Suriyeli Kıza Big Mac Almam

Hepimizin o Suriyeliden bir farkı yok. Siz de 15 Temmuz darbesinin arka planındaki, terör destekçisi ülkenin yemeğini yemişsiniz. Afiyet olsun.

Sizin mantığınızla bilgisayar da kullanılmaz. Çünkü içindeki işlemci ABD merkezli. Hatta bütün teknolojiler(radyo, TV, TIP, narcos, böbrek nakli, röntgen cihazları, emar cihazları) sayamayacağım bir çok şey oranın, batının ürünleri ne yapalım.

Sizin mantığınızla bilgisayar da kullanılmaz. Çünkü içindeki işlemci ABD merkezli. Hatta bütün teknolojiler(radyo, TV, TIP, narcos, böbrek nakli, röntgen cihazları, emar cihazları) sayamayacağım bir çok şey oranın, batının ürünleri ne yapalım.

Ben bahsettiklerini kullanmaktan rahatsız değilim. Rahatsız olacak olanlar zaten hiç kullanmasın. Benim bahsettiğim farkındalık hissiyatıdır. Sen de üstüne eklemiş oldun sadece.

Bende normalde dilencilere para vermem ama bir keresinde metronun içinde pembe montlu bir kız çocuğu 9-12 yaşlarında montu siyahlaşmış,yürürken yanıma gelip “Abi kardeşime yemek alır mısın?” Demişti , yüzüne bakmadan geçip gittim yürüyen merdivenleri çıkarken aklıma geldi içim sızladı, gidip yemeğini aldım getirdim çocuğa, belki o çocuk yine acıkacak belki ama , ben en azından kendi vicdanımı rahatlatmıştım.

Sormak lazım kendimize, suç o kız çocuğundamı ,yoksa vatanını bırakıp kaçan ailesindemi? Bence iki türlü bakış açısındada çaresizler.
Sahi aşk acısından başka çaresiz kaldınız mı?

Kin - nefret beslememek lazım arkadaşlar. Ne kadar yaramaz - saygısız olsalar da onlar henüz çocuk.
İçerisinde bulundukları hayat şartlarından onlar sorumlu değil. İmkanları olsa o sefil hayatı yaşamayı seçmezlerdi herhalde.

Bizim kuzenleri bahçeden dışarı bırakmadığımız yaşta kırmızı ışıklarda dileniyor gariplerim.
İmkanı olan yemek ısmarlasın elbette ancak para verme olayına pek fazla girişmeyin.
Çünkü sahip oldukları parayı yönetecek akıl yok henüz onlarda, bir üst akıl yönetiyor onları.
Ya annesi babası alır elinden ya da dilendiriliyordur biri tarafından. En mantıklısı karnını doyurmak.

Kankam ufacık kız aç bithap halde sen gerçekten aklından "ülke, savaş, bombardıman" mı geçirdin? Neyse doğru olanı yapmışsın.

Durum gerçekten üzücü. Umarım bu çürümüş kapitalist düzen ve onun şakşakçıları yok olup gider tarihin çöplüğüne; biz de üzerinde faşist ve savaş çığırtkanı olmayan bir dünyada yaşarız.

Aç olanlarına ben de yardım ederdim, doğru yapmışsınız. Ancak böyle bazı tipler var gelip para istiyor açım diye, diyorsun yemek ikram edeyim yok para lazım illa para. Bunlar işte içlerindeki bozuk tipler zaten bunlar halkın gözünde Suriyelileri kötü gösteriyorlar.

Geri
Yukarı