Çözüldü Superonline Düşük İnternet Hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 1 ay önce Superonline'a geçiş yaptık. Geçiş yaptıktan 1 hafta sonra eski sağlayıcım Vodafone'yi iptal ettim. Ardından Superonline hizmet vermemeye başladı. 2 hafta cebelleştikten sonra sonunda internete kavuştum ancak ilk günlerde 35 40 Mbps alabilen bilgisayarım şu an sadece 5 6 Mbps alabiliyor. Hız testini telefondan yaptığımda ise 35 40 Mbps olduğunu gösteriyor. Kablosuz adaptör ile bağlantı sağlıyorum. Sizce neden böyle bir şey oldu?

Merhaba yaklaşık 1 ay önce Superonline'a geçiş yaptık. Geçiş yaptıktan 1 hafta sonra eski sağlayıcım Vodafone'yi iptal ettim. Ardından Superonline hizmet vermemeye başladı. 2 hafta cebelleştikten sonra sonunda internete kavuştum ancak ilk günlerde 35 40 Mbps alabilen bilgisayarım şu an sadece 5 6 Mbps alabiliyor. Hız testini telefondan yaptığımda ise 35 40 Mbps olduğunu gösteriyor. Kablosuz adaptör ile bağlantı sağlıyorum. Sizce neden böyle bir şey oldu?
Ben de aynı sorunu yaşadım. Telefonda Speedtest.net uygulaması ile 35-40 alıyorsan ya sürücülerinde bir değişiklik oldu ya da adaptörde sorun var demektir. İnternetinde sorun olsa telefondan 35-40 vermez

Ben de aynı sorunu yaşadım. Telefonda Speedtest.net uygulaması ile 35-40 alıyorsan ya sürücülerinde bir değişiklik oldu ya da adaptörde sorun var demektir. İnternetinde sorun olsa telefondan 35-40 vermez.

Ama dediğim gibi hiçbir şeyi değiştirmedim sadece çıkarıp farklı bir USB portuna taktım.

Vodafone superonline altyapısını kullanıyor haliyle vodafone da ne hız alırsanız superonline da aynı hızı almanız gerekir.. hız düşüklüğü genelde kanaldan kaynaklanıyor.. kanal otomatikse değiştirin..

Geri
Yukarı