Suriyeli ögrencilere ücretsiz okul servisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Uluslararası Göç Örgütü (IOM) iş birliğinde hayata geçirilen projeyle geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencilerin ağırlıklı olduğu 8 bin çocuk okullarına ücretsiz aşınacak.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türkiye'nin çeşitli illerinde 25 binden fazla öğrenciye okula ulaşım desteği veren IOM arasında imzalanan protokolle, geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencilerin okullara erişimini kolaylaştırmak amacıyla iş birliğine gidildi.

Bu kapsamda, Suriyeli öğrencilerin yoğun bulunduğu Adana, Sakarya, Yalova, Batman, Antalya ve Siirt'te ücretsiz ulaşım hizmeti verilecek.

Projeyle 2 yıl süresince ihtiyaç sahibi 8 bin öğrenci, hem devlet okullarına hem de geçici eğitim merkezlerine ücretsiz taşınacak. Proje kapasitesinin yüzde 25'i bu durumdaki Türk öğrencilere ayrılacak

https://www.aa.com.tr/tr/egitim/ihtiyac-sahibi-binlerce-ogrenciye-ucretsiz-tasima-destegi-/1498944

Tamam tamam inandık. En hümanist sensin. Harika bir insansın. Neden acaba insanlar tepki vermiyor? Kendi ülkelerinde 2. sınıf insan durumuna düştüklerinden olabilir mi? Kendi vergileriyle dolan havuzların ''suri suri''lere peşkeş çekildiği için olabilir mi? Belki sevdiceğin biricik ''suri suri''lerinin taciz, tecavüz ve hayvanlıklarından bıkmışlardır? Aynen. Biz senin ''suriciklerine'' iki kelime edince ''Moderatör'' bizi banlasın ama sen istediğin gibi insanlara seviyesiz, aşağılık diyebilirsin. Ah! Ne insan be. Humanizme bak. Arkadaşı ''Nobele'' aday gösterelim hemen. 🙃

Kimsenin suriyelilerle direkt olarak bir derdi olduğunu sanmıyorum. Bir Türk vatandaşına tanınmayan ayrıcalıklar Suriye vatandaşlarına tanınınca insanın doğal olarak zoruna gidiyor.

Türk milletinin verdiği vergilerle beyefendilere rahat bir hayat sunarken ülkenin kendi insanı mülteci gibi yaşam sürmeye başlıyor.

Dünyanın tek enayisi biz değiliz arkadaşlar. Yardım etmeyelim demiyorum ama, her şeyin bir sınırı var.

Farkında mısınız ben burda suriyeli politikasını tek kelimeyle bile savunmadım. Ben tamamen arkadaşın insanlıkla bağdaşmayan zihniyetini eleştirdim. Bu çirkin kafayı eleştirince neden suriyeli politikasını destekliyor gibi bir algı oluşuyor. Ve işin çok ilginci bu çirkin ve çocuksu kafaya birtek ben tepki gösteriyorum herkesten aynı duyarlılığı beklerdim
Siz sanırım Piyanist gibi filmlerden alıntı yaptığını anlamadınız.
Hiç kimse burdan"Kafalarını Keselim" tarzı cümleler kullanmadığına göre anlamanız lazımdı.
Neden peki burdaki hiçbir insan "Siyahi" insanlara laf atmıyor?
Neyse diyeceğim siz insanların "Halk Kahramanı" olmaya devam edin.
Yanlış anlayacaksınız gene biliyorum tek diyeceğim burda "Kara Mizah" hariç mizahlar yapabilir.
Herkesin kafasını bulandıran bir milleti tabikide seve seve okullarımıza servisle götürmeyip ne yapacağız.

Tamam tamam inandık. En hümanist sensin. Harika bir insansın. Neden acaba insanlar tepki vermiyor? Kendi ülkelerinde 2. sınıf insan durumuna düştüklerinden olabilir mi? Kendi vergileriyle dolan havuzların ''suri suri''lere peşkeş çekildiği için olabilir mi? Belki sevdiceğin biricik ''suri suri''lerinin taciz, tecavüz ve hayvanlıklarından bıkmışlardır? Aynen. Biz senin ''suriciklerine'' iki kelime edince ''Moderatör'' bizi banlasın ama sen istediğin gibi insanlara seviyesiz, aşağılık diyebilirsin. Ah! Ne insan be. Humanizme bak. Arkadaşı ''Nobele'' aday gösterelim hemen. 🙃
Yazık, haklısınız siz ve sizin gibilere laf anlatılamıycağını öğrenmiş olmalıydık. Unutmayın sizin gibiler var olduğu sürece bizler de hep karşınızda olacağız

Yarasın koçlarıma. Din kardeşlerimize hizmet vermeye devam. Bu ülkenin vatandaşları da birazcık dişlerini sıksın artık. Lise ve üzeri olanlara da nargile yardımı yapılması gerekiyor. Bir nargilenin başında toplanıyorlar, içim acıyor. Elimizden geleni yapmalıyız.

Acaba o servislerin ''surileri'' gömme kamplarına götüreceği günleri de görebilecek miyiz? Kuruyup kalmasınlar diye çukurlar nargile közü doldurulabilinir. Sonuçta din kardeşlerimiz. 🙃

Bu mesajı beğenmemden ötürü adıma yapılacak herhangi bir işlemden Google Play sorumludur.

Allah, paylaştım gitti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asıl sana yazık. Senin gibiler oldukça da bizde karşınızda olacağız. Kusra bakma biz bu ülkeyi tatlı su hümanistleriyle kurmadık. Kanla kurduk. Gerekirse aynı şekilde geri alırız. Birkaç hümanist rahatsız oluyor, diye. Ülkenin milli ve ulusal bütünlüğüne tehdit olan ''suri surilere'' peşkeş çektirmeyiz. Devran döner elbet. Bu ''suri surileri'' koruyacak ''arapsever'' hükümetin de zamanı biter. O zaman görüşeceğiz artık.

Al evine 10 tane besle o zaman. Benden dünyanın vergisini kesip bunlara yedirmeyeceksiniz o zaman. Yasa çıkarın senin gibi ''suri'' meraklısı gönüllü vatandaşlar karşılasın bütün yardımları. Sırayla evinizde falan besleyin.

Ben bu asalaklar huzurla yatsın, diye askerlik yapmadım. Ben bu asalaklar benden faydalansın, diye bu kadar vergi ödemedim. Ben bu asalaklar benden faydalansın, diye kendimi geliştirmedim. Benim ülkemin insanları 1. sınıf vatandaştır. Bunlar asalaktır. Savaş bitti, defolun gidin artık Suriye'ye. Sizi beslemek zorunda değiliz.
Çok güzel yazmışsınız. Elinize, klavyenize sağlık.

Asıl sana yazık. Senin gibiler oldukça da bizde karşınızda olacağız. Kusra bakma biz bu ülkeyi tatlı su hümanistleriyle kurmadık. Kanla kurduk. Gerekirse aynı şekilde geri alırız. Birkaç hümanist rahatsız oluyor, diye. Ülkenin milli ve ulusal bütünlüğüne tehdit olan ''suri surilere'' peşkeş çektirmeyiz. Devran döner elbet. Bu ''suri surileri'' koruyacak ''arapsever'' hükümetin de zamanı biter. O zaman görüşeceğiz artık.
Merak etmeyin bu ülkeyi kuran ecdadın çocukları siz değil bizdik. Biz ki Yahudiler İspanyol zulmünden kaçarken onlara kucak açan bu milletin ve Sultan Bayezidin torunlarıyız, ekmeğimizi muhtaçla bölüşmesini de biliriz fakat bu toprakları da vatanımızı da namusuzu da kimseye bırakmayız. Bu milletin başına siz ve sizin gibiler asla gelemeyeceksiniz. Biz var olduğumuz müddetçe darda olana elimizi, evsiz kalana evimizi açacağız. Biz ecdadımızdan böyle öğrendik. Sırf bir milletin serserileri kendi evimizde yurdumuzda densizlik ediyor kimi zaman suç işliyor diye o milleti çoluğu çocuğu kadını yaşlısı ile tümüyle burdan sürecek hele sizin tabirinizle "gömecek" değiliz. Densizlere haddini bildirmesini de elbette sizin kadar iyi biliriz. Devletin hele böyle bir dönemde bu kadar da fazla yardımda bulunmasını ve kendisini böyle lafa getirmesini ben doğru bulmuyorum. Sonuçta avucunu açmak istemeyenin de parası var bu vergilerde. Heleki kimi zaman türk insanına tanınmayan ayrıcalığın suriyelilere tanınması hem insanımızı kırıyor hem de birçok suriyelinin haddini aşması misafirliğini unutmasına sebep oluyor. İçlerinde bizim insanımız gibi namuslusu olduğu kadar namussuzu da var bunu biz de iyi biliyoruz.
Ülkemiz ve milletimiz sadece sizin gibilere değil tüm dünyaya insanlık dersi vermekte. Evet ekonomimiz bu kadar kötüyken bu tarz yardımların bu kadar fazla yapılmasını ben de desteklemiyorum. Fakat bu insanların namusu da canı da bizim topraklarımızda oldukları sürece bize emanet. Ne ironiktir ki kanlarını bu toprak uğruna akıtan ve bu devleti kuran ve her daim muhtaçların yanında olan atalarımızın adını masumları gömmekle kirlettiğiniz ağzınıza alıyorsunuz. Milliyetçilik ve vatan sevgisi sizin zihniyetinize hiç yakışmıyor.

Sana çok yakışıyor sanki. Geç bu ümmet ayaklarını. Burası Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyet'i. Benim zihniyetim Türkiye'nin kurucu zihniyetidir. Beğenmiyorsan sevdiğin ''suri surilerle'' Arabistan'a gidebilirsiniz. Biz ''araplardan'' ihaneti gördük. Bedelini de ödedik. Kimseye ne bir borcumuz var, ne de bir sorumluluğumuz. Biz kendimizden sorumluyuz. Kimsenin yanında olmak zorunda da değiliz. Biz bizden olanların yanındayız. Bizde Türkiye Cumhuriyeti'yiz. Rüyalarınıza girip sizi ıslatan paçavra ümmetçi devlet değil.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı