Takdir-teşekkür belgesi almanın mantığı var mı?

NousrAX

Hectopat
Merhabalar. Şu anda 4.5 gün özürsüz, 9.5 gün özürlü devamsızlığım var. Eğer bir gün devamsızlık daha yaparsam belge alamıyorum. Ancak şunu merak ettim, diyelim bir gün daha devamsızlık yaptım ve belge alamadım. Belge alamamak bir sıkıntı yaratır mı? Çok önemli bir olay değilse pek kasmayı düşünmüyorum açıkçası. Ama ileride bir şeyi etkileyecekse yapmak istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok önemli bir olay değilse pek kasmayı düşünmüyorum açıkçası. Ama ileride bir şeyi etkileyecekse yapmak istemem.
Sana kalmış, hocam bir kenara koyuyorsun duruyor. Üniversite sınavı için pek fark etmiyor. Puan daha önemli, belge alıp, almadığının önemi yok. Misal ben 10. sınıfta teşekkür, 11. sınıf ve 12. sınıfta da taktir aldım. Belge bir kenara koydum duruyor öyle. Hiç belge almamış birine hayatında çok fark ediyor, manevi yönden ama belge alan biri için artık çok önem taşımıyor. Hocam misal şey diye düşünme, tüh ortalamam 87 ama özürsüz devamsızlığım 6 gün olduğu için belge alamıyorum. Çok sıkıntı etme, eğer öyle bir durumun olursa, dediğim gibi puan daha önemli, belge o an bakıyorsun bitiyor, bi anlamı kalmıyor.

Dostum lise de abimin 60 gün falan devamsızlığı vardı (fen lisesi) dilekçe yazıp sildirmişti sende öyle yapabilirsin.

60 gün biraz fazlaymış. Evet herkes devamsızlıktan kalmaya başlayınca dilekçe ile yokları sildire biliyorsun artık ama 90 günden fazla özürlü devamsızlık yaparsan sınıfta kalabilirsin dikkat et dostum 😉

Eskiden vardı ama şimdi kimse yanlış anlamasın da herkese verilir olmuş. Şöyle bir baktım, çok bir esprisi kalmamış açıkçası.
Şimdi hocam yüzüne bile bakmıyor kimse belgenin. Yani önemli olan ortalama, belgeyi almışsın, alamamışsın sana bir şey ifade etmiyor. O an psikolojikmen bir etki yaratabilir ama ileriki zamanda almışsın, almamışsın çok bir şey ifade etmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı