Sword art Online dizisi gibi bir oyun olsa

HMZ66

Picopat
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
İzleyenleriniz bilir, sword art Online aslında o animenin içindeki bir sanal gerçeklik oyunudur. Oyunu oynamak için bir kask takarsınız ve o kask sinir sisteminize bağlanır. Böylece oyuna girdiğinizde gerçek hayattaki bedeninizi değil, oyundaki bedeninizi hissedersiniz. Sizce böyle bir teknoloji nasıl olurdu?
Aslında insanlar biraz bunun üstüne kafa yorsa günümüz teknolojisinde yapılacak bir şey. Buun için sadece 10 yıl falan beklememiz gerek galiba. Ne de olsa günümüz dünyası kadar büyük ve gerçekçi bir dünyadan bahsediyoruz.
Sizin de yorumlarınızı merak ediyorum, böyle bir şey sizce ne zaman gerçekleşir?
Gerçekleşse ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:

ugur38

Kilopat
Makaleler
7
Genshin Impact'ın yapımcıları böyle bir projeyi 2030 gibi hayata geçirmek istediklerini söylemişti.

SypeR

Gigapat
Makaleler
42
Yer
Sakarya

Bu sistemin bir benzerini hayata geçirebilmek için IBM ile Kadokawa yayıncılığın ortak bir projesi var zaten. Adı "Sword Art Online: The Beginning"

shadownemesis32

Centipat
İzleyenleriniz bilir, sword art Online aslında o animenin içindeki bir sanal gerçeklik oyunudur. Oyunu oynamak için bir kask takarsınız ve o kask sinir sisteminize bağlanır. Böylece oyuna girdiğinizde gerçek hayattaki bedeninizi değil, oyundaki bedeninizi hissedersiniz. Sizce böyle bir teknoloji nasıl olurdu?
Aslında insanlar biraz bunun üstüne kafa yorsa günümüz teknolojisinde yapılacak bir şey. Buun için sadece 10 yıl falan beklememiz gerek galiba. Ne de olsa günümüz dünyası kadar büyük ve gerçekçi bir dünyadan bahsediyoruz.
Sizin de yorumlarınızı merak ediyorum, böyle bir şey sizce ne zaman gerçekleşir?

Onlar ilk başta yurt dışında gelişecek de Türkiye'ye gelecek de stok bulucagiz da deneyeceğiz ama dizinin sonu çok güzeldi.

ArchBtw

Picopat
Harika olurdu ama gerçek hayatta ölmek olmayacaksa kullanmayı düşünebilirdim.
Vr kaskı yerine beyin çipi şeklinde olması daha olası gibi ve o teknoloji Elon Musk'ın şirketi geliştirebilir.
Gerçekleşse çok pahalı olacağı için erişebileceğimi sanmıyorum.

shadownemesis32

Centipat

Filmini de izle.
Harika olurdu ama gerçek hayatta ölmek olmayacaksa kullanmayı düşünebilirdim.
VR kaskı yerine beyin çipi şeklinde olması daha olası gibi ve o teknoloji elon Musk'ın şirketi geliştirebilir.
Gerçekleşse çok pahalı olacağı için erişebileceğimi sanmıyorum.

Ölmek değil de acıyı azaltılmış hissetmek lazım dizideki gibi.

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Cidden istiyorum böyle bir şey gelmesini. Çok hoş bir fikir aslında, ama ya dizideki gibi zaman döngüsünü çok ağırlaştırıp oyundaki 1 saniye ile gerçekteki 100 yılı değiştirirlerse? Yani dizideki şeyler de olmasın. :D

Yeni konular

Yukarı