Superonline 200 Mbps internette başka bir modem kullanılabilir mi?

• Konuyu başlatan XzBit
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 985

XzBit

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7700
MSI MAG B650M Mortar WiFi AM5
Zotac 4070 Ti Trinity OC
GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL30 DDR5 1.35V AMD EXPO Siyah Dual Kit DDR5 RaM
Kingston 1 TB Fury Renegade SFYRS/1000G M.2 PCI-Express 4.0 SSD
High Power Performance GD 800W 80+ Gold Güç Kaynağı
MSI MAG CORELIQUID B240 ARGB 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
ASUS TUF Gaming VG27AQ1A Monitör
Razer BlackShark v2 x Kulaklık
Razer Cobra Pro Mouse
MSI Vigor GK50 Low Pr
Arkadaşlar Superonline 200 Mbit fiber internet kullanmaktayım. Sağlayıcının vermiş olduğu modem ZTE H3600p v9.
Bufferbloat test sonucum aşağıdadır.
Merak ettiklerim:
1: Test sonucu normal mi?
2: Ping değerlerimi başka bir modem ile örneğin https://www.hepsiburada.com/keeneti...l2-modem-4-port-fiber-router-pm-HBC000046PB4I bu modem veya sizin bildiğiniz başka bir modem ile QoS sınırlama yapıp daha da düşürüp test sonucunu a+ yapabilir miyim? Bunu yapmak istememdeki amacım örneğin Apex leqend oynarken pingim ortalama 70ms civarı oluyor ve bu bazen 90ms civarı oluyor.
3: Superonline ile görüştüm klasik iyileştirme yapıyoruz diyorlar ama bir şey değişmiyor. Kendi modemimi kullanabilir miyim? Bu modem kötü dediğimde, bana başka bir modem kullanamayacağımı söylediler. Onların bilmediği şey şu ben de PPPoE kullanıcı adı ve şifre mevcut yani modem kurulumunu yaptığım taktirde başka bir modem kullanabilir miyim? Kullanabilirsem pingimi 10 ms altına QoS ile düşürebilir miyim?
4.Konu ile ilgili +-2500 TL civarı cihaz önerisi bekliyorum teşekkürler.
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    416,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Tavsiyeniz Var mı ?

Keenetic Extra DSL AC1200 bu modem iş görür mü mesela ?​

DSL almayacaksınız. DSL takısı olmayacak alacağınız cihazda.
Siz router alacaksınız Modem değil.
Asus RT-AX82U kullanıyorum benimkinde var mesela. Keenetic'te de var diye hatırlıyorum.

Oyunu kablolumu oynuyorsunuz.
Evet kablo ile bağlantı sağlıyorum.

DSL almayacaksınız. DSL takısı olmayacak alacağınız cihazda.
Siz router alacaksınız Modem değil.
Asus RT-AX82U kullanıyorum benimkinde var mesela. Keenetic'te de var diye hatırlıyorum.
Konuyla ilgili çok fazla bilgiye sahip değilim. teşekkür ederim araştıracağım.

Extra DSL fiyatını hak etmiyor bana kalırsa. Carrier modelini tercih edebilirsin.
ONT cihazı ayrı modem ayrı şekilde kullanıyorum. DSL takısı olan bir cihaz mı almam gerekiyor yoksa router mı ?

Arkadaşlar Superonline 200 Mbit fiber internet kullanmaktayım. Sağlayıcının vermiş olduğu modem ZTE H3600p v9.
Bufferbloat test sonucum aşağıdadır.
Merak ettiklerim:
1: Test sonucu normal mi?
2: Ping değerlerimi başka bir modem ile örneğin https://www.hepsiburada.com/keeneti...l2-modem-4-port-fiber-router-pm-HBC000046PB4I bu modem veya sizin bildiğiniz başka bir modem ile QoS sınırlama yapıp daha da düşürüp test sonucunu a+ yapabilir miyim? Bunu yapmak istememdeki amacım örneğin Apex leqend oynarken pingim ortalama 70ms civarı oluyor ve bu bazen 90ms civarı oluyor.
3: Superonline ile görüştüm klasik iyileştirme yapıyoruz diyorlar ama bir şey değişmiyor. Kendi modemimi kullanabilir miyim? Bu modem kötü dediğimde, bana başka bir modem kullanamayacağımı söylediler. Onların bilmediği şey şu ben de PPPoE kullanıcı adı ve şifre mevcut yani modem kurulumunu yaptığım taktirde başka bir modem kullanabilir miyim? Kullanabilirsem pingimi 10 ms altına QoS ile düşürebilir miyim?
4.konu ile ilgili +-2500 TL civarı cihaz önerisi bekliyorum teşekkürler.
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

Buradaki yöntemi kullanıp PPPoE şifrenizi öğrendikten sonra bu routerı alıp OpenWrt kurun ve MAC adresini kopyalayıp yeni routera aktarıp o şekilde kullanın.

Buradaki yöntemi kullanıp PPPoE şifrenizi öğrendikten sonra bu routerı alıp OpenWrt kurun ve MAC adresini kopyalayıp yeni routera aktarıp o şekilde kullanın.
Cevabınız için teşekkürler pppoe şifremi biliyorum şuan sadece router alacağım sanırım peki sizce ping değerim normal mi dahada iyi olur mu bu işlemleri yaptıktan sonra ?

Cevabınız için teşekkürler pppoe şifremi biliyorum şuan sadece router alacağım sanırım peki sizce ping değerim normal mi dahada iyi olur mu bu işlemleri yaptıktan sonra ?
Eğer evinde yoğun bir kullanım yoksa bir fark hissedeceğini sanmıyorum ama bufferbload değerlerin kesinlikle çok daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı