Taahhüt cayma bedeli ücreti çok yüksek

Bugraferah

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar TTNET ile olan 24 aylık taahhütümün son 2 ayına geldim ve sonunda kurtulacağım. 82, 50TL'ye 16Mbit internet alıyorduk ve taahhüt dolmasına 2 ay kala NetSpeed'e geçeceğim. Müşteri hizmetlerini aradım ve cayma bedelinin ne kadar kaldığını sordum. 100-200 civarı bir miktar beklerken bana 770TL'lik bir cayma bedelinin kaldığını söylediler. Yahu 2 ay kala nasıl bu kadar yüksek bir miktar olabilir? 24 ayda bana sağladıkları indirim de aylık 4 TL sadece. BTK ve tüketici hakem heyetine başvurdum bu konuda yanıt bekliyorum. Böyle bir şey olabilir mi yahu?

Arkadaşlar TTNET ile olan 24 aylık taahhütümün son 2 ayına geldim ve sonunda kurtulacağım. 82, 50TL'ye 16Mbit internet alıyorduk ve taahhüt dolmasına 2 ay kala NetSpeed'e geçeceğim. Müşteri hizmetlerini aradım ve cayma bedelinin ne kadar kaldığını sordum. 100-200 civarı bir miktar beklerken bana 770TL'lik bir cayma bedelinin kaldığını söylediler. Yahu 2 ay kala nasıl bu kadar yüksek bir miktar olabilir? 24 ayda bana sağladıkları indirim de aylık 4 TL sadece. BTK ve tüketici hakem heyetine başvurdum bu konuda yanıt bekliyorum. Böyle bir şey olabilir mi yahu?

Sözleşmede ne yazıyorsa onu uygulamak ile yükümlüler.

Sözleşmeyi okudunuz mu?

Bende tam olarak 2 gün önce taahhüte girdikten sonra operatör değiştirmeyi düşündüğüm için cayma bedelini öğrenmek istedim. 250 küsür Lira dediler. Tam olarak 2 gün oldu daha ayın 1'inde yapmıştım yeni taahhütümü.

Taahhütsüz paket fiyatlarını yüksek tuttukları için böyle yüksek cayma bedellerinin çıkması normaldir.

İptal ettirip mi yeni internete geçeyim yoksa taahüt bitimine 3 gün kala gibi geçiş mi yaptırayım hangisi daha mantıklı olur

Yanlış bilgi olmasın ama tüketici hakem heyetine göre bilmem ne sayılı kanuna göre emin değilim bir internet sağlayıcı üzerinde belli bir süreden fazla durursanız cayma bedeli alma hakkı yoktu.
Not: Bir yerde okumuştum ne kadar gerçek ne kadar değil bilmiyorum.

Geri
Yukarı