Taahhütsüz en iyi internet hangisi?

Eğer altyapı varsa açık ara TurkNet GigaFiber en iyisi. 1 Gbps (1000 Mbps) simetrik fiber internet her şey dahil ayda 140 TL. Hem de taahhütsüz.

Netspeed'in iyi olduğunu söylüyorlar ne dersiniz?

Hocam buradan altyapı sorgulaması yaptığınızda aldığınız sonucu ekran görüntüsü olarak atabilir misiniz?

Ben 8 aydır VDSL2 altyapıda Netspeed Speedmax Avantaj SMART 35 paketini kullanıyorum. Bölgem maksimum 50 Mbit kaldırıyordu bu yüzden kullanıyordum. Çok memnunum. Kurulum süreci boyunca sürekli yardımcı olan yetkililer ile sesli görüşme imkanım oldu.

Ben ISS taşıma yolu ile yaptım. Online başvurumu yaptım. Evraklar tarafıma mail ile iletildi. SPAM kutusunu kontrol edin eğer evraklar maile düşmezse.

Evrakları doldurup MNG kargoya ücretsiz gönderdim. 47. saatte hattım açıldı.

Tavsiye ederim. Aldığım deneyim şu ana kadar gördüğüm en stabil deneyimlerden idi. TT ADSL kullandım bundan önce 5 yıl boyunca. Aynı altyapıdan hizmet almama rağmen hiç can sıkıcı bir sorun ile karşılaşmadım.

Eğer başvuru kısmında son kısımda davet kodunu eklerseniz 5TL daha indirim kazanıyorsunuz, istediğiniz tarifeyi seçebiliyorsunuz. İnternetten de bulabileceğiniz gibi eğer isterseniz benim kodumu kullanabilirsiniz. 12 ay boyunca geçerli. Tek şart iki tarafın da ödemelerini son günü geçirmeden yapması. Benim faturalarım otomatik ödemede. Bu sebeple benden yana mağduriyet yaşamanız pek olası değil. Kodum : GDQE37

Aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

Modemin marka modeli nedir? Dediğiniz gibi uygun V/A değeri sağlandığında genelde sorun yaşamazsınız ama. Yine de bir elektrikçiye gösterip danışarak almanızı öneririm adaptörü.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-23 232057.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-23 232057.png
    143,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Netspeed: 82 Mbps turktelekoma girdim altyapı girmedi telefondan dolayı olabilir. Bir daha bakıp haber vermeye çalışacağım. Göknete girdim erkan tam çıkmadı. ADSL ve VDSL yeşil olarak görebildim PC'den bakıp atacağım. Yardım ve önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Netspeed: 82 Mbps turktelekoma girdim altyapı girmedi telefondan dolayı olabilir. Bir daha bakıp haber vermeye çalışacağım. Göknete girdim erkan tam çıkmadı. ADSL ve VDSL yeşil olarak görebildim PC'den bakıp atacağım. Yardım ve önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar.
Tamamdır hocam. Port var dediyse Netspeed ya da Göknet sorun yok VDSL olarak hizmet alabileceğiniz anlamına geliyor bu.

Netspeed başvurusunu bilgisayar üzerinden kendi internet sitelerinden yapabiliyorsunuz. Oldukça anlaşılır bir başvuru arayüzü bulunuyor. Yukarıda anlattığım gibi size yaptığınız başvuru için mail olarak dosya çıktıları gönderilecek. Bu mail çıktılarını gidip MNG kargoya postalarsanız ön başvurunuz tamamlanıyor. Netspeed Türk Telekom ekiplerine adresinizi iletiyor. Başvurunuz tamamlanacak hale geliyor.

Başvuru konusunda aklınızda takılan bir soru olursa yazabilirsiniz.

Netspeed, Türk Telekom ve göknet görüntüleri burada.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    16,5 KB · Görüntüleme: 36
  • 2.PNG
    2.PNG
    24,4 KB · Görüntüleme: 65
  • 3.PNG
    3.PNG
    21,3 KB · Görüntüleme: 34
Netspeed, Türk Telekom ve göknet görüntüleri burada.
Hocam maalesef boş port yok sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Şu an yalnızca ADSL üzerinden hizmet alabilirsiniz. Şimdilik başvurunuzu ADSL olarak yapıp boş port açıldığı gibi VDSL talebinde bulunmak için arayabilirsiniz ISS'nizi.

Alternatif olarak Twitter'da @TTDestek'e yazabilirsiniz. Özel mesaj kısmından adresinizi yazıp adresimde VDSL boş port yok sorunu yaşıyorum. İrtibat tel : XXX Yardımcı olursanız sevinirim.

Sizden port talebi alıp şans eseri açabilirler. Her gün sorgulayıp denerseniz bir gün mutlaka açıldığını göreceksiniz. Ben Netspeed'e 25 Temmuz'da başvurmuştum. VDSL port yoktu. ADSL olarak 27 Temmuz'da hizmetim açılmıştı. 28 Ağustos'a kadar da ADSL hizmet kullandım. Bu süreçte sürekli TT ofislerine uğrayıp boş port talebimi ileten dilekçeler götürdüm. TTDestek'e yazdım. Özel iletişim mail adreslerine yazdım. En sonunda port açıldı. Geçişimi istedim arayıp. 24 saatte gerçekleşecek dediler. 15. saatte geçişim tamamlandı. Hatta bu dilekçeler o kadar yaradı ki işimize bütün sokağa FTTH fiber altyapı çekildi. Sürekli port yok sorunu yaşamaktan bıkmıştık zaten. Netspeed'i aradım 2 hafta önce. Şu an altyapı aktif görünmüyor. Aktif olduğu zaman direkt FTTH geçişinizi yaparız demiştiler. Ben de FTTH için bekliyorum.

Geri
Yukarı