Suriyeliler Ülkelerine ne zaman döner?

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Avrupa yakasında çok var. Adım başı dilencilerle kaynıyor artık.

Bizim evin duvarına işediler. Ama genelleme yapmak doğru olmaz. Çok iyi çocuklar da var içlerinde.

Olaya biraz da şöyle bakın. Her halkın içinde arsız, geçimsiz insanlar olabilir hatta bu halkın çoğu böyle olabilir ama insanları 200 bin kişinin öldüğü savaşın ortasında bırakmak daha mı iyi sizce. Ölmek pahasına uçağın iniş takımlarına saklananlar var, mecbur olmasalar bunu yaparlar mı?

Burada, gerekli altyapıyı sağlamadan burada konuk etmek isteyen devletimizin de suçu var. Birçoğu bir sürü çocukla sokaklarda kalmak, dilenmek zorunda kalıyorlar. Adamın eğer çocuklarına yemek verecek, kalacak yer sağlayacak durumu yoksa hırsızlığa karışıyor, düzen bozmuş oluyor. Eğer kişisel haklarınıza tecavüz edip, huzursuzluk çıkarıyorlarsa yapabileceğiniz şey polise şikayet etmektir.
İstemiyorum. Bu ülkede yatarak asgari ücret civarı para almasınlar. Yaşamalarını sağlayan karnını doyuranlara rahatsızlık verecekse gelmesin. Gebersin kendi ülkesinde.

• Beğen
İfadeler: omy
İstemiyorum. Bu ülkede yatarak asgari ücret civarı para almasınlar. Yaşamalarını sağlayan karnını doyuranlara rahatsızlık verecekse gelmesin. Gebersin kendi ülkesinde.
Ağır ol kardeşim. Seninki can da onlarinki patlıcan mı? Ne kadar sevmesen de bir insana asla gebersin diyemezsin. Edepli ol az.

1-2 aylık çocukların hayatlarını yaşayamadan ölmesi zoruna gitmiyor mu? İnsan sonuçta, eğer terbiyesizlik yapan varsa toplanın uyarın adamları. Böyle gebersinler filan ağır kelimeler.

Gazzeli gelsin Türkmen gelsin ama Suriye'den haz etmiyorum. Aralarında iyi olanda vardır elbet ama genel olarak gördüğüm kadarıyla nankörler.

Benim anlamadığım alman, amerikan, fransızlar gelse aynı hareketleri yapsa bir şey demezler. Suriyeli gelir sorun olur. Kendilerine yardım edildiği için gördüğü her Türk'e teşekkür eden suriyeliler de var.

Ben hiç rastlamadım ve hatta bu Ülke'ye geldik daha kötü olduk diyeni bile gördüm daha ne olsun. Ama dediğin gibi Türkiye'nin kıymetini bilenlere sözüm yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı