Suriyeliler Ülkelerine ne zaman döner?

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ülkede savaş yok devlet üstlerine bomba atıyor sivilleri öldürüyorlar silahsız insan ne yapabilir devlete karşı ? Örnek filistin nereye kaçacaklar çıkış yapamıyorlar silaha karşı taş atıyorlar yaşamadan bilemezsiniz kimse gurbete mecbur olmadıkça katlanmaz adamların evleri başlarına yıkılmasa zaten kaçmazlardı klavye başında yazmak kolay tabi.

İnsanlık için yardım edilebilir. Buna karşı değilim kamplara yerleştirilmesine ve yardım edilmesinden yanayım. Ancak her yere dağıldıkları zaman rahatsızlık çıkarıyorlar. Her yerde sorun çıkarıyorlar. Gittikleri yerde sorun çıkarmasalar bir şey dediğim yok. Çalıştıkları yerde sorun çıkarıyorlar. Sonuçta ilk önce vatandaşların rahatlığı ve huzuru düşünülmek zorunda. Yardım edilsin belli yerlerde kamplar zaten oluşturulmuş. Bu kamplardan çıkarılmasın orada yaşasınlar. Kamplardan çıkarılırsa da çalışacakları yer ve gerekli düzenlemeler yapılsın. İnsanlık namına yardım ediliyor ama vatandaş olarak ilk önce bizim rahatımız ve huzurumuz düşünülmesi gerekiyor. Bence uzun bir süre daha gitmeyecekler. Savaş biterse gidenler illa olur ama bence büyük bir çoğunluk kalacak.

@Silinen üye Klavyeden yazması kolayda adamlar geliyo beş altı kişi çocuk dövmeye kalkıyor çalıştığım yerde adam bıçaklamaya kalkıyorlar. Başka bir yerde patronun kafasını patlatıyorlar doğru dğzgün çalışmıyorlar. Bizim dükkandakiler Selfi bile yapıyor sen klavyeden yazmak kolay diyorsun. Hangi müslüman Ülke bizim gibi yardımda bulundu hiç kimse. Adamlar mülteci olmaktan çıkmış meydan okuyorlar millete artislik yapıyorlar. İlk geldiklerinde bende acıyordum ama iyice tepemize çıktılar.

Doğrudur devlet buna karşıda önlem alacaktır zaten kimseye vatandaşlık vermediler ülkelerindeki iç karışıklık bitince sınır dışı edilirler ya da kendi istekleri ile giderler.

Doğrudur devlet buna karşıda önlem alacaktır zaten kimseye vatandaşlık vermediler ülkelerindeki iç karışıklık bitince sınır dışı edilirler ya da kendi istekleri ile giderler.
İşte keyifleri yerinde burda. Ülke'leri düzene girsede sınır dışı ettirilse. Hay ben bu Esad'ın...

@Silinen üye Devlet nerde halkı bombalıyor ? Esad ülkenin yarısında belkide yarısından'da fazlasında halk desteğine sahip. Adam kendi ülkesindeki isyancılarla savaşıyor.

İsyan sınır dışında boş arazilerde çatışarak mı sürüyor ? sivil halkın içinde yapılıyor kurunun yanında yaşı da yakıyorlar.

Bunu isyanı başlatanlara söyleyeceksin. Ben şahsen hiç bir arap ülkesini sevmiyorum.

Kartal'ı tavsiye ederim beyler. Fazla dışarı çıkmıyorum ama şu ana kadar Suriyeli görmedim. Avrupa yakasında çok varmış...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı