Suriyeli kız...

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 8B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selamun aleyküm beyler hanımlar... Herkez yorumlarda yaşın küçük vs demiş ancak bu hiç önemli değil hemen evlen demiyorum ancak yaşın küçük felan bunlara katılmıyorum. Kardeşim seviyorsan ilk önce beden diliyle anlatmalısın bunu birde o kıza yaklaşırken onların edindiği ahlak çerçevesince yaklaş yoksa ters tepebilir. Tabi bu söylediğim düşük fakat önemli bir ihtimal suriyelilere gelince ben bilerek çok saygılı insanlar kocalarına karşı el pençe divandırlar. Her milletin iyisi kötüsü var ancak bizim memleketteki suriyeliler diyor ki '' halepli ve araplar ve arap alevi olanlar iyi huylu değiller'' Türkmen suriyelileri çok iyi tanırım türkmenler çok çok çok saygılı ve ahlaklıdırlar bizim evde 2 tane suriyeli türkmen kirada oturuyor ve 18 yıldır onlar kadar iyisi gelmedi kiracı olarak. Ben kendi adıma söyleyeyim suriyeli türkmenleri çok beğendim ahlakları ve aile terbiyeleri hiç bozulmamış.

Ailenden destek alabilirsen ve o sevdiğin kızı tanıyabilirsen ben evlen derim kardeşim. Bekar gezip onla bunla takılacağına günaha gireceğine ailen destek olursa evlen kardeşim.

Şu @Silinen üye kardeşimize sağlamından bir ceza yok mu?
Peki, tamam :). Sana şöyle desem; Türk bayrağını yakan, ülkemizde yaşayan genç kızlara tecavüz eden, Ankara içerisinde her yeri yağmalayan Suriyeli halkı mı savunuyorsun? Ceza konusuna kafanı yorma sen ;).

Kardeşim bence unut kızı sen. Suriyeliler Şiidir ve gelenekleri çok farklıdır alışamayabilirsin. Ayrıca o kızın giyim tarzı nasıl çok kapalı ise uzak dur. Yanlış anlama kapalı kötü demiyorum. Kapalı bir kıza alışmak zor olabilir. Ayrıca o kızlar dinlerine daha çok bağlıdır. Alışman bu yüzden zorlaşır.

Bence salla gitsin kesin bir hevestir. Ben de bir kez oldu ama anlamıştım heves olduğunu ve aslında bu yüzden başıma bir çok şey geldi. Başkalarına söyleyince tabi. Sen başkalarına söyleme bu aşkı ya da hevesi. Başın belaya girebilir.

Bu arada aşk diyorsun ama heves ise çok üzülürsün. Bu yüzden yaptıklarına devam et kıza yaklaşma kızdan uzaklaşma. Bir bak ne olacak heves ise yakınlaşmadığın için geçecektir. Aşk ise geçmez.

Eğer gerçekten de aşk olduğunu anlarsan. Yavaş yavaş yaklaş. Arapça öğren. Ve Ali abinin dediklerini yap.

Sana tek söyleyeceğim şey, Suriyeli insanlar ile samimi olmaman ve mümkünse o kızı unutman. Suriyeliler kadar pislik, şerefsiz, ahlaksız ve görgüsüz bir millet görmedim. Ankara'da bütün herkes nefret eder bu insanlardan. Yaşın daha genç, önüne çok kız çıkar daha :). Fazla kaptırma kendini :). Alman kızları iyidir mesela :). Almanya'ya gitmiş biri olarak söylüyorum :). Boşver Arap kızları :).

Kardeşim sana yuh diyorum. Askerde ve sivil hayatta karşılaştığım çok iyi araplar tanıyorum.

Konu amacından saptı. Mezhepsel ve ırksal ayrıştırıcı söylemler kullanılıyor. Konu kilit.

Ayrıca böyle hassas konuların internet ortamında konuşulmasını da pek uygun bulmuyorum. Yakın arkadaşlar, aile varken online ortamda tanımadığın insanlardan fikir almak pek işine yaramaz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı