Superonline 1000MBPS hız alınamıyor

Daha fazla  
Merhaba Turkcell Superonline fiber paket olarak 1000 Mbps (1Gbps) pakete sahibim. Paket TV+lı olduğu için modem televizyonun yanında olması lazım dediler. Televizyonun olduğu odada hız 900-950 Mbps veriyor ama bilgisayarın olduğu odada hız testi yaptığımda 20-35Mbps hızı zor veriyor. Steam'de oyun indirirken 5Mb/s geçmiyor ekte olduğu gibi. PC ile modem arası CAT6 kablo ile bağlı. Masaüstü PC'de 1Gbps hızı alamıyorum yani. Müşteri hizmetlerini aradığımda arıza kaydı oluşturuyoruz diyorlar ama hızı hiçbir şekilde vermiyor. Görsel ektedir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    483,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Turkcell Superonline fiber paket olarak 1000 Mbps (1Gbps) pakete sahibim. Paket TV+lı olduğu için modem televizyonun yanında olması lazım dediler. Televizyonun olduğu odada hız 900-950 Mbps veriyor ama bilgisayarın olduğu odada hız testi yaptığımda 20-35Mbps hızı zor veriyor. Steam'de oyun indirirken 5Mb/s geçmiyor ekte olduğu gibi. PC ile modem arası CAT6 kablo ile bağlı. Masaüstü PC'de 1Gbps hızı alamıyorum yani. Müşteri hizmetlerini aradığımda arıza kaydı oluşturuyoruz diyorlar ama hızı hiçbir şekilde vermiyor. Görsel ektedir.

Hocam sıkıntı modemde olabilir mi en fazla 1 odadan 1 odaya fark etse etse 5 -10 Mbps fark eder çünkü.

Bende Superonline kullanılıyorum 500Mbps paketi oyun indirirken 450 civarı Speedtest'te ise 700 civari alıyorum. Yaşadığınız sorun hem üzücü hem de garip.

belki de senin pc 1000 mbit desteklemiyordur hocam onun için ugreen'in ethernet adaptörü var superonline kullanıyorum 1000 mbit hız kullanıyorum 970 mbit alıyorum (benim laptoğ en fazla 100 mbit verdiği için ugeen ethernet adaptörü ve ugreen cat8 kablosunu kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı