Taksim Marmara Cafe

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Hem çocuk işçi çalıştıran hem de sipariş alma kabiliyeti sıfır olan bir büfedir. Kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapacağım dersiniz, elinde pos makinası olmayan 12 yaşında bir çocuk siparişle çıka gelir. İşte bu kadar berbat bir ülkede işini düzgün yapmayan insanların olduğu bir memelekette her gün olası manzaralardır bunlar.

12 Yaşında çocuğun belki paraya ihtiyacı vardır, abi herkez senin benim kadar şanslı değil. Bütün gavat adamlar sanamı denk geliyo :D

Bir zamanlar ben de çocuk işçi idim fakat meselenin köküne inmek gerek vs vs...

Denetleyen yok ki... Sıkı bir denetim ve caydırıcı cezalar olsa... Kimse cesaret dahi edemez. Ben otobüsteydim dün, millet o kadar düğmeye bastı inmek için durakta. Şoför durmadı, neymiş, orada ışık varmış zaten geç kalmış dakika başı 15 lira ceza kesiyorlarmış... Bir sonraki durakta insek ne olurmuş ?! Tabi ben ne yaptım ? Aradım 153'ü verdim plakasını. Yesin şimdi cezayı, bir daha yapabilecek mi bakalım...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı