "EqualizerAPO" üzerinde hazır EQ setlerini aktif edemedim. Bunu belirterek anlık olarak hoparlör kulaklıktan daha iyi sesler veriyor.
Belki de daha küçük cihazlar oldukları için kalite olarak hoparlörlerin elbette gerisinde kalacaktır. Daha önce kendime ait hoparlör veya kulaklığım olmadığından (Her iki ürün ve sistemim ilk) yaşayarak öğrenmiş oldum.

İki üründe Anakart Yeşil portuna takılınca ses veriyor.
Kulaklığı öne takmak zorunda kalıyorum. Bazen hoparlöre geçmek iyi oluyor.
Direk Anakart'a bağlarsak daha iyi sesler geldiğini belirtiliyordu. 2si aynı anda Anakart'a direk nasıl bağlanır?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…