Suriyeli ögrencilere ücretsiz okul servisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM) iş birliğinde hayata geçirilen projeyle geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencilerin ağırlıklı olduğu 8 bin çocuk okullarına ücretsiz aşınacak.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türkiye'nin çeşitli illerinde 25 binden fazla öğrenciye okula ulaşım desteği veren IOM arasında imzalanan protokolle, geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencilerin okullara erişimini kolaylaştırmak amacıyla iş birliğine gidildi.

Bu kapsamda, Suriyeli öğrencilerin yoğun bulunduğu Adana, Sakarya, Yalova, Batman, Antalya ve Siirt'te ücretsiz ulaşım hizmeti verilecek.

Projeyle 2 yıl süresince ihtiyaç sahibi 8 bin öğrenci, hem devlet okullarına hem de geçici eğitim merkezlerine ücretsiz taşınacak. Proje kapasitesinin yüzde 25'i bu durumdaki Türk öğrencilere ayrılacak

https://www.aa.com.tr/tr/egitim/ihtiyac-sahibi-binlerce-ogrenciye-ucretsiz-tasima-destegi-/1498944

Al evine 10 tane besle o zaman. Benden dünyanın vergisini kesip bunlara yedirmeyeceksiniz o zaman. Yasa çıkarın senin gibi ''suri'' meraklısı gönüllü vatandaşlar karşılasın bütün yardımları. Sırayla evinizde falan besleyin.

Ben bu asalaklar huzurla yatsın, diye askerlik yapmadım. Ben bu asalaklar benden faydalansın, diye bu kadar vergi ödemedim. Ben bu asalaklar benden faydalansın, diye kendimi geliştirmedim. Benim ülkemin insanları 1. sınıf vatandaştır. Bunlar asalaktır. Savaş bitti, defolun gidin artık Suriye'ye. Sizi beslemek zorunda değiliz.
Suriyeli politikasını istediğin gibi eleştirebilirsin seni eleştirdiğin için değil insan olmayı bilmediğin için kınıyorum. Fikirlerini özgürce de belirtebilirsin ama elbette "insanlık" sınırları içinde. Önce insan olmayı ve insana değer vermeyi öğrenmeli sonra düşünmeli ve görüşlerini; saygı ve hoşgörü çerçevesinde dile getirmeli, savunmalısın.

Üstelik inanılmaz derecede şaşırıyorum. En ufak noktalama hatasında cellat kesilen moderatörler ne işe yararlar bu sitede isteyen istediği gibi aşağılık şekilde insan hayatıyla ve insanlıkla böyle alay edebiliyor mu? Bu nasıl rahatlık ? Nasıl bir seviyesizlik?

Son düzenleme:
Suriyeli politikasını istediğin gibi eleştirebilirsin seni eleştirdiğin için değil insan olmayı bilmediğin için kınıyorum. Fikirlerini özgürce de belirtebilirsin ama elbette "insanlık" sınırları içinde. Önce insan olmayı ve insana değer vermeyi öğrenmeli sonra düşünmeli ve görüşlerini; saygı ve hoşgörü çerçevesinde dile getirmeli, savunmalısın.

Sana diyecek bir şey yok zaten, sana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. Yarın bir gün senin ailenden birini taciz ettiklerinde de böyle demeni bekliyorum. İkide bir "insanlık" diyen birinin yorumunu hiç dikkate almamak lazım.

Sana diyecek bir şey yok zaten, sana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın. Yarın bir gün senin ailenden birini taciz ettiklerinde de böyle demeni bekliyorum. İkide bir "insanlık" diyen birinin yorumunu hiç dikkate almamak lazım.
Haklısınız benim de size diyecek birşeyim yok. "İnsanları gömme merkezine taşıyalım" diyen zihniyet ve kafaları dikkate alınız. Onlarla sohbetlerinize ve ufkunuzu genişletmeye devam ediniz.

Bunları da Avrupa'ya değil de aşağı güneye arap yarımadasına iteleyeceksin oradaki din, ırk artık her türlü kardeşleri bunlara altın klozetlerle bakar niye uğraşıyoruz da 40 milyar dolar harcıyoruz. Benim bildiğim biz Türkler fakir olur ama salak olmaz, şu an ki politikayla hem fakir hem salak.

Düzenleme: Politikayı yapanlar Türk mü bilemiyorum 😥

Üstelik inanılmaz derecede şaşırıyorum. En ufak noktalama hatasında cellat kesilen moderatörler ne işe yararlar bu sitede isteyen istediği gibi aşağılık şekilde insan hayatıyla ve insanlıkla böyle alay edebiliyor mu? Bu nasıl rahatlık ? Nasıl bir seviyesizlik?
Umarım bir gün senin arka mahallende türk kalmadığını öğrenince şu sözlerinden vaz geçersin.

Umarım bir gün senin arka mahallende türk kalmadığını öğrenince şu sözlerinden vaz geçersin.
Farkında mısınız ben burda suriyeli politikasını tek kelimeyle bile savunmadım. Ben tamamen arkadaşın insanlıkla bağdaşmayan zihniyetini eleştirdim. Bu çirkin kafayı eleştirince neden suriyeli politikasını destekliyor gibi bir algı oluşuyor. Ve işin çok ilginci bu çirkin ve çocuksu kafaya birtek ben tepki gösteriyorum herkesten aynı duyarlılığı beklerdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı