SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

josephsharp

Hectopat
Bugün bilgisayarı her açtığımda 1-2 dakika sonrasında alttaki mavi ekran hatasını alıyorum, %100 olunca ise 2. görseldeki kısım geliyor. F1'e basınca bilgisayarım yeniden açılıyor ve anlattığım döngüye geri giriyor. Problem nedir, nasıl düzeltebilirim?

WhatsApp Image 2020-12-03 at 22.55.58.jpeg

WhatsApp Image 2020-12-03 at 22.55.58 (1).jpeg

Aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşın.

Aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşın.

Minidump klasörü var fakat boş. Ccleaner programı da bilgisayarda yüklü değil. Bu arada problem yaşanan bilgisayar imzamda yazan bilgisayar değil, MSI'ın All-In-One bilgisayarında oluyor.

O halde aşağıdaki rehbere göre sisteme zorla mavi ekran verdirin. Sonra da oluşacak dump dosyasını paylaşın.

O halde aşağıdaki rehbere göre sisteme zorla mavi ekran verdirin. Sonra da oluşacak dump dosyasını paylaşın.

Çalıştırmaya çabaladığımda bu hatayı veriyor.
WhatsApp Image 2020-12-04 at 00.28.21.jpeg

Alttaki alıntıdaki şekilde admin yetkisi verdim ama o da işe yaramadı.

Daha üst düzey yetkilendime isteyen işler için (EFI bölüntülerini düzenlemek gibi) normal kurulumda devre dışı olan "Administrator" hesabını da devreye sokabilirsiniz. Hatta kendinize güveniyorsanız direk bu hesap ile bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Administrator hesabını aktif(görünür) hale getirmek için:
  • Başlat menüsünü açın.
  • cmd yazdıktan sonra karşınıza gelen sonuca sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin ve yetkiyi onaylayın.
  • Burada net user girerek bilgisayardaki tüm hesapları listeyebilirsiniz.
  • Amacımız Administrator hesabını aktifleştirmek olduğu için net user administrator /active:yes komutunu giriyoruz.
Eki Görüntüle 297920
  • Bu komuttan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatırsanız açılışta Administator hesabını görebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.
NOT: Hesabı tekrar pasif hale getirmek için net user administrator /active:no komutunu girmeniz yeterlidir.

Administrator hesabından mı bunu yaptınız? Administrator hesabında yaptığınızdan eminseniz benim aklıma ne yazık ki başka bir şey gelmiyor. O halde rehber sahibi @24099 hocam bir baksın olaya. Gerçekten hiç karşılaşmadığım bir durum söz konusu. Son olarak yazılıma sağ tık ile "Yönetici olarak başlat" deyip başlatır mısınız? Yine olmazsa belirtin bu arada.

Ek olarak HDD/SSD diskiniz muhtemelen arızalı. S.M.A.R.T değeri kötü demiş. Yani bir de yeni bir disk alıp ona bir temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Administrator hesabından mı bunu yaptınız? Administrator hesabında yaptığınızdan eminseniz benim aklıma ne yazık ki başka bir şey gelmiyor. O halde rehber sahibi @24099 hocam bir baksın olaya. Gerçekten hiç karşılaşmadığım bir durum söz konusu. Son olarak yazılıma sağ tık ile "Yönetici olarak başlat" deyip başlatır mısınız? Yine olmazsa belirtin bu arada.

Ek olarak HDD/SSD diskiniz muhtemelen arızalı. S.M.A.R.T değeri kötü demiş. Yani bir de yeni bir disk alıp ona bir temiz kurulum yapmanızı öneririm.
SSD'den ötürü olabilir. 6 ay önce bilgisayarcıya götürüp ssd taktırmıştı. Eski SSD'lerden takmış bile olabilir, hiçbir fikrim yok. En kısa sürede yeni bir SSD alıp takayım ben, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı