Takdir-teşekkür belgesi almanın mantığı var mı?

Kardeşim bence bir esprisi yok, belge alanlar çok zeki diye birşey de yok.Sen sadece sınava çalışmaya bak , belge olayına takılma.

@70409 bizim zamanımızda hem almak çok zordu hem de getirisi çok büyüktü aile açısından. İstediğin her şeyi aldırabilirdin onun sayesinde. Şimdi bakıyorum masada öylesine duruyor resmen gençlerin evlerde.
Çok haklısın hocam. Şimdi almışsın, almamışsın önemi yok. Önemli olan, üniversite sınavında sana puan getirmesi için ortalamanın yüksek olması.

Çok haklısın hocam. Şimdi almışsın, almamışsın önemi yok. Önemli olan, üniversite sınavında sana puan getirmesi için ortalamanın yüksek olması.
KEsinlikle. Hiç takmayın aldım alamadım diye. Bütün olay üniversite puanınızda belli olacak arkadaşlar. Zaten hayatın asıl önemli olan kısmını o belirleyecek diyebilirim size. Lise, takdir, devamsızlık falan boş olduğunu anlayacaksınız.

KEsinlikle. Hiç takmayın aldım alamadım diye. Bütün olay üniversite puanınızda belli olacak arkadaşlar. Zaten hayatın asıl önemli olan kısmını o belirleyecek diyebilirim size. Lise, takdir, devamsızlık falan boş olduğunu anlayacaksınız.

Hocam yaşım ilerledikçe anlıyorum. Şimdi ben meslek lisesine gidiyorum, eski adıyla ticaret lisesi oluyor. Muhasebe bölümü okuyorum, okulda son senem, Stajı babamın yanında yapıyorum. Üniversite sınavına da hazırlanıyorum. YouTube'de kanal buldum, ordan izleyip, test çözüyorum. Hocam devamsızlık az olduğu için bazen okula gitmiyorum, evde kalıp, o boş vakitte de ders çalışıp, test çözüyorum. Bizim okuldaki hocalardan bu zamana kadar Tarih hocaları dışında hiçbir hoca konuyu doğru dürüst anlatmamış. Bu sene de öyle, misal Edebiyat hocası var, işlediği konular üniversite sınavına yönelik değil, sadece kendi yapcağı sınava yönelik, kendi yapcağı sınav için ders işlemesi gerektiği için ders işliyor. YouTube'de Edebiyat konularını takip ediyorum, bizim Edebiyat hocasının anlattığıyla alakası yok. Bizim hoca sadece konuylu üstün körü anlatıp geçiyor. Dediğim gibi kendi sınavında ne soracaksa, ona göre konu işliyor. Tarih hocası üniversite sınavına yönelik konuları tam işliyor. Arada gitmiyorum okula, sıktı valla.

Hocam yaşım ilerledikçe anlıyorum. Şimdi ben meslek lisesine gidiyorum, eski adıyla ticaret lisesi oluyor. Muhasebe bölümü okuyorum, okulda son senem, Stajı babamın yanında yapıyorum. Üniversite sınavına da hazırlanıyorum. YouTube'de kanal buldum, ordan izleyip, test çözüyorum. Hocam devamsızlık az olduğu için bazen okula gitmiyorum, evde kalıp, o boş vakitte de ders çalışıp, test çözüyorum. Bizim okuldaki hocalardan bu zamana kadar Tarih hocaları dışında hiçbir hoca konuyu doğru dürüst anlatmamış. Bu sene de öyle, misal Edebiyat hocası var, işlediği konular üniversite sınavına yönelik değil, sadece kendi yapcağı sınava yönelik, kendi yapcağı sınav için ders işlemesi gerektiği için ders işliyor. YouTube'de Edebiyat konularını takip ediyorum, bizim Edebiyat hocasının anlattığıyla alakası yok. Bizim hoca sadece konuylu üstün körü anlatıp geçiyor. Dediğim gibi kendi sınavında ne soracaksa, ona göre konu işliyor. Tarih hocası üniversite sınavına yönelik konuları tam işliyor. Arada gitmiyorum okula, sıktı valla.
Tek değilsin emin ol. Arkadaşımın kardeşi Anadolu Lisesine gidiyor. Matematikte ne sorsam hep eksik. İlk başta çocukta eksiklik var sandım ama yapılan deneme sınavına baktım hepsi eksik. Eğitim sistemi şansınıza çok kötü. Zaten derslerine baktım hepsi oturmuş ya test çözüyor ya geyik yapıyorlar. Pek eğitimlik bir şey kalmamış yani açıkçası.

Tek değilsin emin ol. Arkadaşımın kardeşi Anadolu Lisesine gidiyor. Matematikte ne sorsam hep eksik. İlk başta çocukta eksiklik var sandım ama yapılan deneme sınavına baktım hepsi eksik. Eğitim sistemi şansınıza çok kötü. Zaten derslerine baktım hepsi oturmuş ya test çözüyor ya geyik yapıyorlar. Pek eğitimlik bir şey kalmamış yani açıkçası.
Hocam benim de Matematik zayıf. Bu sene sınava girince, AYT' de vaktim olacağı için Sosyal 2' yi de yapcam, sözel puanı için. Hocam bizim okulda bu sene zaten 2 gün okula gidiyoruz. Çok verimli, üstünde durarak, üniversite sınavına yönelik ders işleyen Tarih hocamız var. Misal hocam, Edebiyat dersinde, 80 dakikalık dersin, 15-20 dakikası anlatıyor hoca, 25-30 dakika arasıda yazı yazdıyor, sonra serbest bırakıyor. O boş zamanda test çözeyim desem gürültüden çözemiyorum, kitap da okuyamıyorum. Bende bazı zamanlar gitmiyorum.

Belge alabiliyorsan görevlerini yerine getirmiş, başarılı sayılabilecek bir öğrencisindir. Belge alamıyorsan görevlerini tam yerine getirememişsin demektir. Karakterin bu durumun seni rahatsız edeceği gibi güçlüyse ve zeka seviyen de yeterliyse o belgeyi zaten alırsın. Değilse alamazsın. Olan bu.

Dostum lise de abimin 60 gün falan devamsızlığı vardı (fen lisesi) dilekçe yazıp sildirmişti sende öyle yapabilirsin.
60 gün biraz fazlaymış. Evet herkes devamsızlıktan kalmaya başlayınca dilekçe ile yokları sildire biliyorsun artık ama 90 günden fazla özürlü devamsızlık yaparsan sınıfta kalabilirsin dikkat et dostum 😉
Dilekçe yazınca tamamen mi siliyolar? Benim 13 özürlü 10.5 özürsüz var ve özürsüzlerin hepsi öğleden sonra yarım gün olduğu için silmiyorlar. Öyle bir olay varsa deneyelim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı