Suriyeli arsızlığı

Eskiden böyleydi.

Dosya Ekleri

• f11e46cf-ae2f-47b4-9b6e-5cc28ebd7234-m.jpg
    f11e46cf-ae2f-47b4-9b6e-5cc28ebd7234-m.jpg
    25,5 KB · Görüntüleme: 133
Tek kadın olduğuna emin misin? Bildiklerim var, 2+1 evde 3 aile yaşıyorlar. Evet kültür ve toplum yapılarındaki ortalama çocuk sayısı bizimkini belki ikiye katlar, ama önüne gelen de öyle 10 çocuk yapmaz. Onlarda bile nadirdir.

Her çocuk para ve iş gücü demek. Onlar yatırım gibi görüyorlar ne de olsa büyüyor, devlet de bakıyor zaten. 10-11 yaşına gelince de çalışır ekmek getirir biz de rahat ederiz kafasındalar.

Maalesef sadece suriyeliler değil doğu illerindede aynı problem var geçenlerde görmüştüm adamın 2karısı 13 çocuğu vardı devletten yardım istiyordu. Be adam bakamayacaksan neden yaptın?

8-10-15 arası çocuk yapıyor olmalarının arkasında yatan düşünceyi bir türlü anlayamıyorum. Hayvan mantığıyla mı düşünüyorlar acaba? 10 tane çocuk üretse 8-9 tanesi büyürken çeşitli yollardan ölse kalan sağ olanlarla neslimizi devam ettiriz diye mi mantık kuruyorlar?

Tek kadın olduğuna emin misin? Bildiklerim var, 2+1 evde 3 aile yaşıyorlar. Evet kültür ve toplum yapılarındaki ortalama çocuk sayısı bizimkini belki ikiye katlar, ama önüne gelen de öyle 10 çocuk yapmaz. Onlarda bile nadirdir.
Tek kadın, karşı komşuları olan kadın var onun da 4-5 tane var. Abartı gibi geliyor olabilir bazı kişilere tirajikomik ama gerçek arkadaşlar.

Geri
Yukarı